Zeeland PZC Twijfels over visie Houtenburg 13 WALCHEREN 19 14 en 15 SGP/ChristenUnie ziet toch liever zeewaartse kustversterking. Speeltuin Lammerenburg is weer open Wilde achtervolging eindigt in aanhouding Vat brengt 1000 euro op voor voedselbank Aanhouding voor vernieling in Vlissingen Afspraak Tomeloze Posse zet muziekpodium Brogum op zijn kop Maandag 16 maart 2009 Spoorlijn moet even wijken voor aanleg van fundering viaduct Tip? walcheren@pzc.nl door Carla van de Merbel ZOUTELANDE - De fractie van de SGP/ChristenUnie in de gemeente raad van Veere heeft grote twijfels over de visie op de herinrichting van het kustgebied tussen Zoute- lande en Westkapelle. Deze herin richting, Houtenburg genaamd, komt vanavond ter sprake in de vergadering van de raadscommis sie ruimtelijke ordening. Bureau BRO uit Boxtet, dat de vi sie in opdracht van de gemeente heeft opgesteld, geeft vanavond een presentatie van het herinrich tingsplan. Het plan is een gevolg van het project Zwakke Schakels, waarin bepaald is dat het kustvak tussen Zoutelande en Westkapelle versterkt moet worden. Dat moet gebeuren in de periode 2020-2050. In de visie die er nu ligt, is geko zen voor een landwaartse kustver sterking. Reden daarvoor is dat de vaargeul dicht bij de kust ligt, waardoor er zeewaarts te weinig ruimte is voor versteviging. In de visie wordt de weg tussen Zoutelande en Westkapelle in oos telijke richting opgeschoven. Zo ontstaat ruimte voor de kustver sterking, maar ook voor de recrea tiesector en de natuur in het ge bied. Verder komt de nieuwe weg langs en niet meer door Zoutelan de te liggen, waardoor dat dorp verlost wordt van het doorgaande Het kustgebied Zoutelande-West- kapelle moet versterkt worden. De keus voor landwaartse verste viging is volgens de Veerse SCP/CU niet meer de beste. verkeer. De raadsfractie SGP Christenunie heeft vooral twijfels over de noodzaak van de land waartse kustversterking. Deze wor den ingegeven door het rapport van de commissie Veerman over kustversterking dat in september verscheen. Volgens fractievoorzit ter René de Visser van de Veerse SGP/Christen-Unie staat in het rapport van de commissie dat zee waartse kustversterking toch mo gelijk is tussen Zoutelande en Westkapelle, omdat de vaargeul verlegd kan worden. Daardoor ont staat ruimte aan de zeezijde. „En zand opspuiten is makkelijker en goedkoper", zegt De Visser. Hij vindt de impact van landwaartse versterking wel erg groot. „Er wordt ruimte gecreëerd door een weg te verleggen, maar dat gaat al tijd ten koste van iets, onder meer landbouwgrond aan de oostkant van het gebied. Bovendien is het nog steeds niet duidelijk wat de re creatieondernemers willen." De commissie ruimtelijke orde ning van de gemeenteraad van Veere vergadert vanavond in het gemeentehuis in Domburg. Aan vang i9.30uur. VLISSINGEN - Speeltuin Lammerenburg aan de Ook zijn er nieuwe toestellen geplaatst. Zater- terdag van 10.00 tot 12.00 en van 13.30 tot Een jaarabonnement voor het hele gezin kost Zuidbeekseweg in Vlissingen gaat weer fris dag was de speeltuin voor het eerst weer 17.30 uur. Op maandag is de speeltuin alleen 16 euro. In de speeltuin zijn aparte gedeeltes een nieuw seizoen in. Afgelopen winter zijn open. 's middags open; op zondag is-ie de gehele voor peuters/kleuters en voor oudere kinde de speeltoestellen en de kantine opgeknapt. De openingstijden zijn: dinsdag tot en met za- dag gesloten. Toegang is 0,60 voor niet-leden. ren. foto Ruben Oreel MIDDELBURG - De politie heeft za terdag rond 12.30 uur na een wilde achtervolging een 34-jarige Middel burger aangehouden. Die achter volging begon in Vlissingen. De po litie was daar om de man aan te houden wegens een bedreiging in de relationele sfeer. De man ging er echter in een auto vandoor naar Oost-Souburg. Hij werd uiteinde lijk in een woning aan de Saffier in Middelburg aangehouden. GOES - De veiling van een whisky- vat in Goes heeft 1056 euro opgele verd voor Voedselbank Zeeland. Pamela Kr.oon (snackbar de Kroon tjes, Goes en Horeca Camping de Boomgaard, Westkapelle) en Ko Kooman (Klasse Noten, Goes) zijn de nieuwe eigenaren van het Goe- se Lucht Whisky-vat. Met het be drag kan de voedselbank via vei lingorganisator Barrique Goes pro ducten voor de cliënten bestellen. VLISSINGEN - Drie 16-jarige jongens uit Vlissingen zijn zaterdagavond aangehouden voor het vernielen van buitenspiegels van enkele au to's die geparkeerd stonden aan de Chopinlaan in Vlissingen. Één van de jongens bekende de autospie gels in zijn eentje te hebben ver nield. De anderen waren er alleen bij, zonder medewerking te verle nen. Tegen de bekennende jongen is proces-verbaal opgemaakt. lÜaïHB Willem van veertien was op be zoek bij zijn tante Martha. Die ver telde uitgebreid bij een frisdrankje over een goede collega van haar, met wie ze soms samen naar het werk ging. Een zéér geëmancipeer de dame, met een zéér geëmanci peerde echtgenoot. Die twee had den de afspraak 'wie het eerste thuis komt van het werk, die Tipredactie@pzc.nl kookt'. Afgelopen week had de des betreffende dame een vroegertje van het werk. Tante ook en bood haar collega een lift aan. Dan hoef de ze niet op de bus te wachten en zou ze veel eerder thuis zijn. Haar collega bedankte echter voor het aanbod. „Soooo", zei Willem. „Da's ook een uitgekookte."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 15