Buitenland op de helling 'Opschepper Tim raakte geobsedeerd door wapens' 'O maffiabaas Italië Ouders ondergedoken door media-aandacht en vragen nabestaanden. KLAVERBLAD ZEELAND PRAAT MEE OVER PATIËNTENRECHTEN! De wetgeving herziet de patiëntenrechten. Hét moment voor u om mee te praten. Welke patiëntenrechten hebben we nu echt nodig? Hoe worden deze patiëntenrechten uiteindelijk gehanteerd? Laat uw stem horen! WOENSDAG 8 APRIL 2009 Locatie: Provinciehuis Middelburg (de filmzaal), Abdij 6 te Middelburg. Tijd: van 19.30 tot 22.30 uur. WWW.KLAVERBLA ZEELAND. NL PZC Zaterdag 14 maart 2009 I 9 dat geldt alleen voor nieuwe klan ten. Zwitserland hoopt zo een uit tocht van 'oude' klanten - die mil jarden op geheime rekeningen heb ben gestald - tegen te gaan. Het valt daarom nog te bezien of de bereidheid van de belastingpa radijzen om gegevens uit te wisse len werkelijk effect heeft. De be perking dat alleen in concrete ge vallen van fraude of misdrijf gege vens worden verstrekt, betekent al dat de belastingdiensten alleen ach ter bekende ontduikers kunnen aangaan. 'Hengelen' naar iedere buitenlander met een bankreke ning in België, Luxemburg of Zwit serland blijft in die landen uit den boze. Dat gebeurt wel tussen 24 van de 27 EU-landen, die op grond van de Europese Spaarrenterichtlijn uit 2005 gegevëns over al hun buiten landse spaarders uitwisselen. Bel gië, Oostenrijk en Luxemburg doen daar niet aan mee. Zij heffen wel belasting over de rente op die spaartegoeden - nu nog 20 pro cent, oplopend tot 35 procent in 2011 - en maken 75 procent daar van over aan het thuisland van de rekeninghouders. Anoniem - want de naam van de klant wordt niet doorgegeven. door onze correspondent Achille Prick WINNENDEN - „ik vind het zo erg voor zijn moeder", zegt Jutta Lau- tenschlager. Zij is eigenaresse van dorpswinkel 'Het goede leven' in Weiier zum Stein, pal naast de ouderlijke woning van de 17-jarige schutter Tim Kretschmer. Ze wijst naar de foto's van Tims laatste se conden en hoe hij dood op de grond ligt. De beelden waren op te levisie en staan nu in de krant. „Hoe moet het nu toch met Ute zijn?", vraagt Lautenschlager zich over Tims moeder af „Dit heeft ze niet verdiend." De ouders van de jongen zijn on dergedoken. Niet alleen vanwege het mediabeleg rond hun woning, maar ook vanwege aanzwellende kritiek. Nabestaanden beginnen zich na de eerste dagen van pure rouw, langzaam af te vragen welke rol de ouders hebben gespeeld in het leven van Tim. Anderen sugge reren al miljoenenclaims omdat de vader zijn wapen niet volgens de regels had opgeborgen. Justitie overweegt strafvervolging. Vader Jörg Kretschmer is een suc cesvol ondernemer in de verpak kingsindustrie. Hij is in zijn vrije tijd veel met zijn zoon onderweg geweest. Tim was een getalenteerd tafeltennisser. Bij wedstrijden kwam vader vaak kijken. Bij een overwinning kreeg Tim soms geld, maar een nederlaag kon ook tot spanningen leiden. Verenigings voorzitter Joachim Weber heeft verklaard dat ze elkaar dan flink konden uitschelden. De laatste jaren richtte Tim zich meer op krachtsport, speciaal arm pje drukken. Anderen menen dat hij niet tegen zijn verlies kon en snel was beledigd als hij het onder spit had gedolven. In Weiier zum Stein en ook op school leek hij de laatste jaren steeds geïsoleerder. Tim was de pressief, daarom bezocht hij in 2008 vijf keer een psycholoog in het wat verder gelegen Weinsberg. Als vervolg zou hij dichter bij hulp zoeken, maar dat kwam er niet van. „Hij raakte geobsedeerd door wa pens", zei zijn voormalige vriend Michael op televisie. „Hij raakte in de ban van horrorfilms en werd een opschepper. Hij had ook speel goedschietgeweren met harde gele kogeltjes. Op het laatst schoot hij tegen de afspraak in op onze hoof den." Michael woont bij de Kret- schmers om de hoek en kende Tim zijn hele leven, maar wil ver der niet reageren. 1 Klaverblad Zeeland nodigt zorggebruikers, zorgaanbieders, zorgverzekeraars en overheid uit voor het regionale debat over patiëntenrechten: clans investeren al geruime tijd. hun winsten uit de cocaïnehandel, waarop ze vrijwel een monopoly hebben, in Duitsland, maar ook in België en Nederland. Strangio 'Stangio voelde zich op zijn gemak in Amsterdam, leidde een rustig leven' stond ingeschreven in Duitsland en had er twee restaurants op zijn naam staan. Zijn vrijwel blanco strafblad hielp hem onopgemerkt te blijven. De Italiaanse parlementaire anti- maffiacommissie had al aangege ven dat Nederland voor de 'ndrangheta aantrekkelijk is vanwe ge de haven van Rotterdam, maar ook voor het witwassen van hun drugswinsten (25 miljard per jaar) en het verbergen van gezochte clanleden. De arrestatie vorig jaar in Amsterdam van Strangio's bondgenoot Giuseppe Nirta en het feit dat deze in het gezelschap verkeerde van drie zusters van Gio vanni Strangio, had de faam van Nederland als schuilplaats al beves tigd en het vermoeden doen rijzen dat de baas zelf ook in Nederland moest zijn. Strangio werd verraden door het contact dat hij vanuit Amsterdam zocht met het thuisfront in San Lu- ca. De telefoons in San Luca wer den afgeluisterd, waarna het lukte hem te lokaliseren in Diemen en te arresteren. In het appartement vond de poli tie behalve een miljoen euro ook machines om paspoorten te verval sen en verschillende hoeden, pet ten en zonnebrillen. 'Superagent' Renato Cortese moet er om la chen. „Stangio voelde zich op zijn gemak in Amsterdam, leidde een rustig leven en begaf zich onder de mensen. Maar als hij naar bui ten ging veFborg hij toch liever zijn gezicht." Debat onder Leiding van dhr. Peter Joosse. Praktijkvoorbeelden op film prikkelen het debat. U kunt meestemmen met een stern- kastje. ER IS EEN PANEL, BESTAANDE UIT: Mevr. Mirjam Drost (SVRZ), dhr. Hans Hil- temann (patiëntvertrouwenspersoon GGZ), mevr. Wendy van der Kraan (RVZ), Mevr. Patty van Belle (Arduin), Dhr. Joep Pau- Lides (Zorgsaam Zeeuws-Vlaanderen), Dhr. Reinier van der Valk (Kring huisartsenzorg Zeeland), Mevr. Angela Bras (Zorgkantoor Zeeland) en dhr. Ad van de Kreeke (Klaver blad Zeeland). De uitkomsten van het debat en de eerder gehouden meidactie over patiëntenrechten worden verwerkt tot een advies aan de mi nister. AANMELDEN VOOR 25 MAART telefoon 0113 - 256 856 of via de website www.klaverbladzeeland.nl. Na aanmelding krijgt u het definitieve programma toege stuurd. Dit is tevens uw toegangsbewijs. Er is ruimte voor 100 mensen. beren te saboteren door mensen te vermoorden. Carroll werd maandag ge dood door anti-Britse fanatici toen hij op patrouille was ten noordwesten van Belfast. Vorige week werden twee Britse militairen gedood op een le gerbasis in Antrim. foto Peter Morrison/AP

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 9