Iedereen doet het op de 'zeikdijk' Agrimarkt krijgt een stadse formule Belgen met harddrugs opgepakt MODESHOW Gimtxère UITNODIGING Omwonenden van parkeerplaats zijn wildplassers zat. Middelburgse winkel wordt verbouwd en het assortiment aangepast. Bijeenkomst van patiëntenvereniging s PZC Zaterdag 14 maart 2009 25 door Dewi Cigengack BURGH-HAAMSTEDE - Vrachtwagen chauffeurs, vakantiegangefsen mannen in nette pakken doen er hun behoefte en zelfs vrouwen til len er hun rok soms op. Het wild- plassen gebeurt dagelijks op de 'zeikdijk' in Burgh-Haamstede. De verhoging om de parkeerplaats te genover de brandweer is een gelief de plek bij wildplassers. Omwo nenden Karin Wormeester en Lia 'Het is een heel lief, klein bordje, maar het hangt op de verkeerde plek' Kooiman hebben er genoeg van. Ze wonen allebei direct achter de 'zeikdijk', zoals de aarden wal in middels gekscherend wordt ge noemd. Wormeester: „Als de wind onze kant op staat, waait de stank je te gemoet. We komen drie keer per dag met de hond langs die plek. Tussen de middag is het altijd bin go. Vooral het stuk achter de pa- pièrcontainers is populair, want daar sta je beschut." Beide vrouwen wonen sinds ruim drie jaar aan respectievelijk de Scheepswerfstraat en de Boom wei. „Sinds ik me kan herinneren, wordt er hier in het wild geplast. Het gebeurt praktisch in onze ach tertuin", zegt Kooiman. „Vooral in de zomer is het druk." De vrouwen vinden het 'eigenlijk te zot voor woorden dat je over een dergelijk onderwerp zou moe ten praten'. Kooiman: „Wie doet er nou zijn behoefte in iemands achtertuin? Maar de gelegenheid wordt je ook niet ontmoedigd. De parkeerplaats ziet eruit als een ver laten bouwplaats, en de VW is ver weg als je nodig moet." Kooiman doelt op het bordje dat de gemeente een aantal weken ge leden plaatste - nadat zij en Wor meester aan de bel trokken. Dat verwijst naar de openbare toilet ten bij de VW, iets verderop. „Het is een heel lief, klein bordje, maar het hangt op de verkeerde plek. Ik moest echt even zoeken toen ik hoorde dat het was opge hangen, want het was me niet op gevallen." Behalve bij de gemeente is de klacht ook neergelegd bij de poli tie. Wormeester: „Agenten kun nen echt scoren als ze hier een paar dagen gaan staan. Het pro bleem is dat zo'n controle van tij delijke aard is. Net zoals de men sen erop aanspreken." Het parkeer terrein zou beter verlicht moeten worden, vinden de vrouwen. Dat zou al helpen, denken ze. „Maar de beste oplossing zou zijn een permanente barak met toiletten, zoals bij een jachthaven", vindt Wormeester. „Geen Dixie, want die worden snel vies en nodigen niet uit." Het wildplassen is inmid dels nog niet minder geworden. Kooiman: „Maar het bordje hangt er net. We geven het een kans." 'Zeikdijk' Burgh-Haamstede Containers Lia Kooiman (links) en Karin Wormeester op de parkeerplaats met daarachter de 'zeikdijk', waar veel wordt wildgeplast. foto Ronald den Dekker door Theo Giele MIDDELBURG - Een klant in de stad winkelt toch anders dat een klant van buitenaf En dat vraagt om een andere winkel en een ander as sortiment. Agrimarkt heeft al sinds jaar en dag een grote super markt aan het spoor in Goes, gren zend aan bedrijventerrein De Poel. Deze winkel heeft een duidelijke regio-functie. Veel mensen komen er eens per week om groot in te slaan. In 2007 opende de Agri markt zijn filiaal aan de Koestraat in Middelburg. Later volgde een fi liaal in Papegaaienburg in Vlissin- gen. „In de stad komen mensen meerdere keren per week. Ze heb ben ook meer behoefte aan specia le- en gemaksproducten", is de er varing van directeur Wilfred van Elzakker. Daarom wordt de super markt in Middelburg in twee da gen verbouwd. De versafdeling wordt uitgebreid met Zeeuwse streekproducten. Het assortiment biologische producten wordt gro ter. Een ander nieuwtje is een ró- tisserie, waar de klant warme kip, spareribs of gehaktballetjes kan meenemen en een koffiemolen waar klanten de bonen vers kun nen malen. Ook kan de klant zelf een bakje olijven scheppen. Meer dan 25 jaar een begrip v Kwaliteit, zekerheid en vaktechnische uitvoering van uw opdracht. Specialist in sierpleisterwerk, gipsornamenten en alle soorten stucwerk Breeweg 5a 4335 AN Middelburg Tel. 0118-615688 b.g.g. 06 - 5396 2728 Info; lokkerstukadoor@zeelandnet.nl l i Vraag gratis offerte C GOES - De Nederlandse Patiënten Vereniging Midden-Zeeland houdt dinsdag 17 maart de jaarlijkse le denvergadering. Dr. A. Teeuw houdt een lezing over wat er mag en kan in de gezondheidszorg. De vergadering wordt gehouden in het Calvijn College in Goes. aardenburg - De politie heeft donderdagavond omstreeks half tien in Aardenburg twee mannen opgepakt. Ze bleken in het bezit van zowel soft- als harddrugs. De twee mannen (18 en 20 jaar) trok ken de aandacht van de politie, toen ze op een brommertje op de Sluiseweg in Aardenburg reden. Het brommertje had geen kente kenplaat en geen achterverlich ting. De twee mannen verklaarden een coffeeshop te hebben bezocht. Bij de 20-jarige werden zakjes co caine, heroïne, en softdrugs aange troffen. Beide mannen konden zich niet legitimeren. Hiervoor kre gen ze een bekeuring, evenals voor het niet voeren van verlichting en het rijden zonder rijbewijs. Boven dien worden ze vervolgd voor het bezit van de drugs. DINSDAG 17 MAART 10.00- 13.30- 16.00 uur - reserveren is gewenst - DONDERDAG 19 MAART 10.00- 13.30- 16.00- 19.00 uur - reserveren is gewenst - LANGE DELF 16 MIDDELBURG 01 T VLIS9INGEN 0118-440450

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 99