Zeeland is van meet af aan 'beste Gerard' Marja Rabelink neemt de tijd voor oriëntatie Ondernemer moet creatief zijn' Noord-Beveland wil twee extra skatebanen en een kabelbaan ZATERDAG 28 MAART NVM OPEN HUIZEN ROUTE ODD gil5--Hl_E5nan G Regiowedstrijd voorlezen in bieb Zierikzee „Ja, ik zoek een koor. Maar ook dat ga ik op mijn gemakje doen. De sfeer, die vind ik „Ik ben er klaar voor" heel belangrijk Burgemeestersvrouw Marja Rabelink Burgemeester Cerard Rabelink S PZC Zaterdag 14 maart 2009 23 Gerard Rabelink is sinds gisteren de nieuwe burgemeester van Schouwen-Duiveland. Zijn installatie verliep vlekkeloos. door Martijn de Koning en Ton van den Nouweland Hij heeft koud voet gezet in zijn nieuwe gemeen te als Gerard Rabelink zijn eerste lesje krijgt. „Dit is nog net geen Schou wen-Duiveland, toch?", vraagt hij het gezelschap dat hem op de Gre- velingendam komt verwelkomen. De reactie laat niet lang op zich wachten. Jawel burgemeester, ook dit stukje prachtlandschap hoort bij üw regio. Rabelink wordt bij Bruinisse wel kom geheten door loco-burgemees ter Wijnand Renden en gemeente raadsvoorzitter Brigitte Troost. Le den van de blusgroep Bruinisse rij den hem vervolgens naar Zierik zee „We heten u welkom aan de poort van Zeeland en brengen u naar het hart van Schouwen-Dui veland", spreekt commandant Ja cob de Ronde Rabelink en zijn vrouw toe. In het gemeentehuis maakt de nieuwe burgemeester eerst kennis met de raadsleden, waarna het offi ciële gedeelte volgt. Daarbij gaat het er gemoedelijk aan toe. Com missaris van de koningin Carla Pe- ijs, die Rabelink officieel instal leert, zet de toon door de burge meester meteen als 'beste Gerard' toe te spreken. Wethouder Wijn and Renden, die de afgelopen maanden als 'tussenpaus' de ambtsketting een poosje mocht dragen, doet daar nog een schepje bovenop. Renden, die zich de laat ste tijd tijdens openbare gelegenhe den ontpopte als de 'huiscabare tier' van de gemeente, deelt in zijn toespraak de ene kwinkslag na de andere uit. Eén daarvan is voor de voorganger van Rabelink, Jack As- selbergs. Tijdens een verhaal over de ambtsketting vertrouwt Ren den het publiek toe dat 'een eerde- In zijn eerste toespraak als burgemeester van Schouwen-Duiveland riep Gerard Rabelink ondernemers gisteren op met ideeën en plannen te ko men om 'Schouwen-Duiveland nog beter op de nationale- en internatio nale kaart te zetten'. „Juist de private partijen moeten creatief zijn, want in het bijzonder innovatieve ondernemers vormen de motor van onze Schouwen-Duivelandse samenleving", sprak hij. De gemeente heeft daarbij de verantwoordelijkheid om te denken in kansen en niet in problemen, gaf Rabelink aan. „Zij moet de ontwikkel de initiatieven stroomlijnen en integraal aanpakken, waardoor een cohe rent en harmonieus geheel ontstaat." De nieuwe burgemeester vertelde verder veel te verwachten van samen werking, onder meer met de andere twaalf Zeeuwse gemeenten. re burgemeester van Schouwen- Duiveland', daarbij beseffend dat het publiek weet dat dit er nog maar één is geweest, de ketting eens op het dak van zijn auto liet liggen en die vervolgens onder de wielen van een tractor zag verdwij nen. „Een geluk dus dat we die ket ting nog hebben", spreekt hij Rabe link toe. Renden geeft zijn burge meester meteen ook de opdracht alle ins en outs van de kerkgenoot schappen op Schouwen-Duive land te leren. „Dat zijn er 41. Ik overhoor je over twee weken." De nieuwe burgemeester geniet zichtbaar, maar toont zich ook wat nerveus. Dat is over tijdens zijn 'maiden speech', waarvan de in houd weliswaar tamelijk voorspel baar is, maar die krachtig en vol zelfvertrouwen klinkt. Het 'ik ben er klaar voor!' zit vol strijdlust. Dat Rabelink snel zal wennen, daar twijfelt hij niet aan. Overeen komsten genoeg met zijn vorige ge meente. En anders zoek je er maar naar, raadt wethouder Renden hem aan. „Wij hebben geen carna val, maar Maasbree heeft geen strao." foto Ronald den Dekker Ik ga eens op mijn gemak kij ken wat er allemaal op me af komt," zegt Marja Rabelink vrijdagmiddag, als ze net honderd handen heeft geschud en er nog zeker tweehonderd heeft te gaan. De nieuwe 'first lady' van Schou wen-Duiveland mag graag zingen en is vrijwilligster bij Unicef „Naar alle waarschijnlijkheid sluit ik me hier wel bij een Unicef-comi- té aan en dat zingen... Ja, ik zoek een koor. Maar ook dat ga ik op mijn gemakje doen. De sfeer, die vind ik heel belangrijk." Marja en Gerard vinden dat ze sa men invulling moeten geven aan het burgemeesterschap. Hoe Marja dat gaat doen? „Nou, waar ik ge acht word te zijn, daar ben ik na tuurlijk. Maar ik zoek zelf ook con tact met mensen. Dan ga ik naar dingen waar ik privé heen wil of waar ik niet ik niet per se als burge meestersvrouw hoef te zijn." De dames Rabelink gisteren in Zierikzee tijdens de installatie van echtgenoot en vader: v.l.n.r. Emmy, Marja en Maartje. foto Ronald den Dekker De Rabelinks hebben familie mee genomen op de eerste officiële reis naar Schouwen-Duiveland. Onder hen Gerards trotse vader en na tuurlijk de dochters Emmy (25) en Maartje (23). Emmy doet de mas- terstudie kunsteducatie in Tilburg en geeft inmiddels les op een mid delbare school in het Brabantse As ten. Maartje is fysiotherapeut, woont in Maasbree en werkt bij praktijken in Valkenswaard en Ber- geijk. „We zullen nu wel wat vaker naar Schouwen-Duiveland ko men," zegt Emmy. „Als we bij on ze ouders op bezoek zijn hè. Dat doen we altijd en dat blijft ge woon hetzelfde." door Raymond de Frel WISSENKERKE - De Noord-Beve- landse jeugd kan zich op termijn uitleven op twee extra skatebanen 1 in Kats en Kortgene. In Geersdijk t komt een kabelbaan. Tenminste, als het aan het college van burgemeester en wethouders, de jongerenraad en verschillende t dorpsraden ligt. In 2007 werd al een mobiele skatebaan in gebruik genomen, die rouleert tussen Co- 1 lijnsplaat en Wissenkerke. Die baan blijft in Wissenkerke staan. „We willen twee nieuwe banen aanschaffen, waarvan er een zal rouleren tussen verschillende dor pen. Welke dat zijn, weten we nog niet", zegt wethouder Kees van der Weele. In Kortgene is een stek voorzien in de buurt van de basis school, een locatie in Kats is nog onderwerp van gesprek. De huidi ge skateplek in Colijnsplaat blijft gehandhaafd. De jeugd van Geersdijk krijgt bij de speeltuin een kabelbaan als nieuw vertier. Ook in Kamperland wordt gedacht aan de inrichting van een skatestek nabij de nog te bouwen jeugdsoos. Het trapveldje aan de Ripstraat in Kamperland wordt opgeknapt. Het college stelt de raad voor om voor de aanschaf van de skateba nen en opwaardering van huidige speelvoorzieningen tachtigdui zend euro uit te trekken. Veel pro blemen worden daarover niet ver wacht, want de raad gaf in 2007 al aan een dergelijk bedrag aan speel voorzieningen te willen uitgeven. o 15f-inri \|QOD -N aQoimS*nnn QaQQUaaaliaüTiHJQ aaDI!ü&Inan E233 QQ SUfriÊÊS iSjjjlï Goed gevoel NVM Kijk voor het meest actuele aanbod op www.nvmzeeland.nl en a.s. zaterdag 21 maart in de PZC. ZIERIKZEE - Negentien kinderen uit Tholen, Noord-Beveland en Schouwen-Duiveland, die op hun eigen school tot de beste voorle zers behoren, gaan de komende weken met elkaar in competitie. Vanwege het grote aantal deelne mers is deze regionale ronde ver deeld in twee edities. De eerste wordt woensdagmiddag 18 maart gehouden in de bibliotheek in Zie rikzee, de tweede editie is op woensdag 25 maart in de Thoolse bieb. De winnaars gaan naar de provinciale ronde, 25 april in Mid delburg. De finale is op 27 mei in Utrecht. De voorleeswedstrijden van de Stichting Lezen worden voor de zestiende keer gehouden.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 97