Zeeland Nieuwe burgemeester Haamstede kan stuk rolstoelvriendelijker Vipbehandeling voor vier gasten van Winterfeest Onderzoekers zien gebrek aan op- en afritten bij trottoirs. Theater Zierik speelt Prettige Feestdagen Haringvlietbrug deels dicht voor verkeer Cursus babymassage in Dreischor „We heten u welkom aan de poort van Zeeland en brengen u naar het hart van Schouwen-Duiveland" Jacob de Ronde, commandant van de brandweerpost Bruinisse Lezing over 'bewijsbare leer' van Cröning Rode Kruis houdt voorjaarswandeltocht Paasbloemstuk maken bij Creabloem Ellemeet Nieuwe vissersboot te zien in Stellendam CDA-bijeenkomst met Van Geel afgelast Dode zeehond aangespoeld s. fdr:* 22 I Zaterdag 14 maart 2009 PZC door Piet Kleemans BURGH-HAAMSTEDE - Rolstoelge bruikers kunnen lang niet overal komen in Burgh-Haamstede. Op meerdere plaatsen ontbreekt het aan op- en afritten bij trottoirs en als er al afritten bij trottoirs zijn, dan liggen deze niet haaks tegen over elkaar. Dat is de uitkomst van het door het Vrouwen Advies Cen trum (VAC), seniorenraad en het Platform voor mensen met een be perking uitgevoerde Sociaal Veilig heids Onderzoek. Tien man sterk kuierden de onder zoekers langs Ring, Bernhard- straat, ]ulianastraat, Zandweg, Ap pel- en Perenmeet tot aan het Haeskenshof Daarbij werden ver schillende zaken onder de loep ge nomen. Gekeken werd naar socia le veiligheid, verkeersveiligheid, straatverlichting en openbaar groen. Punt van aandacht bleek de oprit naar woonerf Haeskenshof Hier is een paal geplaatst die fnoet voorkomen dat er auto's het woon erf oprijden. Maar hulpdiensten kunnen dus evenmin tot bij de wo ningen aan het Haeskenshof ko men. Voor wat betreft de sociale veiligheid stuitten VAC, senioren raad en platform voor mensen met een beperking niet op proble men. De straten in Haamstede zijn goed verlicht, wat in de visie van de onderzoekers zeker bijdraagt aan een veilig gevoel op straat. Ook voor wat betreft het openbaar groen zijn VAC, seniorenraad en platform tevreden. Het gemeente lijk snoeibeleid kreeg van de on derzoekers een dikke voldoende. ZIERIKZEE - Theatergroep Zierik speelt vanavond en komende vrij dag en zaterdag het stuk Prettige Feestdagen in het Multi Functio neel Centrum aan De -Huijbert- straat in Zierikzee. De regie is in handen van Cees Möhlmann. Prettige Feestdagen is een komedie van Alan Ayckbourn, geschikt voor jong en oud. Aanvang is steeds 20.00 uur. OOLTGENSPLAAT - Eén rijbaan van de Haringvlietbrug wordt volgend weekeinde opnieuw geasfalteerd. Het gaat om de rijbaan vanaf Rot terdam in de richting van Zierik zee. Die gaat van vrijdagavond 19.00 uur tot maandagochtend 05.00 uur dicht. Het verkeer wordt over de noordelijke baan geleid en loopt daardoor mogelijk vertra ging op. Landbouwverkeer wordt geweerd. DREISCHOR - Lukkie Zijlstra van Praktijk voor BSM Therapie in Dreischor geeft de komende tijd vier workshops babymassage. Die zijn op 31 maart en op 7, 14 en 21 april, steeds om 9.30 uur. Kosten: 15 euro. De massage is onder meer aanbe volen voor baby's die te vroeg ge boren zijn, veel huilen of flink last hebben van darmkrampjes. Opgeven kan via om 401450. BURGH-HAAMSTEDE - De Bruno Gröning-Vriendenkring houdt donderdag 19 maart een lezing over de medische bewijsbaarheid van de leer van Gröning. Die gaat uit van genezing langs de geestelijke weg. De lezing vindt plaats aan de Ap- pelmeet 59 in Burgh-Haamstede en begint om 19.30 uur. www.bruno-groening.org GOES - Het Rode Kruis Noord- West Beveland houdt vandaag een voorjaarswandeltocht door Goes en omgeving. De afstanden zijn 5, 10,15, 20 en 30 km. De 5 en 10 km zijn ook geschikt voor gehandicap ten, rolstoelers en scootmobielen. Inschrijven vóór 16.00 uur bij het Rode Kruisgebouw. De topers aan de 20 en 30 kilometer beginnen tussen 09.00 en 10.00 uur. De an dere tussen 10.00 en 12.00 uur. ELLEMEET - Creabloem in Ellemeet houdt tussen 30 maart en 10 april acht keer een paasworkshop. Deel nemers leren hoe ze een paas bloemstuk maken en mogen het resultaat mee naar huis nemen. Meedoen kost 25 euro. Meer informatie is te vinden op de website www.creabloem.info, doorklikken naar 'creatieve work shops'. Opgeven kan op de websi te of via 06-36543254. STELLENDAM - Visserijbedrijf W. Melissant Zonen heeft een nieu we vissersboot: de Wouter Adriaantje. Die gaat varen onder de werknaam GO-i. Het schip wordt vanmiddag offici eel aan Melissant overgedragen en is daarom tussen 13.00 en 14.00 uur te bezichtigen aan de kade ter hoogte van Maaskant Shipyards aan de Deltahaven (binnenhaven) in Stellendam. 'S-GRAVENPOLDER - De discussie avond die het CDA Borsele maan dag in 's-Gravenpolder zou hou den over de toekomstige energie voorziening, is afgelast. CDA-frac- tievoorzitter Pieter van Geel in de Tweede Kamer heeft afgezegd. Hij moet in Den Haag zijn bij het be raad over de economische crisis. Omdat Van Geel de spreker van de avond zou zijn, is besloten de hele bijeenkomst te schrappen. Enkele momenten tijdens de installatie van Gerard Rabelink als nieuwe burgemeester van Schouwen-Duiveland ftJiP ,*i» ■- OUWERKERK - Op een stuk drooggevallen oever bij Mini Maritiem Museum Viane onder Ouwerkerk is gisteren een dode zeehond aangetroffen. Het dier is opgehaald door de Eerste Hulp bij Zeezoogdieren, en naar de zee hondencrèche in Pieterburen gebracht. Daar zullen ze onderzoeken wat de doodsoorzaak is geweest. foto Marco Padmos BRUINISSE - Vier bezoekers van het 1 Winterfeest, volgend weekeinde in Bruinisse, krijgen een 'vipbe handeling'. Ze worden uitgeloot om onder meer achter de scher men artiesten te ontmoeten. Vrijdag om 19.00 uur worden twee winnaars uitgekozen. Die dag treedt onder andere Jan Smit op. Een dag later worden om 20.30 uur de twee andere gelukkigen be kend gemaakt. Die dag staat onder andere Monique Smit, de zus van Jan, op het podium. Andere beken de namen zijn One Two Trio, Star- koo en de dj's Michel en Jazz-M. Het Winterfeest vindt plaats in een tent op de Loswal bij Bruinis se. 4

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 96