m 33 wonen Kopen zonder te kijken u vraag antwoord 00 O Huizen zijn er in alle soorten en maten. In elke regio is er van elke soort wel één te vinden met zijn eigen bijzonderheden. Elke maand laat llze Rike vergelijkbare huizen zien in verschillende regio's. Deze maand in Wonen naar Wens nieuw te bouwen bungalows. Berghem De citroenplant in mijn tuin draagt wel steeds bloemenmaar geen vruchten. Onze konijnen mogen best in de tuin lopen. Maar zijn er ook planten die ze niét lusten? wonen@wegener.nl 024-3650509 PZC Zaterdag 14 maart 2009 3 -O 3 O CO ■M 1/1 O Ambachtsveld 21 329.750 euro v.o.n. Planning bouw: nog niet bekend Te koop sinds: medio 2008 Inhoud: 120m2, 484 m3 Perceeloppervlakte: 223 m2 4 kamers, 2 woonlagen Voordelen: Onderdeel van bouwplan met 13 wo ningen. Levensloopbestendige semi- bungalow. Woonkamer met schuifpui biedt uitzicht op de tuin. Woonkeuken aan voorzijde. Tussen woonkamer en keuken praktische bijkeuken. Hoofd slaapkamer heeft ook uitzicht op tuin en grenst aan badkamer. Op eerste ver dieping nog twee slaapkamers met ber ging. Naar wens kan daar tweede bad kamer worden gerealiseerd. Aange bouwde stenen garage. Nadelen: Bouwperiode nog niet vastgesteld. Bijzonderheid: Geen specifieke bijzonderheden. Roelof Blokzijlstraat 28 329.420 euro v.o.n. Planning: huizen worden opgeleverd Te koop sinds: medio 2008 Inhoud: 298 m2, 515 m3 Perceeloppervlakte: 298 m2 4 kamers, 2 woonlagen en zolder Voordelen: Onderdeel nieuwbouwplantle Bleeke- rij op circa 5 kilometer van Enschede. Veel groen in de historische textielom- geving. In het plan met honderd wonin gen zijn 9 bungalows gebouwd. Bene denverdieping voorzien van slaap- en badkamer. Woonkamer aan de voor kant, net als garage en/of berging. Keuken en slaapkamer grenzend aan achtertuin. Boven twee slaapkamers en mogelijkheid tot extra badkamer. Rede lijk grote tuin. Nadelen: Bouw is al klaar. Bijzonderheid: Lichtkoepel voor extra licht in keuken. Het kopen van een nieuwbouwhuis is heel anders dan de aanschaf van een be staand huis. Je moet een keuze maken aan de hand van plattegronden en artist im pressions, zonder dat je het huis in het echt hebt gezien of erin hebt kunnen rondlopen. Soms kun je wel een modelwoning be kijken. Dan krijg je een goede in druk. Maar als er nog niets is ge bouwd, is het goed om (delen van) het huis al dan niet op schaal na te maken. Zet desnoods op een grasveld met behulp van paaltjes of pylonen je nieuwe woon- of slaapkamer uit. Maak van oude kranten de grootte van je bank of bed. Dan krijg je een idee van de grootte van je nieuwe woonplek. Er zijn ook veel computerpro gramma's waarin je je eigen huis kunt bouwen en er virtueel in kunt rondlopen. Het voordeel van een nieuwbouw huis is dat er vaak nog flexibiliteit is in de plattegrond: één grote of twee kleine slaapkamers, een slaapkamer beneden of juist een grote woonkamer. Daarnaast kun je bij nieuwbouw je ideale keuken en badkamer kiezen, de juiste vloer en de gewenste afwerking van de muren. Het voordeel is dat je niets hoeft weg te halen of hoeft te leven met een badkamer die net niet naar wens is. Het na deel is dat het extra kosten met zich meebrengt. Het huis is helemaal leeg als het wordt opgeleverd, je moet alles nog kopen, gordijnen, vloerbedek king, tot en met de toiletrolhou- der. Sommige kosten zijn mee te financieren, andere niet. Laat je daarom goed informeren, ook om duidelijk te krijgen wat termen als bijvoorbeeld 'vrij op naam' en 'bouwrente' voor gevolgen heb ben. Zorg tenslotte dat je bij de opleve ring van je nieuwe huis een des kundige meeneemt. Die kan alles controleren, ook zaken waar je zelf niet aan denkt of die je als 'leek' moeilijk kunt herkennen. Denk daarbij bijvoorbeeld aan de werking van het afvoerputje in het bad of de kwaliteit van het schilderwerk. Reageren? redactie.wonen@wegener.nl Het Reut 329.900 euro v.o.n. Planning: klaar voorjaar 2009 Te koop sinds: najaar 2008 Inhoud: 120m2, 475 m3 Perceeloppervlakte: 342 m2 3 kamers, geheel gelijkvloers Voordelen: Acht patiobungalows in nieuwe wijk bij centrum. Grote kavel met zonnige tuin/patio (13 bij 7 meter) op zuiden. Alle ruim tes op begane grondniveau. Overal vloerverwarming. Nadelen: Bouw is al begonnen. Bijzonderheid: Lichte gevelsteen. door Jan van Mullem redactie.wonen@wegener.nl 024-3650509 T. Saman heeft drie jaar geleden een citroenplant gekocht. Bloemen genoeg, maar geen enkele heeft ge leid tot een vrucht. 'Dragen de plan ten in ons land geen vruchten? In Duitsland hangen bij onze wijnboer echte citroenen aan de planten.' Saman hoeft niet te wanhopen, ver zekert deskundige Romke van de Kaa. „Citroenboompjes dragen be slist vruchten in ons klimaat. Ze moeten koel en licht binnen over winteren en kunnen in mei naar bui ten. Citroenen zijn zelfbestuivend, dus één plant is genoeg. Help de be stuiving als er geen insekten zijn met een penseel of een kwastje. Waarschijnlijk lag daar de oorzaak. Het stekken van de Duitse citroen is niet eens lastig. Neem stekken met een paar bladeren eraan van 30 cen timeter lengte en steek die 10 centi meter diep in een mengsel van pot grond en scherp zand. Houd de stek ken vochtig, maar nooit nat. Na zes weken kunnen ze geworteld zijn. P. Catuso Alaimo heeft konijntjes. Ze gaan 's nachts het hok in, over dag mogen ze in de tuin. 'Leuk voor de kinderen. Maar een nadeel is, dat ik geen tuinplant overhoud.' 'Konijnbestendige' planten zijn op www.complete-gardens.co.uk te vin den (kijk bij 'rabbit proof plants'). In het algemeen geldt dat konijnen geen sneeuwklokjes, narcissen en andere planten uit die familie lus ten. Ook ranonkelachtigen blieven ze niet. Dit zijn onder meer: clema tis, monnikskap en anemoon. Krui dig ruikende planten als lavendel, ro zemarijn en kerrieplanten vallen evenmin in de smaak. Dat geldt ook voor viltig en behaarde soorten. Volgens Romke van de Kaa hebben bijvoorbeeld Engelse konijnen een andere voorkeur dan de onze. „Ster ker nog: Brabantse konijnen eten vaak andere planten dan Friese. En jonge konijnen knabbelen overal aan, totdat ze geleerd hebben welke planten ze beter kunnen mijden." Aan Het Reut in Berghem worden patiobungalows gebouwd. De lichte gevelsteen en het schuin oplopende dak dat voor extra ruimtelijk effect in de woonkamer zorgt, zijn de bijzonderheden van de woning. foto's P!

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75