en Nympha een paar apart Roadhouse Rookies trekt aan langste eind Geen Indonesië voor Oost en Van Beukering Jonge ploeg naar WK baanwielrennen Zeges Van der Meet, Kerkhove, Van de Velde w PZC Zaterdag 14 maart 2009 I 39 Nympha Minnaar op haar paard Majors Terminator. „Er was meteen een klik tussen ons." foto familie Minnaar ons en heeft Major daarom aan ons verkocht." Meedoen aan wedstrijden lijkt op dat moment onmogelijk. Het ge traumatiseerde paard is niet meer te showen en staat bol van de spanning. De arts keurt hem zelfs af voor de wedstrijdsport. Toch gaan Nympha" Minnaar en haar man Paul, die als paardentandarts en -trainer werkt en de enige Zeeuw is op het hoogste niveau van het Reining, met Major aan de slag. Nympha: „Er was meteen een klik tussen ons. We zijn met hem gaan trainen en het vertrouwen nam toe. Paarden reageren op jouw ge drag. In september hebben we meegedaan aan het NK en werden we in de gewone Reining meteen vierde." In Tremelo rijdt ze haar proef op het nummer 'Flying Blind' van Ilse Delange. Toepasse lijker kan bijna niet. „Ik had nog nooit aan zo'n Freestylewedstrijd meegedaan. Je moet zelf een kür bedenken, die maximaal drieënhal ve minuut mag duren. Er zitten verplichte onderdelen in, maar de jury wil ook dat je er iets moois van maakt. Je moet fun hebben met je paard. Major en ik straalden plezier uit en kregen erg hoge sco res van de jury. Het moet tech nisch goed zijn, maar je krijgt ook punten voor originaliteit." „Ze noemen het ook wel 'The Art of Performance", vertelt Paul Min naar. „Je haalt soms snelheden van zestig kilometer per uur. Met je be nen en je stem geef je eigenlijk aan wat je van je paard verwacht. Als we op volle snelheid liggen en ik zeg 'wow', dan moet-ie meteen een sliding stop maken. Het is dus niet zo dat ik hard aan een teugel of touw trek om hem tot stoppen te dwingen. Reirting betekent ook 'sturen met de teugels'." Een Quar ter Horse - zo genoemd omdat het de snelste paarden op de kwart mijl zijn - is wendbaar en niet zo heel erg groot. Nympha Minnaar: „Daarnaast zijn ze koel en hebben ze een werklustig karakter. Ze wor den niet voor niets door cowboys gebruikt. Een aantal jaren geleden kwam ik in het Western-rijden te recht. Ik was op zoek naar een paard en hoe langer ik zocht, hoe meer ik een Quarter wilde. Major is een heerlijk paard. We trainen in België bij wereldkampioenen An en Bernhard Fonck en boeken vooruitgang." De sport zit overdui delijk in de lift. In Nederland ko men steeds meer wedstrijden, het prijzengeld gaat omhoog en de be kendste amazone van Nederland heeft het Reining eveneens ont dekt. „Anky van Grunsven doet het nu ook", vertelt Paul Minnaar. „En dan vinden veel mensen het bijzonder. Ze heeft het tijdens Jum ping Amsterdam laten zien en traint bij een klant van mij, waar ik voor de tanden van de paarden kom. Dat Anky het nu doet is een impuls voor onze sport." middelburg - De poolspelers van Roadhouse Rookies deden in het duel voor een plaats in de play-offs in de regionale tweede klasse goede zaken. De ploeg be haalde een 7-2 overwinning op concurrent Khalu's AA uit Zeven bergen. Dennis Dierickx en Rinus Witte hadden met twee straight overwin ningen een stevige bijdrage in het teamresultaat. Het duel tussen de poolvrouwen Indra Warman en Marielle Lousberg werd na een boeiend gevecht 4-5. Warman kwam 4-1 achter, vocht zich terug tot 4-4, maar miste in het laatste rack de 9-ball en verloor. Hans Da vids verloor ook maar dan kans loos en Marcel Cevaal zorgde dat de winst in Middelburg bleef na een sterk gespeeld tactisch duel. NIJMEGEN - Jason Oost en Jhonny van Beukering hebben even mo gen dromen van een interland loopbaan. De Indonesische voet balbond had de aanvallers met In dische roots van De Graafschap en NEC onlangs uitgenodigd voor een gesprek. De Fifa-reglementen maken een debuut echter onmoge lijk. Spelers die al hebben gespeeld voor een vertegenwoordigend elf tal mogen na hun 21e jaar niet meer kiezen voor een ander land. De 26-jarige Oost en één jaar jon gere van Beukering speelden al voor Nederlandse jeugdelftallen. De twee spitsen komen dus alleen nog in aanmerking voor het 'grote' Oranje. „Het is erg jammer, maar regels zijn regels", aldus Johnny Van Beu kering op de website van NEC. NIEUWEGEIN - Bondscoach Peter Pieters neemt een jonge ploeg mee naar de WK baanwielrennen in het Poolse Pruszkow, van 25 tot en met 29 maart. Vaandeldragers zijn Teun Mulder en Ellen van Dijk. Mulder verde digt zijn wereldtitel op de kilome ter en Van Dijk haar vorig jaar in Manchester veroverde titel op de scratch. Willy Kanis en Yvonne Hijgenaar zijn kandidaten voor goud in Po len. Kanis won dit baanseizoen de wereldbeker keirin en samen met Hijgenaar heerste ze op de teams print. Vera Koedooder, Amy Pieters en Van Dijk komen in Pruszkow uit op de ploegachtervolging. De WK-ploeg van Pieters telt tien mannen. ROTTERDAM - Lesley Kerkhove, An- gelique van der Meet en Bernice van de Velde zijn alle drie doorge drongen tot de tweede ronde van de nationale overdekte jeugdkam pioenschappen bij de meisjes tot en met achttien jaar. Alle drie Zeeuwse tennissters be slisten hun partij in twee sets. De als eerste geplaatste Kerkhove won met 6-1 6-1 van Nanet den Eisen, de als vierde ingeschaalde Van der Meet versloeg Ghislaine van Baal met 6-1 7-5 en Van de Velde klopte Iris Verboven met 6-1 6-3. Het NK wordt in Rotterdam ge speeld op de indoorbanen van ten nisclub Victoria. De net van een blessure herstelde Kerkhove (17) is titelverdedigster. Een jaar eerder veroverde ze ook al de titel bij de speelsters tot en met zestien jaar. KLOETINGE Tegenstander: Roda Boys (thuis). Afwezig: Erwin van der Woerdt (knie blessure), Wouter de Craene (enkel blessure). Bijzonderheden: Kloetinge is na de 5-2-nederlaag bij Zaamslag uit op re vanche. Daarnaast is het duel met Ro da Boys belangrijk vanwege de strijd om de tweede en derde plaats. „We kunnen Roda Boys op vijf punten zet ten", zegt oefenmeester Diederik Hiensch. Het meedoen van Joffrey Geldof is on zeker. De verdediger kampt met een ontsteking in zijn teen. GPC VLISSINGEN Tegenstander: Zaamslag (thuis). Afwezig: Leon Weeda, Danny Bomer (beiden geblesseerd), Jeroen van Om men, Maarten Peene (beiden vakan tie), Lunven Vermeer, Pieter Hagen (beiden ziek), Martin Wilken, Sven Ronde (beiden geschorst) en Kevin Francke (ontbrak gehele week op de training en was niet bereikbaar voor de clubleiding). Bijzonderheden: „Het wordt sleute len", verzucht oefenmeester André Maas. „Ik mis bijna een compleet elf tal. Zeker in deze cruciale fase komt dat slecht uit." GPC is nog altijd niet zeker van lijfsbehoud in de eerste klas se. ZAAMSLAG Tegenstander: GPC Vlissingen (uit). Afwezig: Gerben Schram (rug- en beenblessure). Bijzonderheden: Zaamslag-trainer Ri nus Zegers verwacht een lastig duel met weinig krachtsverschil. In de heen wedstrijd zag hij zijn ploeg nipt van de Vlissingers winnen. „Toen speelden we niet goed. Voor GPC is het erop of er onder. Normaal gezien ligt de druk dan ook bij hen. Toch zullen we alle zeilen moeten bijzetten, want GPC is een ploeg die ook in staat is om een flinke portie kracht in het strijdperk te werpen." TERNEUZENSE BOYS Tegenstander: Nieuw Lekkerland (thuis). Afwezig: Marco Faassen (lies), Mevlud Eryürük (lies), Evert Jan van Opdorp (enkel), Ronald Gort (kuit). Bijzonderheden: Terneuzense Boys le verde vorige week een knappe presta ties door bij koploper LRC een 1 -1 -ge lijkspel af te dwingen. Trainer Leen- dert Geelhoed heeft goede hoop op een bevredigend resultaat als zijn ploeg Nieuw Lekkerland, de nummer twee van de ranglijst, met dezelfde passie en inzet tegemoet treedt. Geel hoed: „Dan is er iets mogelijk. We re kenen ons natuurlijk niet rijk en we le ven van week tot week, maar het loopt best aardig. Alleen levert het nog te weinig punten op. Daar moet maar eens verandering in komen." RCS Tegenstander: PSV-amateurs (thuis). Afwezig: niemand. Bijzonderheden: Reguillo van de Pitte is terug van vakantie en heeft zich weer bij de selectie van RCS gevoegd. Verder is doelman Roy Sallet hersteld van zijn blessure. RCS staat op de vierde plaats in de eer ste klasse C van het zondagvoetbal en heeft nog altijd zicht op een topklasse- ring. „PSV is een mindere broeder, maar laten we eerst maar eens zorgen dat we ervan winnen. Daarna zien we weer wel verder", meent oefenmees ter Romeo van Aerde.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 41