Contador grijpt de macht Stekelenburg teleurgesteld Hardlopen, wielrennen en voetbal in Zeeland Spanjaard rijdt peloton op hoopje in bergetappe van Parijs-Nice. Van Gaal traint vrouwen AZ Roda-keeper helpt Groningen aan zege TOP Oss laat kans op periodetitel liggen 'Stille tocht' van supporters FC Zwolle Autovakanties in Noorwegen Lees er nu alles over op www.reisradar.nl Méér aanbiedingen in het REIZEN katern Reizen i Daar moetje naar toe. PZC Zaterdag 14 maart 2009 37 Lees de weblogs van onze verslaggevers op: www.pzc.nl/blogs LA MONTACNE DE LURE - Wielren ner Alberto Contador heeft de macht gegrepen in de Franse rit tenkoers Parijs-Nice. De Spaanse klassementsrenner won na een in drukwekkende solo de zesde etap pe met aankomst op La Montagne de Lure, een berg van de eerste ca tegorie. De renner van Astana nam de gele leiderstrui over van de Fransman Sylvain Chavanel. De Luxemburger Frank Schleck (Saxo Bank) kwam op bijna een minuut achterstand van de win naar als tweede over de meet op de besneeuwde col in de Haute Provence, die voor het eerst was opgenomen in een wielerkoers. De Spanjaard Luis Leon Sanchez (Caisse d'Epargne) werd derde. Contador reed Chavanel (Quick Step) op bijna twee minuten. De Spaanse Raborenners Juan Ma nuel Garate en Juan Antonio Fle- cha, die voor de 182 kilometer lan ge bergetappe nog tweede en der de stonden in het algemeen klasse ment, verloren veel tijd en vielen ver terug in de stand. Garate werd dertigste op 5.06 minuten. Beste Nederlander was Bram Tankink op de 43e plaats. Een groep van acht vluchters was in de lange aanloop naar de slot klim actief. Een van hen was de Nederlander Niki Terpstra. Op zo'n 20 kilometer van de finish was he,t peloton weer compleet. De Duitser Jens Voigt opende de strijd op La Montagne de Lure, de kleine zus van de Mont Ventoux. Kort daarna meldde Contador zich vooraan in de bijna 14 kilome ter lange klim met een gemiddelde stijging van 6,6 procent. De win- De Spanjaard Alberto Contador neemt in Parijs-Nice de gele trui over van de Fransman Chavanel. Contador wint de zesde etappe met grote voorsprong. naar van de Tour in 2007 en de Gi ro en de Vuelta in 2008 kreeg Schleck en Voigt mee, maar na een paar tempoversnellingen loste Contador de twee ploeggenoten van Saxo Bank. Hij nam in de laat ste kilometers steeds meer afstand. Zijn voorsprong op Sanchez, de nummer twee van het algemeen klassement, bedraagt 1.13. Chava nel staat derde op 1.24. Contador kan zich opmaken voor zijn twee de eindzege in Parijs-Nice. De laat ste twee etappes zijn pittige berg ritten die hem normaal gesproken op het lijf geschreven zijn. In de etappe van vandaag zijn liefst tien cols opgenomen. De Amerikaan Tyler Farrar won de derde etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico. De rit ging van Fucecchio naar Santa Croce sullAmo over 166 kilometer. De renner uit de Garmin-ploeg won de massaspurt, voor de Brit Mark Cavendish en de Italiaan En rico Rossi. De Fransman (ulien El Fares behield de leiderstrui. De rit kende een lange ontsnapping waar bij de Nederlander Lieuwe Westra betrokken was. De renner van Va- cansoleil was aangesloten bij twee eerdere vluchters, de Oekraïner Krivtsov en de Amerikaan Willi am Frischkorn. Het trio werd ne gen kilometer voor de finish inge lopen. „Een goede dag voor de sponsor. Ik ben lang in beeld ge weest, dit was het hoogst haalba re", zuchtte Westra. Vrijdag de dertiende werd einde lijk een dag zonder valpartijen. De eerste twee dagen ging bijna het halve peloton onderuit. Onder an deren de Duitser Klöden, de Belg Boonen en de Nederlanders Tho mas Dekker en Martij n Maaskant rijden inmiddels gehavend door Italië. Het verhinderde Maaskant niet een belangrijke rol te spelen in de zege van Farrar, een 24-jarige Amerikaan die tijdens het seizoen in het Belgische Gent verblijft. Maaskant bracht Farrar naar voren toen het peloton zich ging opma ken voor de massasprint. ALKMAAR - AZ-coach Louis van Gaal neemt dinsdag de vrouwense lectie van zijn club onder handen. Net als zijn eigen team is de vrou- wenploeg van de Alkmaarse club koploper in de eredivisie. Van Gaal hoopt de vrouwen een extra stimu lans te geven voor de wedstrijden tegen achtervolgers Willem II en FC Utrecht. „Ik ben een voorstan der van vrouwenvoetbal. Het ni veau is flink verbeterd ten opzich te van acht jaar geleden, toen ik bij^ de KNVB werkte en ook met vrou wenvoetbal in aanraking kwam", aldus de drukbezette trainer. CRONINCEN - FC Groningen wor stelde zich gisteren met heel veel moeite langs Roda JC: 2-0. Pas na een eigen doelpunt van Ro- da-doelman Bram Castro kreeg de thuisclub de nummer zestien van^, de eredivisie op de knieën. De" keeper sloeg een vrije trap van Danny Holla ruim een kwartier voor tijd knullig in eigen doel. In de slotfase zorgde invaller Tim Matavz voor de beslissing. Gronin gen staat na de zege iets vaster op plaats zes. Roda is 16e en voelt de hete adem van De Graafschap en nummer laatst Volendam. RIJSWIJK - De strijd om de vijfde periodetitel in de eerste divisie van het betaald voetbal is nog al-'* tijd niet beslist. Grootste kansheb ber TOP Oss liet gisteren in de laat ste minuut de titel liggen toen RBC Roosendaal de 3-2 scoorde te gen de ploeg van Hans de Koning. TOP Oss heeft dertien punten uit zes duels. RKC Waalwijk profiteer de niet van de nederlaag van de concurrent, door een gelijkspel bij FC Eindhoven (1-1). VVV-Venlo zette weer een stapt.^ naar de titel door een overwin ning op Helmond Sport: 2-0. ZWOLLE - Zo'n vijfhonderd suppor ters van FC Zwolle demonstreer den gisteren tegen het bestuur van hun voetbalclub. Aanleiding voor de 'stille tocht' was het ongewenste vertrek van trainer Jan Everse. De organisato-fl ren noemden de demonstratie een" 'stille tocht', omdat de club 'ster vende' is. Vanaf het stadhuis liep de groep met grote spandoeken leuzen roepend naar het stadion aan de Ceintuurbaan. Aldaar versloeg vervolgens de ploeg Omniworld met 3-1. Alberto Contador grijpt in de zesde etappe van Parijs-Nice de macht door iedereen op afstand te rijden. foto Lionel Cironneau/AP AMSTERDAM - De loopbaan van Maarten Stekelenburg heeft een be hoorlijke deuk opgelopen. De doel man is door Ajax-trainer Marco van Basten naar het tweede plan verwezen. „Ik ben zowel boos als teleurgesteld." Van Basten sprak kort voor het Ue- fa-Cupduel met Olympique Mar seille zijn vertrouwen uit in Ken neth Vermeer. Stekelenburg: „Ik ben het er niet mee eens en dat heb ik gezegd. Ik heb Kenneth gefe liciteerd en succes gewenst. Ik ben in feite geen concurrent meer van hem. Ik vind niet dat je met keepers stuivertje moet wisselen." Stekelenburg sprak nog niet met bondscoach Bert van Marwijk. De 26-jarige keeper is wel opgenomen in de voorlopige selectie, die giste ren bekend werd gemaakt. Oranje hervat op 28 maart en 1 april de WK-kwalificatiereeks met wedstrij den tegen Schotland en Macedo nië. Beide duels worden gespeeld in de Arena. Bondscoach johan Neeskens heeft Kenneth Vermeer opgenomen in de voorselectie van Nederland B voor de oefeninterlands met Jong Duitsland en Jong Italië. Royston Drenthe onbreekt in de selectie. Elke week in de zaterdagkrant

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39