0A=HOfl ^kArneville Staten willen 6o min crisissteun Verdachten in zaak terreurdreiging vrijgelaten Gold Maple Leaf Coin dure zwaargewicht 7 Uitverkoop aan de Spaanse costa's 10 en 11 Dromen van wedstrijd in Amerika 38 en 39 Zware drinkers wordt het moeilijk gemaakt om de weg op te gaan. Vakbondsleden manen kabinet om op te schieten ZATERDAG 14 maart 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT - 251e jaargang nr. 63 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 - WA&HEREN Alcoholslot spoedig verplicht DEN HAAG - Het alcoholslot voor automobilisten die zijn aangehou den met een flinke slok op wordt wellicht volgend jaar al ingevoerd. Het kabinet keurde daartoe giste ren een voorstel goed van minister Eurlings van Verkeer. Jaarlijks komen naar schatting tweehonderd mensen om bij onge lukken waarbij alcoholgebruik in het spel is. Het slot is een starton derbreker. Het is de bedoeling dat zware overtreders hiermee een halt wordt toegeroepen. Om een auto te kunnen starten moet de be stuurder eerst een blaastest doen. Als het alcoholpromillage onder de 0,2 is, kan de automobilist de weg op. „Rijden met alcohol op, wordt hierdoor onmogelijk ge maakt", zei Eurlings gisteren. Alvo rens het wordt ingevoerd, moeten de Tweede en Eerste Kamer zich er nog over uitspreken. Het slot had wellicht ook een 24-jarige Vlissinger voor narigheid behoed. Hij werd in de nacht van donderdag op vrijdag voor de ne gende maal betrapt op rijden on der invloed. Agenten zagen hem slingerend rijden op de Sloeweg in Vlissingen. Even later ging hij aan de kant staan, terwijl de alarmlich- ten van zijn voertuig aanstonden. De blaasproef wees uit dat de man bijna vijf maal teveel op had. Na dat hij op het politiebureau een verklaring had afgelegd mocht hij weer naar huis. De rechter nam hem zijn rijbewijs in augustus 2008 al voor vijftien maanden af Officier van justitie R. Rammeloo zei gisteren dat de Vlissinger moet vrezen voor een gevangenisstraf van enkele maanden. DEN HAAG - FNV-leden betogen op het Binnenhof. Ze eisten gisteren dat het kabinet snel de gevolgen van de economische crisis aanpakt, foto ANP pagina 6: kabinet heeft meer tijd nodig AMADORE GRAND www.hotelarion.nl Boulevard Bankert 266 Vlissingen Reserveer nü! bel 0118 -410 502 www.hotelarneville.nl Buitenruststraat 22 Middelburg Reserveer nü! bel 0118-638 456 kletsen proeven drinken slapen lachen eten MIDDELBURG - Provinciale Staten willen met zo'n 60 miljoen euro steun de economische crisis in Zee land te lijf gaan. Dat kondigen ze aan in zeven moties, die overigens pas in april in stemming komen. Bedoeling is fondsen op te richten om investeringen door gemeenten en (kleine) bedrijven te bevorde ren. Ook moeten plannen voor we gen en andere infrastructuur snel naar voren worden gehaald en de gemeentesubsidie voor energiebe sparing worden verdubbeld. ALd pagina 29: stoere voornemens Ky van Provinciale Staten Terreurbestrijders reageren overdreven reageer op www.pzc.nl ÜRVMENIN 2J reacties: 497 Kaas is niet gezond eens 17% 83% Zeeland: 2, 3, 21 t/m 31; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8, 9; Me ningen: 12, 13; Economie: 15; Bui tengebied: 16, 17; Weer: 18; Strips: 19; Cultuur: 33; Sport: 35 t/m 40. Bijlagen: Spectrum, Reizen, Wonen en Media met daarin TV. AMSTERDAM - Het lijkt erop dat er donderdag geen werkelijk gevaar is geweest voor een terroristische aanslag in Amsterdam. Alle zeven verdachten die de politie heeft op gepakt in verband met de terreur dreiging in Amsterdam Zuid-Oost, zijn gisteren vrijgelaten. Gistermiddag konden al vijf ver dachten, vier mannen en een vrouw, naar huis. Twee anderen werden langer vastgehouden, één van hen omdat er gestolen goede ren waren aangetroffen in een doorzochte woning. Die twee kwa men later in de middag ook vrij. De verhoren en huiszoekingen ga ven geen bewijs dat de verdachten betrokken zouden zijn geweest bij terroristische activiteiten. Gisterochtend meldde burgemees ter Job Cohen van Amsterdam al dat er geen explosieven of andere bewijzen waren gevonden bij de zeven Amsterdammers. Verschillende deskundigen zetten vraagtekens bij het optreden van de autoriteiten. Volgens terrorisme deskundige Roger Vleugels is er te veel belang gehecht aan een telefo nische tip. Volgens de gemeente Amsterdam was er wel sprake van een reële dreiging. „Dat de meeste verdachten nu vrij zijn, betekent niet dat je kunt zeg gen dat het loze bedreigingen wa ren of dat de tip die binnenkwam achteraf niet waar blijkt." pagina 3: commentaar pagina 4: dilemma bij dreiging

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1