UITGAVEN 'Afstel van gevechtstoestel JSF betekent nekslag luchtvaartindustrie' KAMPERLAND Zelfstandig Manager of Uitbater Weblog van lezersredacteur Edith Ramakers Huisartsen Jeugdbridge N-61 Scheldeverdrag Topman Stork: regering moet vasthouden aan opvolger F16. Per direct gezocht: www.pzc.nl/blogs PZC Zaterdag 14 maart 2009 I 13 LEZERS SCHRIJVEN Brieven richten aan: Lezersredacteur PZC Postbus 91 4330 AB Middelburg 0118-434005 lezersredacteur@pzc.nl (max. 150 woorden) 'De Zeeuwse Huisartsen' roept op om de discussie over de zieken huis fusie te stoppen en het over te laten aan de Raad van Bestuur. Het feit dat er discussie is komt juist doordat men het heeft overge laten aan de Raad van Bestuur en De Raad van Toezicht. Aangezien die allebei volledig hebben gefaald is niet de discussie de oorzaak van onzekerheid en onduidelijkheid, maar het incompetente bestuur en het ontbreken van enig toezicht. De Raad van Bestuur is weliswaar opgestapt echter de Raad van Toe zicht niet dus is de vrees dat dit verder in het moeras zakt en er niets meer over blijft terecht. Schoon schip maak je niet door al leen de buitenkant te poetsen maar ook en vooral de binnen kant. Rens Kesteloo Schubertlaan 7, Vlissingen In de krant van 7 maart stond een stukje over Minibridge en het plan van de Bridge Sociëteit Oostburg om samen met de Bridge Groep West Zeeuws-Vlaanderen over te gaan tot oprichting van een Jeugd Bridge Club, terwijl tevens werd vermeld dat de beide verenigingen binnenkort willen fuseren. Dat laatste is nog punt van studie. Er werd niet vermeld dat ook de Bridge Club IJzendijke bij de Mini en Jeugd Bridge is betrokken. In de maandagkrant stond een leu ke foto van onze ie bridge drive voor basisscholieren. Het onderschrift behoeft verduide lijking. We zijn in september op de scholen in Cadzand, Oostburg, Zuidzande, Hoofdplaat en IJzendij ke begonnen met Mini Bridge I. Na het examen door bijna 80 kin deren wordt hun de gelegenheid geboden om door te gaan met de vervolgcursus Mini Bridge II op de nu opgerichte Jeugd Bridge Club met 25 leden. In september starten we met Mini Bridge I op die basisscholen bij vol doende interesse. Tot slot nog zij vermeld dat Sebastian van Hol land 2e is geworden. Marinus Sentse Coörd. Cursussen BSO-BGW Sint-Margrietestraat 31, Sint-Margriete De provincie hoopt op snelle aan passing van de N61. Toine Poppel- aars heeft dat benadrukt in een ge sprek met de Zeeuwse topman van Rijk waterstaat (krant, 12 maart). Wij willen toch pleiten voor een onderzoek, waarbij be trokken partijen verantwoording afleggen voor een meer dan tienja rig falend traject van vooral geld en tijdverspilling voor een derge lijk simpel tracé, dat nergens noe menswaardig gehinderd wordt door bebouwing en nog steeds leidt tot dodelijke ongelukken. On danks de lage graad van infrastruc turele engineering, blijken alle par tijen nog steeds niet in staat om een vast tijdstraject aan planning te koppelen. Onbekend bij de be volking is het moment dat het eer ste piketpaaltje de grond in gaat. Het Ontwerp Tracé Besluit (OTB) zou deze maand uit moeten ko men en genereert mogelijk nog ja renlang uitstel. Een beschamende procedure, waarvoor de verant woordelijke instanties en politici zonder blikken of blozen indirect schuld dragen voor de dagelijkse onveiligheid van talloze burgers en schoolkinderen in Zeeuws-Vlaan- deren. H. Pollemans, R. Lippens, W. Verstraeten Dorpsraad Biervliet, Singel 10, Biervliet Het Scheldeverdrag is op democra tische wijze tot stand gekomen, stelde hoogleraar Marleen van Rijs- wijck. Als een kleine minderheid de grote meerderheid iets op wil dringen is dat pure dictatuur. Niks democratie. Zeker in het geval van de ontpolderingskwestie is dit het geval. De hoogleraar ziet gemaks halve over het hoofd dat een grote meerderheid in zowel de Eerste als Tweede Kamer tegen gedwongen ontpolderen zijn. Neem daarbij dat ruim 80 procent van de bevol king tegen het zinloos onder water zetten van goede landbouwgrond is. Democratie? Laat dergelijke -v praat aub. In 1996 bij en van de eerste vergaderingen over deze kwestie zei de toenmalige gedepu teerde van Zwieten. Als geen 75 procent van de bevolking voor ont polderen is gaat het niet door. Wel nu, dat was een decmorcatisch ge nomen besluit. Er zijn genoeg an dere mogelijkheden om de Schel- denatuur aan te leggen, alleen de politieke moed ontbreekt om dit duidelijk te zeggen. Het moet nu maar eens afgelopen zijn. Het kan niet, mag niet en zal niet. W. Dobbelaer Hoofdstraat 65, Sint Jansteen DEN HAAC - Nederland zet de toe komst van zijn luchtvaartindustrie op het spel als het afziet van de Joint .Strike Fighter, het gevechts vliegtuig dat de plaats moet inne men van de F16. Juist nu het eco nomisch slecht gaat, moet de rege ring vasthouden aan de JSF. Dat zegt de bestuursvoorzitter van industriebedrijf Stork, Sjoerd Volle- bregt, in een vraaggesprek met de ze krant. Volgens hem wordt ten onrechte druk uitgeoefend op de regering om het JSF-project in de ijskast te zetten. Vollebregt vindt dat er in het debat over het vlieg tuig met veel onwaarheden wordt gestrooid. Volgens Vollebregt zou het zeer on verstandig zijn om de JSF af te bla zen. Niet alleen loopt de lucht vaartindustrie dan miljarden aan orders mis, in de toekomst is er voor Nederland ook geen plaats meer voor deelname aan vergelijk bare projecten. „Zo'n banenmotor moet je door laten draaien, juist nu Nederland in een recessie zit." Gaat de JSF niet door, dan zou dat het verlies betekenen van duizen- Zo'n banenmotor moet je door laten draaien, juist nu Nederland in een recessie zit den arbeidsplaatsen, aldus de Stork-topman. Luchtvaartdeskundige Hans Heer- kens vindt Vollebregts uitspraken overtrokken. Hij wijst erop dat Ne derland ook actief is in de civiele luchtvaart. Hij denk wel dat het moeilijker wordt om aan orders te komen als de JSF er niet komt. „In dat geval zal de Nederlandse indus trie zich moeten richten op een an der toestel, wat niet efficiënt is ge zien de eerdere investeringen in de JSF. Als het echt de nekslag zou zijn, kun je je afvragen of je als in dustrie wel goed bezig bent." De Tweede Kamer reageert verdeeld op Vollebregts uitspraken. De Ka merleden Raymonds Knops (CDA) en Arend-Jan Boekestijn (WD) geven Vollebregt gelijk. „Het is heel moeilijk om militaire orders te krijgen uit de VS. Dat lukt alleen als je meedoet", zegt Boekestijn. Krista van Velzen (SP) bestrijdt dat. „Als Stork een goed product maakt, maakt het niet uit of je meedoet. Wat Vollebregt be weert, is onzin." In 2010 wordt de finitief duidelijk of Nederland de ISF-vliegtuigen gaat kopen. In de Nederlandse luchtvaartindustrie werken vijftienduizend mensen. met Horeca papieren Voor nieuw te openen BarRestaurant met terras aan de "Uithaven Marina" de nieuwe jachthaven in de kern van Kamperland, direct aan het Veerse Meer. Veel klandizie van het naastgelegen Planetarium, Lasergame en Jachthaven. Voor inlichtingen: 0113-371051 of 06-53180080

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 13