Zeeland PZC Ontwerp Sloeweg onaantastbaar 21 Parkeerverbod BEVELANDEN-THOLEN 33 22 en 23 Wensen Borsele, Goes en fietsersbond worden (nog) niet ingewilligd. Vogels zijn gewaarschuwd Y1 Der b°s' diverse kleuren. C99 TJ 1 Mr «J* ia intratuin Snuffelmarkt Gestopt Vlissingse kunstenares ontwerpt logo Dark Underground Festival Noord en Zuid gaan de strijd aan in dichtvorm Zaterdag 14 maart 2009 Tip? bevelanden@>pzc.nl/tholen@pzc.nl door Harmen van der Werf 's-HEERENHOEK - Het ontwerp voor de verdubbelde Sloeweg tussen de A58 bij Heinkenszand en de weg naar de Westerscheldetunnel lijkt onaantastbaar. Wijzigingen in het plan, waar Goes en Borsele om hebben gevraagd, zijn volgens de provincie onhaalbaar. Het nieuwe knooppunt tussen de Sloeweg en de Westerscheldetun- nelweg bij 's-Heerenhoek is Borse le een doorn in het oog. De wegen worden er verhoogd om het auto verkeer ongelijkvloers te laten krui sen. De dorpen 's-Heerenhoek en Nieuwdorp krijgen dan te maken met meer verkeerslawaai. Borsele vroeg daarom aan de provincie de wegen te verlagen. Jan Bakx, provinciaal projectleider Sloeweg, heeft het verzoek uit Bor sele onderzocht. Volgens hem kan dit niet worden ingewilligd. De in- voegvakken ter plekke worden an ders te kort en er liggen veel ka bels en leidingen. Het probleem is ook niet zo groot, aldus Bakx. „De hoogste verbindingsweg komt op acht meter boven het maaiveld te liggen, twee meter hoger dan een normaal viaduct." De Goese gemeenteraad heeft aan de andere kant van de Sloeweg, bij Heinkenszand, grote moeite met de aansluiting van rijksweg A58 op de Sloeweg. De provincie wil daar de ruimte voor nemen in een nog vrij maagdelijk, groen gebied je. De Goese raad eiste aanpassing van het plan. Ook dat zal niet gebeuren, volgens een ambtelijk voorstel dat het dage lijks provinciebestuur dinsdag be spreekt. Het gekozen ontwerp ga randeert, verklaart Bakx, een vlot te, veilige doorstroming van het au toverkeer. Nu is daar een behoor lijk scherpe bocht. Overleg over een fietsoversteek bij 's-Heerenhoek, in de vorm van een tunnel, heeft deze week even eens niets opgeleverd. De fietsers bond, afdeling Bevelanden, geeft de moed nog niet op. De Borselse wethouder Marga Vermue doet dat ook niet. Zij wil een extern bu reau naar de bevindingen van de provincie laten kijken. Wethouder Rinus Dieleman van Goes laat het oordeel aan de gemeenteraad over. Houdt de raad van Goes vast aan zijn eis, dan dreigt vertraging. Op levering van de bredere Sloeweg is gepland in 2013. GOES - Van bedrijven in het Sta- tionspark in Goes komen bij de ge meente veel klachten binnen over auto's die langs de weg worden ge parkeerd. Dat leidt tot onoverzich telijke en onveilige situaties. Het Goese college van B en W wil nu voor het totale gebied een par keerverbod instellen. Dat betekent dat auto's alleen nog in vakken mogen worden geparkeerd of op het terrein voor langparkeren langs de spoorlijn. De gemeente wijst erop dat er in de buurt nog voldoende parkeerruimte is/zoals het P+R-terrein bij het NS-station. Op het collegebesluit kan tot 22 maart worden gereageerd. ura|| 4' .éW" j>ff ■t; -3- 1 50 tulpen cn 1 Koudekerke Provinciaalseweg tussen Vlissingen en Koudekerke Donderdag en vrijdag koopavond, www.intratuin.nl NIEUWDORP - In verenigingsge bouw Ammekore aan de Herten- weg in Nieuwdorp wordt vandaag van 9.30 tot 15.00 uur een snuffel markt gehouden. Naast kraampjes zijn er ook activiteiten ten bate van de Nierstichting. Bestuur zoekt vrouw (v)... iets voor jou? www.zeeland.besturen.net ZEEUWS Tip? redactie@pzc.nl De Terneuzenaar bond een paar jaar geleden met succes de strijd aan tegen de overtollige kilo's. Wekelijks bezocht hij verschillen de malen het fitnesscentrum om er fanatiek met de haltertjes te spelen 'en zich in het zweet te ren nen op een loopband. De kilo's vlogen eraf. Z'n broeken zakten af, z'n truien lubberden en als hij zich bij storm op straat begaf, vreesden zijn collega's dat hij zou worden weggeblazen. Hoe anders is de situatie nu. De goe de man hijst zich zuchtend de trappen op en valt puffend neer op z'n bureaustoel. Oorzaak: hij rookt niet meer. Zijn antwoord op de vraag wanneer hij is ge stopt: „Vijftien kilo geleden." Multimate bij u in de buurt? Kijk op www.multimate.nl KRUININGEN - Vroeger was het niet ongewoon, het nog wel. Twee dode duiven bungelen aan de „We nemen hier geen standpunt over in", rea- maar tegenwoordig zijn er nog maar weinig boe- armen van zijn vogelverschrikker langs rijksweg geert Zeeuws voorzitter Peter de Koeijer. „Het is ren die hun vogelverschrikker met dode vogels A58. De dierenbescherming maakte zich hier on- wettelijk toegestaan. Bovendien komt het voi- 'optuigen'. Een akkerbouwer bij Kruiningen doet langs nog druk over en riep de ZLTO op tot actie, gens mij zelden meer voor." foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 103