Morgen horen jullie van me slachting Personeel van AzG ontvoerd in Darfur www.swisssense.rtl Nederlander Daalder VS-gezant bij Navo - Bemanning ISS schuilt voor afval in capsule Tweede vermiste van Keulen gevonden Belgische justitie onderzoekt pedosite Wintersporters uren vast in defecte lift Swiss\*/Sense Politie twijfelt over melding moordpartij Winnenden op internet. Ook Belgische afdeling Artsen zonder Grenzen trekt zich terug. LUXE TOPDEKMATRAS T.W.V. 1500,- CADEAU pzc Vrijdag 13 maart 2009 7 washington - De Amerikaanse president Barack Obama heeft de Nederlander Ivo Daalder uitgeko zen als permanente vertegenwoor diger van de Verenigde Staten bij de Navo. De uit Den Haag afkom stige Daalder maakte in de Verenig de Staten furore bij Brookings In stitution, een onafhankelijke denk tank in Washington. Hij is een ad viseur van Obama. houston - De bemanning van het ruimtestation ISS heeft gisteren kort het complex verlaten wegens een mogelijke botsing met ruimte- afval. De twee Amerikanen en een Rus doken tien minuten lang on der in de Russische Sojoez-capsu- le, die aan het station is gekoppeld. De drie hadden met de Sojoez kunnen terugkeren naar de aarde, als het afval het ISS had geraakt. keulen - Negen dagen na de instor ting van het Keulse stadsarchief en aanpalende woningen is een twee de vermiste gevonden. Reddings werkers ontdekten gisteren het lichaam op negen meter diepte. Na de ramp golden twee mensen als vermist. Zondag was al het stoffelijk over schot van een 17-jarige bakkersleer ling geborgen. brussel - In België begint een strafrechterlijk onderzoek tegen een website, waarop staat in welke wijken veroordeelde pedofielen wonen. Dat zei minister Stefaan De Clerck van Justitie gisteren. De site, die gebruikmaakt van een Ne derlandse server, krijgt veel kri tiek. De Clerck zei dat dit soort ini tiatieven meer problemen schep pen dan oplossen. graz - Ongeveer honderd winter sporters hebben gistermiddag een tijd vastgezeten in een stoeltjeslift in het Oostenrijkse skigebied Kreischberg. Nadat technici een de fect hadden vastgesteld werd de ka belbaan stil gezet. Zo'n tachtig mensen en drie helikopters hiel pen bij de redding van de passa giers. Sommige wintersporters za ten ruim twee uur vast. graf met een pistool in het hoofd geschoten. De aanklagers zeiden tevreden te zijn met het vonnis. „De zeven maximumstraffen brengen enige genoegdoening voor de nabestaan den, die al zo lang op gerechtig heid wachten", zei een woordvoer der van de aanklagers. Oorspronkelijk waren achttien ver dachten aangeklaagd, maar vijf werden er vrijgesproken. De aan klagers zeiden tegen die vrijspra ken in hoger beroep te zullen gaan. of/af VI/MM Middelburg: Woonboulevard de Mortiere 18a in Winnenden. De oud-leerling Tim Kertschmer richtte daar woensdag een bloedbad aan. foto Thomas Kienzle/AP door onze correspondent Achille Prick winnenden - Heeft Tim Kretsch- mer de nacht voordat hij in zijn oude school een bloedbad aan richtte zijn daad in een chatge- sprek aangekondigd? Gistermiddag was de Duitse politie daarvan nog overtuigd. Maar gisteravond meld de dezelfde politie dat dit niet ze ker is. Onderzocht wordt nu of de jongen met wie Kretschmer de nacht voor de slachtpartij zou heb ben gechat dit heeft verzonnen. Die jongen is ene Bernd uit de deelstaat Beieren. Via zjjn vader had hij de politie gemeld dat hij om kwart voor drie in de nacht van dinsdag op woensdag in een chatroom op de computer met de 17-jarige Tim Kretschmer had ge babbeld. 'Klote Bernd, ik heb er ge noeg van. Altijd hetzelfde, ze la chen me uit. Niemand erkent mijn kwaliteiten. Ik meen het Bernd. Ik heb wapens en ik ga morgen naar mijn oude school en zal daar een mooie barbecue hou den. Let op, morgen horen jullie van mij. Let op de naam Winnen den.' Dat zou Tim hebben be weerd. Het was gistermiddag volgens de politie het laatste signaal dat Kret schmer afgaf alvorens hij op zijn oude school in Winnenden negen leerlingen en drie leraressen dood schoot.—„Bernd heeft gereageerd met: Tk lach me dood'", zei politie commissaris Erwin Hetger gister middag. „Bernd is een jongen uit Beieren en zijn vader belde ons gis teravond op. Zijn zoon had hem, 'Ik heb er genoeg van. Ze lachen me uit. Niemand erkent mijn kwaliteiten' na het nieuws uit Winnenden, ver teld over deze tekst die hij de nacht daarvoor had weggelachen." Gisteren werd ook bekend dat Kretschmer eind 2008 naar een psycholoog is gegaan. Voor depres siviteit had hij elders in de regio eerder dat jaar een therapie gehad. Een vervolgbehandeling liet hij lo pen. Annette Kuil is psychotherapeute en rookt voor het Haus der Jugend in Winnenden een sigaretje. Ze verleent binnen slachtofferhulp aan nabestaanden, docenten en leerlingen. „Waarom hebben zijn ouders hem niet naar de vervolgbe handeling gestuurd?" Kuil is sinds woensdagochtend aan het werk. „We hebben ouders van slachtof fers binnen gehad. De een zegt he lemaal niks, de ander gooit een kan koffie tegen de muur, een der de wil alleen maar in je armen hangen. Ouders die een kind heb ben verloren reageren totaal ver schillend. We adviseren om snel iets prettigs te gaan doen, hoe gek dat ook klinkt. Zeker als er nog meer kinderen zijn. En praat er over, laat thuis bij het eten een stoel vrij voor de gestorvene." Ook de ouders van Tim krijgen on dersteuning. „Ze zijn in de luwte ondergebracht en hebben twee therapeuten bij zich", zegt Kuil. „Met name de moeder is compleet ingestort." brussel - In de Sudanese regio Darfur zijn drie buitenlandse me dewerkers van de Belgische afde ling van Artsen zonder Grenzen (AzG) ontvoerd door gewapende mannen. Ook twee Sudanese be wakers werden meegenomen, maar zij zijn later weer vrijgelaten. Dat hebben vertegenwoordigers van Artsen zonder Grenzen en de Verenigde Naties gezegd. De ontvoerden zijn een Canadese verpleegster, een Italiaanse arts en een Franse coördinator, zei een woordvoerster van AzG in Kenia. Voor zover bekend zijn zij de eer ste westerlingen die in Darfur zijn ontvoerd. De drie werden woensdagavond door gewapende mannen uit hun kantoor gehaald in Saraf Umra in het noorden van Darfur. Het ge bied is in handen van het rege ringsleger, maar in de buurt bevin den zich enkele rebellenbases, zei een VN-medewerker in de hoofd stad Khartoum. Een week geleden gaf de Sudanese president Omar al-Bashir dertien bui.tenlandse hulpverleningsorgani saties, waaronder de Nederlandse en Franse afdeling van AzG, op dracht het land te verlaten. Dit ge beurde naar aanleiding van een uit leveringsbevel dat het Internationa le Strafhof in Den Haag tegen hem had uitgevaardigd. Volgens Sudan werkten ze samen met het Straf hof De Belgische, Zwitserse en Spaanse afdelingen van AzG wer den niet genoemd en bleven ach ter. Maar na de ontvoering liet AzG België weten dat alledrie heb ben besloten hun medewerkers uit Darfur naar Khartoum terug te trekken. Alleen de mensen die be trokken zijn bij pogingen de gijze laars vrij te krijgen blijven in Dar fur achter, zei directeur Christop- - her Stokes in Brussel. Hulpverleners en hulpkonvooien in Darfur worden geregeld aange vallen door gewapende bandieten, afkomstig uit de vele strijdgroepen die in Darfur actief zijn. Meestal worden de hulpverleners na dief stal van hun spullen vrijgelaten, maar soms worden zij gedood. In februari werden twee Sudanezen die voor een Franse organisatie werkten, door bandieten gedood.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7