Hamasbeweging veroordeelt raketaanvallen 'Wapenwet niet strenger' 1 Drie jaar cel voor gooien met schoenen Dertien Serviërs veroordeeld voor Onschuld van Brit 27 jaar dankzij DNA aangetoond Beschietingen komen volgens organisatie op 'een slecht moment'. 'Bezit' u deze topstoel nog niet?! HOE* 'Held van het volk' krijgt lichtst mogelijke straf voor vergrijp. Oorlogsmisdadigers schoten tweehonderd krijgsgevangen dood. _L 6 I Vrijdag 13 maart 2009 PZC Kaaistraat 9-13 Kortgene Telefoon 0113-302430 www.aewoongalerij.nl OPENINGSTIJDEN: maandag t/m vrijdag: 09.00-18.00 u zaterdag: 09.00-17.00 u - GAZA-STAD - Voor het eerst sinds de oorlog in de Gazastrook heeft de radicaalislamitische Palestijnse beweging Harnas zich uitgespro ken tegen raketbeschietingen op Is raël. „De verzetsbewegingen heb ben niets te maken met de raket ten die zijn afgevuurd vanaf de Ga zastrook", zei het ministerie van Binnenlandse Zaken van het Ha- masbewind in de kuststrook giste ren. Voorafgaand aan en tijdens de oor log met Israël vuurde Harnas nog honderden raketten op de Joodse staat af. Israël bombardeerde woensdag nog twee smokkeltun- nels in het zuiden van de Ga zastrook. Via deze verbindingen komen de Palestijnen onder meer aan wapens en onderdelen voor de raketten. Sinds het einde van de drie weken durende aanval van Israël op de Gazastrook, vuurden Palestijnse militanten ruim 160 ra ketten en mortiergranaten af op Is raël. De veroordeling volgt op en kele beschietingen op Israël de af gelopen dagen. Die komen volgens Harnas op 'een slecht moment'. De beweging zegt te zullen optre den tegen de daders. Harnas onderhandelt in de Egypti sche hoofdstad Cairo sinds enkele dagen met de rivaliserende Fatah- beweging over het vormen van een regering van nationale een heid en uiteindelijk verkiezingen in de Palestijnse gebieden; de Ga zastrook. en de Westelijke Jordaan- oever. De coalitie moet ertoe bij dragen dat het internationale isole ment van de Gazastrook wordt op geheven. Het overleg zal worden gevoerd in vijf commissies, die zich bezig zul len houden met de vorming van een eenheidsregering, nieuwe ver kiezingen, de hervorming van de veiligheidsdiensten, het werken aan wederzijds vertrouwen en het vinden van een rol voor Harnas binnen de Palestijnse Bevrijdings organisatie. De Palestijnen zijn verdeeld tus sen de militante Hamas, die de dienst uitmaakt in de Gazastrook en de Fatah-beweging van presi dent Mahmoud Abbas, die de Wes telijke lordaanoever regeert. Fatah heeft de steun van de internationa le gemeenschap, terwijl Harnas veelal wordt gezien als een terroris tische organisatie. Eerdere verzoeningsakkoorden tus sen Hamas en Fatah liepen steeds stuk, maar ditmaal staat er voor beide partijen bijzonder veel op het spel. Harnas heeft het interna tionale aanzien van Fatah nodig om een einde te kunnen bedingen aan de blokkades van de grenzen door Egypte en Israël. De populari teit van Fatah is gekelderd sinds de Israëlische invasie. Abbas werd toen een gebrek aan doortastend heid verweten. De radicaalislamitische Harnas neemt afstand van de raketaan vallen vanuit de Gazastrook op Is raël. Harnas onderhandelt met ri vaal Fatah over een coalitie. //Yoekirtan: totaalinrichter voor uw kantoor! De onweerstaanbare bureaustoel met de meeste piutpnnicn! Haworth 89 Proefplaatsing is altijd mogelijk... ij of kom naar onze showroom! Hoekman: dé kantoorinrichter van hoek tot hoek GOES-YERSEKE postadres Postbus 36 4400 AA Yerseke showroom Marconistraat 13 4461 HH Goes T 0113-57 29 07 F 0113-57 38 73 M 06-53 15 47 11 info@piethoekman.nl www.piethoekman.nl BAGDAD - De Iraakse journalist die op 14 december vorig jaar op een persconferentie in Bagdad zijn schoenen gooide naar de Ameri kaanse president George Bush is gisteren door een Iraakse recht bank tot drie jaar cel veroordeeld wegens het aanvallen van een bui tenlands staatshoofd. Televisiejournalist Muntadhar al-Zeidi verklaarde op de zitting dat hij zich niet schuldig acht en zijn daad ziet als 'een natuurlijke reactie' op de Amerikaanse bezet ting. „Lang leve Irak", riep hij strijdlustig toen de rechter het von nis had voorgelezen. Al-Zeidi kan in beroep gaan, maar hij heeft de minimumstraf gekregen die op de aanklacht staat. Hij had maximaal vijftien jaar kunnen krijgen. Al-Zeidi werd met zijn actie de held van veel moslims in de regio en ook op straat in Bagdad was er kritiek op de straf. „Hij had geëerd moeten worden in plaats van gevangengezet", zei de eigenaar van een. telefoonwin kel in het oosten van de Iraakse hoofdstad. LONDEN - Een Britse man heeft 27 jaar onschuldig in de gevangenis gezeten. Het DNA van de dader komt niet overeen met dat van de 57-jarige veroordeelde. Dat blijkt uit nieuw DNA-onderzoek. In 1982 werd Sean Hodgson veroor deeld tot levenslang voor de moord drie jaar eerder op de 22-ja- rige barvrouw Teresa de Simone. Hodgson bekende meerdere ma len de vrouw te hebben gedood, maar volgens zijn advocaat is de man een pathologische leugenaar. Op verzoek van de verdediging werd forensisch onderzoek ge daan, dat in november begon. In 1982 was DNA-onderzoek nog niet mogelijk. Het Openbaar Ministerie zal de vrijlating niet aanvechten. Een vrouw troost een kind bij de kaarsen en bloemen voor de Albertville-school BERLIJN - De Duitse regering voelt niets voor een aanscherping van de wapenwet na het bloedbad van Winnenden. Minister Wolfgang Schauble van Binnenlandse Zaken sprak zich gisteren uit tegen verde re maatregelen. Zelfs de strengste regels kunnen niet voorkomen dat zij worden overtreden, stelde de christendemocratische bewinds man. De geldende voorschriften zouden strikt genoeg zijn. Schau ble pleitte wel voor een verbod op zogenoemde killergames. Hij stel de de vraag of het niet beter is de verspreiding van geweldsscènes door de media te beperken. Schrijfster Ines Geipel noemde der gelijke maatregelen 'goed en nood zakelijk, maar onvoldoende'. Gei pel onderzocht het bloedbad op een school in Erfurt in 2002. Vol gens haar is er sindsdien op het ge bied van de wapenwet weinig ge beurd, terwijl 'er wel elk jaar een miljoen vuurwapens bijkomen'. Ook SPD'er Hermann Scheer pleit te gisteren voor een verbod op het privébezit van vuurwapens. Schiet- clubs zouden verplicht moeten worden de wapens van de leden te bewaren. Volgens Martien Langen, secretaris van de Nijmeegse schietvereniging Keizer Karei 'kan er echt heel veel' in Duitsland. „Zowel op het ge bied van wie er mogen schieten, als waarmee." De politie onderzoekt of de vader van Tim Kretschmer de wapenwet heeft overtreden. „Alles wijst erop dat de vader nalatig was", zei Ralf Michelfelder, de leider van het on derzoek. De jongen zou het bewus te wapen uit de slaapkamer van zijn ouders hebben gepakt. Alle an dere wapens van de vader lagen in een kluis. pagina 8: schietclubs niet vrijuit BELGRADO - Het tribunaal voor oor logsmisdaden in de Servische hoofdstad Belgrado heeft; gisteren dertien Serviërs straffen opgelegd voor de moord op zo'n tweehon derd Kroatische krijgsgevangenen. Het betreft een van de ergste geval len van massamoord uit de Balkan oorlogen in de jaren negentig. Zeven van de voormalige militai ren kregen de maximale gevange nisstraf opgelegd van twintig jaar. De celstraffen van de zes anderen Serviërs varieerden van vijf tot vijf tien jaar. De zaak werd internationaal ge zien als een belangrijke indicatie van de bereidheid van Servië om Servische oorlogsmisdadigers te straffen. De massamoord waarvoor de der tien gisteren werden veroordeeld vond plaats in november 1991 op een varkensboerderij bij Vukovar, een stadje in het oosten van Kroa tië vlak bij de grens met de Joego slavische deelrepubliek Servië. De opstandige deelrepubliek Kroa tië streed op dat moment voor on afhankelijkheid van Joegoslavië, dat door Servië werd gedomi neerd. Kroatische krijgsgevangenen wer den door de Serviërs in groepjes van zeven of acht man verdeeld en met machinegeweren neerge- maaid. Daarna werden hun licha men in een massagraf gedumpt, zei de rechter. Wie nog tekenen van leven vertoonde werd in het

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 6