FNV is boos op Sas Glas Buijze Kapsalons !NhMMChepp 'Als ze hard lachen, kijk ik even opzij' S T E V E N S onzevernieuwde salon is geopend. apen 'Verbouw van oude boerderij moet kunnen' Mannen met mes en cocaïne aangehouden Directie glasfabriek zou crisis gebruiken om cao te veranderen. Toneelvereniging Tekst Kwijt speelt klucht Kwakzalverskwalen. 'De Piraat' Godsplein in Hulst halve dag afgesloten Night of the Proms ook met Sharon den Adel Raad Sluis krijgt in mei plan haven Breskens OPEN HUIS Vrijdag 13 en zaterdag 14 maart INTERIEUR z pzc Vrijdag 13 maart 2009 21 door Conny van Gremberghe sas van gent - De directie van de Sasse glasfabriek grijpt de huidige economische crisis aan om een an dere cao af te dwingen. Dit stelt FNV-bestuurder Piet Jansen. De huidige eigen cao voor het per soneel van de glasfabriek loopt op april af De directie van de fa briek wil vanaf die datum over gaan op de vlakglascao die volgens de FNV voor het personeel een achteruitgang op zal leveren van zo'n tien procent. „Verder heeft de Sas Glasdirectie, zich beroepend op de huidige malaise, kenbaar ge maakt de eindejaarsuitkering van acht procent te moeten schrappen. Dat is natuurlijk bij het personeel ontzettend slecht gevallen", be klemtoont Jansen. De vakbondsbestuurder heeft ook moeite met de wijze waarop de di rectie van het bedrijf gecommuni ceerd heeft over de voorgenomen ontslagen. Directeur John de Baere liet woensdag weten dat het be drijf wegens een dalende omzet ge noodzaakt is het tijdelijk perso neel, zo'n dertig mensen, te ont slaan. Daarnaast zouden ook ze ven of acht oudere werknemers met vervoegd pensioen gestuurd worden. „Daarmee houdt het ver haal overigens niet op. Er vallen voor zover ons bekend is ook nog eens zeven gedwongen ontslagen en de directie heeft ons te kennen gegeven niet over een sociaal plan te willen spreken." Bonden en de Sas Glas-directie overleggen eind maart over de ge rezen geschillen. [*<l FNV is boos op Sas Glas, omdat de crisis zou worden aangegre pen om een andere cao af te dwingen, een achteruitgang voor de werknemers van tien procent. door Frank van Cooten sluis - De fractie van Helder Zeeuws in de Sluise gemeenteraad wil bewoners van agrarische be drijfsgebouwen van voor 1945 meer mogelijkheden bieden de woning te veranderen en/of te ver beteren. Nu mag behoudens een serre van maximaal vijftig vierkan te meter en een dakkapel aan de achterkant niets aan dergelijke wo ningen gebeuren. Ze zijn immers nu al groter dan de norm in het be stemmingsplan buitengebied. Fractievoorzitter Hans Meijer stelt daarom voor dat woningen die de maximale inhoudsmaat van 750 kubieke meter dan wel duizend ku bieke meter overschrijden, eenma lig met tien procent groter mogen worden. Het gaat volgens hem om een beperkt aantal woningen dat rond i860 is gebouwd. „Ik hoor veel mensen klagen dat ze door de ambtelijke molen worden getrok ken." Volgens wethouder Carien Bolijn is het voorstel strijdig met de pro vinciale verordening. „De kans is groot dat de provincie daar een streep door zet." ZuitlJandslraaf 30 4537GG Terneuieen T: 0115 631 35 -vv%vw.buijxekapsa1ofis.nl j Snfofrt'l.uiijzefeapsalorts.nl baS-HTiar de jager kerkplein 57 kapelle 0113343810 www.basmar.nl door Marjon Sarneel hoofdplaat - 'Mensen komen echt naar Tekst Kwijt om een avond te lachen en dat vind ik ook het leukst om te spelen'. Aan het woord is Martijn Pielaat (29) die nu voor het zesde seizoen in Hoofdplaat op de planken staat. Als de zaal buldert, moet hij even opzij kijken om te voorkomen dat hij zelf in de lach schiet. „Ik moet dan vooral niet naar Emmy Sijne- sael kijken, want onze soufïleuse ligt dan zelf in een deuk", verklapt hij. Emmy Sijnesael draagt ook re gie-aanwijzingen aan, want Hoofd plaat werkt dit jaar zonder regis seur. Verder regisseren de acteurs, van wie de meesten al jaren mee spelen, elkaar. Dit jaar brengen zij de klucht 'Kwakzalverskwalen'. Daarin draait het om dokter Van Hammeren die een praktijk voor vreemde patiënten heeft. Pielaat kan voor inspiratie van de dokter teruggrijpen naar zijn ervaringen met een eerdere rol waarin hij een sullig persoon moest spelen. Huis arts Van Hammeren is zijn beroep een beetje zat en tegelijkertijd denkt hij dat er geen betere is dan hij zelf. Als er een vreemde hand- - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle tas in zijn praktijk opduikt, zorgt die voor een heleboel vraagtekens. Sjoukje de Groote (26) is de vrouw die op zoek is naar de handtas. Liefde voor toneel kreeg zij van jongsaf aan mee, omdat haar vader (Wim de Groote) bij de Water- landlanders speelde. In deze rol moet ze vrij zenuwachtig spelen en dat gaat haar goed af Martijn en Sjoukje zijn in het dagelijks le ven partners en in de klucht wil de zenuwachtige dame graag in tiem worden met de dokter. Deze scène hebben ze thuis wel geoe fend. „Dat speelt toch gemakkelij ker met je eigen partner dan met een vreemde", volgens Pielaat. Tekst Kwijt brengt zoals vanouds de klucht in dialect op de planken. Kwakzalverskwalen is te zien op 20, 21,27 en 28 maart in het dorpshuis te Hoofdplaat. Aanvang 20.00 uur. Kaarten via 0117-348291. terneuzen - De politie heeft woensdag bij een grote drugsactie in de grensgebieden "twee mannen aangehouden op de Herengracht in Terneuzen. In een van de auto's van hen werd 163 gram cocaïne en een mes aangetroffen. De mannen van 24 en 25 jaar, van wie een af komstig uit Rotterdam, zijn in ver zekering gesteld. De Nederlandse politie, Belgische lokale en federale politie, douane en dienst Accijnzen werkten bij de ze actie samen. Ook zijn drugshon den ingezet. Op Nederlands grond gebied werd de controle tussen 14.00 uur en 21.30 uur uitgevoerd rond Philipinne, IJzendijke, Sas van Gent, Terneuzen, Hulst en Koewacht. In totaal zijn 769 perso nen gecontroleerd in personen auto's, bussen en treinen. Er is wiet, hasj, heroïne, cocaïne en am fetamine in beslag genomen, even als zeven wapens hulst - Het Godsplein in Hulst wordt dinsdag 17 maart afgesloten voor alle verkeer vanaf de Walmo- lenstraat tot aan de Dubbele Poort. Voetgangers kunnen wel passeren. De afsluiting duurt van 7.00 tot 12.00 uur, of zoveel langer als noodzakelijk. De afsluiting heeft te maken met het bouwpro ject De Nieuwe Bierkaai. Dinsdag worden de nieuwe woningen aan gesloten op water, gas en elektra. antwerpen - Night of the Proms heeft voor de 25e editie dit jaar ook Sharon den Adel gestrikt, de zangeres van de groep Within Temptation. Naast het orkest II No- vecento, het koor Fine Fleur en de Electric Band met John Miles ko men ook tweelingbroers en klassie ke gitaarvirtuozen Zoltan en Peter Katona optreden. Eerder al werd de komst van mondharmonicavir tuoos Toots Tielemans bekend. breskens - De Sluise gemeente raad krijgt in mei een gedetail leerd plan over een opknapbeurt' van een deel van de haven in Bres kens. Het gaat om een project van rederij Vroon en ontwikkelaar Lis man. De komende tijd vindt over leg plaats tussen Vroon en de ge meente over de uitwerking van de schets van architect Cees Dam. Vroon wil met name de Middenha- vendam aanpakken. Scène uit de klucht Kwakzalverskwaien van toneelverenigting Tekst Kwijt. foto Wim Kooyman Verl. v. Steenbergenlaan 5, Terneuzen www.stevensinterieur.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 69