Corporaties kopen onverkochte huizen kpn mmÉmmmam. Lease Web plaatst filter tegen kinderporno VNG wil loon van 180.000 gemeenteambtenaren bevriezen Overlevende wilde na crash vlucht halen O,- Woningverenigingen pogen vastgelopen markt vlot te trekken. Deze vrijdag: gratis HTC S740 r-PZC Vrijdag 13 maart 2009 5 GOES - Enkele Zeeuwse woningcor poraties zullen slecht verkoopbare huizen aankopen in een poging de vastgelopen woningmarkt vlot te trekken. Veel mensen durven geen huis te kopen uit angst lang met dubbele woonlasten te zitten als hun eerste huis lang te koop blijft staan. De overheid moet echter bij springen in het belang van de bouwsector, vindt Woongoeddirec- teur Eric de Ceuster. Veel van de huizen zijn niet rendabel te verhu ren. Woningcorporaties kunnen dat maar deels compenseren uit wel renderend huurbestand. Woningcorporatie RWS in Goes wil eind deze maand beginnen met de aankoop. Volgens Henk Bekker gaat het om huizen tot twee ton, die de RWS verhuurt of verkoopt volgens de koopgarantfor- mule. „We denken in het eerste jaar twintig woningen aan te ko pen." De huizen moeten goed on derhouden zijn. „We gaan niet eerst voor een ton verbouwen." Directeur Jan van Beekhuizen van L'Escaut in Vlissingen: „We mer ken met onze dochteronderne ming Marsaki (koopwoningbouw) dat huizen ruim boven twee ton niet verkocht worden. Huizen op kopen is niet eenvoudig. We on derzoeken de mogelijkheid om koopwoningen om te zetten in so ciale huur. Dat doen we met acht tien woningen in het Spaans Kwar tier. Dat kost meer dan de huurop brengst, dus dat kun je niet onge breideld doen." De Thoolse corporatie Castria neemt vooralsnog geen extra maat regelen om de woningmarkt te sti muleren. De corporatie geeft ko pers wel korting op een huis, mits zij bij doorverkoop het huis eerst aanbieden aan Castria. Winst of verlies wordt dan gedeeld. Directeur Peter Bevers van R&B Wonen, de corporatie voor Borse- le en Reimerswaal, zegt dat zijn corporatie ook met koopgarant be gint. „Daarnaast geven we korting op bouwrente." Woningbouwverening Zeeuwland aarzelt nog over aankoop. Direc teur Antoine de Ceuster: „Als er te veel woningen van rond de twee ton te koop staan, is aankoop een druppel op een gloeiende plaat. Tien woningen zijn al een investe ring van twee miljoen in huizen die misschien in waarde zakken." De grootste woningcorporatie in Zeeuws-Vlaanderen, Woongoed, heeft geen plannen woningen op te kopen. Directeur Kees Rein- houdt denkt dat de mogelijkheden tot opkopen beperkt zijn in zijn re gio. Anders dan de Randstad kent Zeeuws-Vlaanderen geen tekort aan huurwoningen. DEN HAAG - De Vereniging van Ne derlandse Gemeenten (VNG) wil de lonen van 180.000 gemeen teambtenaren bevriezen vanwege de economische crisis. Eind deze maand beginnen de onderhande lingen met de vakbonden over een nieuwe cao voor gemeenteambte naren en daarbij gaat de VNG uit van de nullijn. Cao-coördinator Jenneke van Pij pen van de AbvaKabo FNV noemt de in een reactie de nullijn voor ge meenteambtenaren 'absoluut on bespreekbaar en onbestaanbaar'. Van Pijpen constateert dat werkge vers in de publieke sector hun werknemers slechter behandelen dan in de marktsector. Zo weigerde onlangs staatssecreta ris Jack de Vries van Defensie om een cao-akkoord met salarisverbe teringen te tekenen voor zijn per soneel en vroegen ook werkgevers in de geestelijke gezondheidszorg, GGZ Nederland, om de nullijn. kinderbijslag ren. De fraude kwam aan het licht toen bleek dat er opmerkelijk veel tweelingen waren geregistreerd in het oosten van Turkije. Ook in Ma rokko was toen sprake van gesjoe mel met kinderbijslag. SVB-klan- ten in dat land gaven massaal valse schoolverklaringen af, waardoor zestien- en zeventienjarige kinde ren die niet meer op school zaten, twee jaar langer kinderbijslag ont vingen dan was toegestaan. De onderzoeksactiviteiten van de SVB gingen als een lopend vuurtje door het land. „Met name in Ma rokko werkten klanten steeds min der mee", meldt het rapport. Volgens Harrie Verbon, hoogleraar openbare financiën en sociale ze kerheid van de Universiteit Til burg, 'wil iedereen meer uit de ruif eten dan de bedoeling is'. In het buitenland is dat lastiger te controleren dan in Nederland, waar fraude via een koppeling van inkomens- en adresgegevens mak kelijker op te sporen is. „In bijvoor beeld Marokko moet je huisbezoe ken afleggen. Ik vind dat daar meer geld en energie in moet wor den gestoken." Verbon vindt dat fraudeurs niet alleen alles moeten terugbetalen. „Er moeten hogere sancties komen. Fraudeurs zouden eigenlijk moeten worden gekort op hun uitkering, zodat daar een waarschuwend effect vanuit gaat." pagina 3: commentaar Een school in Marokko. In dat land en in Turkije is de Sociale Verzekeringsbank op veel gevallen van uitkeringsfrau de gestuit. foto Abdeljalil Bounhar/GPD tm Topaanbiedingen^ voor ondernemers. i f i Gratis vt bij een nieuw l-jarig zakelijk mobiel abonnement met internet'. Verkrijgbaar via kpn.com/casuatfriday 0800-0105 ïPrimafoon sluit je aan DEN HAAG - Een Amerikaanse pas sagier van het Turkish Airlines-toe- stel dat crashte, reageerde, naar nu bekend is geworden, wel erg onder- •koeld op het feit dat hij zojuist on geschonden uit het vliegtuig was gestapt. De Amerikaan - op doorreis naar Los Angeles - liet na de crash we ten geen verzorging te willen, maar slechts zijn volgende vlucht te willen halen. Doorvliegen was mogelijk. De koffer van de Ameri kaan lag tussen de brokstukken, maar zijn handbagage met pas poort en ticket had hij uit het toe stel gered. De marechaussee gaf hem uitein delijk een lift naar de terminal. Te rug in de Verenigde Staten zocht de man nog een keer contact met de plek waar hij aan de dood was ontsnapt. Hij belde met de vraag wanneer zijn koffer nagestuurd zou worden. HAARLEM - De grootste beheerder voor websites in Nederland, Lease- Web, plaatst een filter om kinder porno op internet te bestrijden. Het gaat om een proef die een jaar duurt. Leaseweb liet gisteren weten dat het filter wordt geplaatst bij een website waarop gebruikers plaatjes kunnen uploaden. Het gaat om een site met circa veertig miljoen afbeeldingen. Het hostingbedrijf, dat meer dan twee miljoen websites in beheer heeft, werkt samen met het minis terie van Justitie en het Meldpunt Kinderporno. Het ministerie laat weten het ini tiatief van LeaseWeb te waarde ren. Als de technologie van het fil ter effectief blijkt, wil Justitie die op grotere schaal inzetten. Het fil ter neemt digitale 'vingerafdruk ken' van plaatjes en vergelijkt die met afbeeldingen in een databank. Als er een match is, kan het plaatje niet meer op internet worden ge plaatst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5