Verklaring agent 'kan niet' Weer crisis Sluis op de loer Overvallen opgelost WD'er bemant Reimerswaalse stand op beurs Advocaat Vlissinger plaatst vraagtekens bij schietincident Renesse. Seks op het net Le Roy ziet plan Helder Zeeuws als bom onder gebiedscommissie. Vijf mannen opgepakt voor beroving bewoner en pizzakoerier. S PZC Vrijdag 13 maart 2009 23 door Emile Calon MIDDELBURG - Een agent van de Zeeuwse politie, die op 13 juli 2008 in Renesse een Vlissinger in zijn been schoot, heeft volgens ad vocaat M. Dunsbergen niet de waarheid verteld over wat er die nacht precies is gebeurd. De Vlissinger (38) kreeg volgens het Openbaar Ministerie een poli tiekogel in zijn been toen hij die nacht zijn broer en twee agenten met een mes bedreigde, verdedig de officier van justitie J. Zonder- van het optreden van die agent. De politieman was die nacht met enkele collega's naar een restau rant in Renesse geroepen omdat de eigenaar, de 38-jarige Vlissinger, ruzie had met zijn broer. Daar aan gekomen escaleerde de ruzie. De Vlissinger zou een keukenmes hebben gepakt en dreigend rich ting broer en ook twee agenten zijn gelopen, zei de officier tegen de Middelburgse rechters. Daarop zou de agent hebben geschoten. De verklaringen van de agent ko men volgens advocaat Dunsbergen niet overeen met die van een Duit se collega, toen ook aanwezig. Zij vertelde de Rijksrecherche dat de Vlissinger hen niet bedreigde maar, met een mes in de hand, zijn broer wilde schoppen. De kogelwond, achter in het been, komt ook niet overeen met het ver haal van de agent. Want volgens zijn verklaring was de man drei gend op hem af gekomen en had hij daarop geschoten. Ook bracht Dunsbergen naar vo ren dat het wel heel vreemd is om eerst de politie te bellen en dan in het bijzijn van agenten je broer met een mes te bedreigen. „Het verhaal van die agent klopt niet." Volgens hem kan de rechtbank Tegen een man die in Renesse zijn broer en twee agenten be dreigde, is gisteren door de offi cier van justitie acht maanden cel geëist. dan ook zijn cliënt alleen maar vrij spreken. „Want hij heeft niets straf baars gedaan." Dunsbergen benadrukte ook dat het Openbaar Ministerie niet af mag gaan op de verklaring van die bewuste agent. „Hij heeft juist be lang bij het in een kwaad daglicht stellen van de Vlissinger, omdat zijn schieten dan beter te verdedi gen is." Officier van justitie Zondervan zet geen vraagtekens bij de verklaring van de agent. Hij eiste een. celstraf van acht maanden tegen de Vlissinger voor de bedreiging van de broer en bei de agenten. De rechter doet op 25 maart uit spraak. WEEKEND SllliHHi Zaterdag 14 en zondag 15 maart 2009 Huisartsen Schouwen-Duiveland Huisartsenpost Schouwen-Duiveland Kon. Gustaafweg 2, Zierikzee tel. 0900-1585 (ma. t/m vr. van 18.00 tot 8.00 uur. Za, zon- en feestdagen alleen na telefonische afspraak) Tandartsen Schouwen-Duiveland Spreekuur 16.30 - 17.00 uur. tel. 06-53737162. Apotheken Kring-apotheek Zierikzee, Dam 18, 0111-412906, za. 10.00-12.30 uur. Via dienstsluis (aanbellen nr. 18): za 17.00-18.00 uur, zon- en feestdagen 12.00-12.30 en 17.00-18.00 uur. Verloskundigen Verloskundige Praktijk Lena 24 uur bereikbaar, tel. 06-22255315. Thuiszorg Allévo, Schouwen-Duiveland tel. 0113- 249111. Thuiszorg de Wieken, tel: 0111- 453480. Dierenartsen Weekenddienstartsen Schouwen-Duive land. Voor spoedgevallen bereikbaar via 0111-412180. Spoedgevallen spreekuur gezelschapsdieren za 13.00-13.30 uur, Grevelingenstraat 17 te Zierikzee. Dierenambulance 24 uur bereikbaar. 0900-7673437. KRUININGEN - VVD-raadslid Rei- merswaal Sylvia Schouwenaars be mant zondag 22 maart de gemeen telijke stand op de Woning Expo in de Zeelandhallen. Vorige week lieten B en W weten gemeenteper- soneel niet te zullen dwingen op zondag een marktstand te beman nen. Het college trok een eerder besluit om wel op zondag present te zijn op de Woningexpo in. Daar mee geeft het college naar eigen zeggen gehoor aan (principiële) be zwaren vanuit de bevolking. De VVD stelde vragen over de kwestie. Volgens Schouwenaars was het antwoord onbevredigend. Ze wijst erop dat veel mensen het besluit om op de expo te staan, toejuichen. Ook een meerderheid van de raad is er voor. Daarom be mant Schouwenaars zelf de Rei merswaalse stand op zondag. „Dat is de drukste dag. Als we er niet zijn, missen we kansen." GOES - Hangend paren is de nieuwe trend in kik kerland, merkte Andries Eggebeen uit Goes op, toen hij dit paartje in zijn tuin bezig zag. Om de vissen in zijn vijver te beschermen tegen reigers, had hij een net over het water gespannen. De kik kers, die elk voorjaar naar de vijver terugkeren, konden daardoor de weg naar het water niet meer vinden, wat hen er echter niet van weer hield aan het paren te slaan. „Inmiddels heb ik het net aan de zijkanten wat opgetild, zodat ze weer in het water kunnen. Kikkers en vissen gaan prima samen. Ik heb ook wel eens een kikker aan getroffen die een goudvis in de houdgreep had, waarschijnlijk ook met het idee om die te be vruchten", zegt Eggebeen. foto Andries Eggebeen door Frank van Cooten SLUIS - Wethouder Maria le Roy van de gemeente Sluis vreest op heffing van de gebiedscommissie. Dat kan gevolgen hebben voor het functioneren van het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Sluis. „Ik wil dinsdag in de wekelijkse collegevergadering bespreken wat het opheffen van de gebiedscom missie betekent voor het voortbe staan van dit college", zei Le Roy gisteren. De wethouder is de ge meentelijk vertegenwoordiger in deze commissie. Een nieuwe bestuurscrisis ligt hier mee op de loer. En dat in-een pe riode dat de rust met de komst van de vierde wethouder, Ben Hennekam, leek te zijn terugge keerd. Fractievoorzitter Hans Meijer van Helder Zeeuws wil de gebiedscom missie strakker sturen, omdat vol gens hem nu niet duidelijk is waar de geldstromen blijven en wat de ze commissie allemaal doet. De fractie stelt in een initiatief voorstel voor de jaarlijkse contribu tie aan deze commissie te stoppen. De commissie krijgt pas geld na dat de raad concreet afgeronde plannendelen heeft goedgekeurd. „Ik wil de commissie niet afschaf fen en er is ook geen sprake van een gerichte actie op de positie van de wethouder. Ik wil de con trolerende taak van de raad verste vigen. Als mensen mij willen neer zetten als een politiek bommenleg ger, moeten zij dat weten. Ik wil een goed financieel beheer." CDA, Gemeentebelangen en Libe raal Sluis (een krappe raadsmeer- derheid) steunen de strakkere con trole. PvdA en WD beschouwen het voorstel echter als de bijl aan de wortel van deze commissie. Ook Le Roy waarschuwt voor de gevolgen. Het werken wordt de commissie volgens haar onmoge lijk gemaakt. In de commissievergadering van woensdagavond liepen de gemoe deren hoog op. De raad beslist eind deze maand over het voor stel. TERNEUZEN - De politie heeft vijf mannen aangehouden in verband met twee overvallen die in januari in Terneuzen zijn gepleegd. Een van hen is weer vrijgelaten Een 30-jarige man uit Terneuzen en een 23-jarige man uit de ge meente Sluis zijn twee weken gele den al opgepakt. Ze zijn door de rechter-commissaris achter de tra lies gezet. Een derde man, een 31-jarige man uit Axel, werd vorige week aangehouden. Hij is inmid dels weer op vrije voeten, want hij bleek niets met de zaak te maken te hebben. Donderdag zijn twee mannen, van 20 en 27 jaar, uit Terneuzen gear resteerd. Ze worden in de loop van volgende week voorgeleid. De politie verdenkt de mannen van het beroven van een pizzabe zorger in de Bilderdijkstraat. De be zorger moest onder bedreiging van een vuurwapen zijn tas af staan. De verdachten waren vol gens justitie ook betrokken bij de overval in de P.C. Hooftstraat. Een bewoner werd in zijn eigen wo ning overvallen en vastgebonden. De verdachten gingen er vandoor met geld en audiovisuele appara tuur. Bij huiszoekingen is bij één van de verdachten een op een vuurwa pen lijkend voorwerp aangetrof fen. Het wapen werd in beslag ge nomen. De politie sluit meer aan houdingen niet uit.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 59