Zeeland Goese Polder mist trefpunt Veel eenzaamheid bij ouderen in Tholen zlapen, Bouw huizen aan Coenstraat in Goes-West Nieuwe school Ovezande niet C02-neutraal Ruilwinkel was tot aan de verhuizing een echte ontmoetingsplaats. Brandweerduiker Wim Matthijssen herdacht met gravure RECLAME vrijdag en zaterdag: Waldkornbrood nu 'Gewoon muziek' 'De Piraat' PZC Vrijdag 13 maart 2009 I 21 door Frank Balkenende GOES - Bewoners van de Goese Pol der missen een gezellig trefpunt. Die signalen krijgt het team dat het project Kansen voor de Goese Polder uitvoert. Hoofddoel van dat project is samenlevingsop bouw. De Goese Polder bezit wel een nieuw wijkcentrum in de vorig jaar geopende brede school. „Dat kan kennelijk onvoldoende voor zien in de behoefte van wijkbewo ners voorzien", zegt coördinator Gerard Verrips van het project Kansen voor de Goese Polder. „Al thans, wij horen dat er weinig te doen is. Dat is jammer, want in het afgebrande wijkcentrum De Spinne gebeurde er meer." Het wijkcentrum moet weer echt als een trefpunt functioneren, zegt Verrips. De ruilwinkel die tot voor kort aan de Kuyperlaan zat, was veel meer een ontmoetingsplaats. De winkel is inmiddels verhuisd naar Goes-West, omdat het oude pand in de Goese Polder binnen kort wordt gesloopt voor de bouw van het nieuwe Erasmuspark. Blijft dus alleen het wijkcentrum als trefpunt over, maar de in de brede school opgenomen ruimte nodigt volgens Verrips nu onvol doende uit voor een spontaan be zoek. Volgens oud-beheerster Ma rijke Nelisse - zij en haar man Henk namen 9 januari officieel af scheid, maar wikkelen lopende za ken af - komen wijkbewoners nooit zomaar binnenvallen voor een kop koffie. „Dat is nog nooit zo geweest, ook niet destijds in De Spinne. Ik begrijp dat de gemeente de drempel nog lager wil leggen. Aan ons ligt het niet. De deur staat altijd open, alleen ja, de kof fie is niet gratis. Een kop kost één euro. Voor minder kunnen we het Bewoners van de Goese Polder missen een ontmoetingsplaats in de wijk, zegt coördinator Gerard Verrips van het project Kansen voor de Goese Polder. niet doen, want er moet ook gas en licht worden betaald. De op brengst uit de zaalhuur vloeit im mers in de gemeentekas." Nelisse zegt nooit mensen die een activiteit willen organiseren, de deur te hebben gewezen. „Als be woners kritiek hebben, moeten ze zelf eens iets op touw zetten." Nelisse bestrijdt dat er niets te doen zou zijn in het wijkcentrum. De bezettingsgraad is vrij redelijk, zegt ze. „We verhuren ruimtes voor cursussen, de bingo en de bil jart. Ook aan beide scholen hier in het gebouw. Daarnaast hebben we kleding- en speelgoedbeurzen." De gemeente was in gesprek met een nieuwe beheerder, maar die is volgens Verrips onlangs afgehaakt. TERNEUZEN - Het brandweerkorps van Terneuzen heeft gisteravond tijdens een bijeenkomst in de kazerne brandweerduiker Wim Matthijssen her dacht. Hij kwam een jaar geleden om het leven tijdens een bergingsoperatie op het Kanaal Gent-Terneuzen. Ook familieleden en een delega tie van het gemeentebestuur woonden de beslo ten herdenking bij. Er werd een gravure met het portret van de 38-jarige Terneuzense brandweer man onthuld. Brandweercommandant Jeroen Me tering sprak woorden vol emotie. Met Wim Mat thijssen als voorbeeld moeten de brandweerlie den van Terneuzen 'kritisch, gedreven en deskun dig blijven zorgen dat we trots kunnen zijn op ons werk', vond Meijering. foto Peter Nicolai voor 0,75 Brood- en banketbakkerij Opril Grote Markt 4 J.D. van Mellestraat 32 Goes-tel.(0113) 21 56 14 UW WARME BAKKER door Rob Paardekam THOLEN - Veel ouderen in de ge meente Tholen zijn eenzaam. Dat blijkt uit cijfers die de GGD deze week aan de commissie samenle ving presenteerde. Liefst 8 procent van alle Tholena- ren van 65 jaar en ouder geeft aan ernstig of zelfs zeer ernstig een zaam te zijn. Dat komt neer op zo'n 260 inwoners. Nog eens 46 procent (ongeveer 1500 mensen) is matig eenzaam. „Daarmee heeft de gemeente meer eenzame men sen dan het Zeeuwse gemiddelde", zegt (anneke van Schaik van de GGD Zeeland. „Na Vlissingen staat Tholen zelfs op de tweede plaats." De presentatie werd gegeven op initiatief van de fractie van de Christenunie. Die weet nog niet goed wat ze met de hoge eenzaam- heidscijfers aanmoet. „Aan de ene kant zou je best actie willen onder nemen", stelt raadslid Bram van de Sande. „Maar aan de andere kant zijn er zoveel zaken die aan dacht verdienen. Eenzaamheid is ook niet iets dat je zomaar oplost. Daar komt bij dat er al wel initia tieven lopen, zoals de open tafel in Scherpenisse. Ook kerken zijn ac tief op dit vlak." Volgens Van de Sande zouden fracties aandacht voor het probleem kunnen vragen als over een tijdje de nieuwe nota volksgezondheid wordt opgesteld. SINT-ANNALAND - Het Schorrekoor houdt vanavond om 19.30 uur in café-restaurant Havenzicht in Sint-Annaland haar jaaruitvoering onder het motto 'gewoon muziek'. Het koor krijgt hulp van de fanfa re Accelerando en de trompettis ten van het Trumpet Kwaajer. - gewoon gezellig - STRANDPAVILJOEN Geopend: vrijdag - zaterdag - zondag Duinweg Oostkapelle GOES - Woningcorporatie RWS en Marsaki, huisontwikkelaar van cor poraties, zetten maandag een flin ke stap op weg naar de verbetering van de wijk Goes-West. Dan be gint het bouwrijp maken vah een groot gebied aan de J. P. Coen straat. Twee, inmiddels gesloopte ROC-scholen stonden daar. Zes tien eengezinswoningen en twee appartementsgebouwen zullen er verrijzen. Goes-West wordt de komende vijf tien jaar grondig vernieuwd. De helft van de verouderde, naoorlog se huurhuizen wordt vervangen door nieuwbouw. RWS bouwt eerst en sloopt daar na pas huizen, zodat bewoners bin nen de wijk kunnen verhuizen. De bouw op het oude ROC-ter- rein duurt tot voorjaar 2010. De sloop van de eerste woningen aan de 'bloemenpaden' op de grens met Nieuw-West begint ook rond die tijd. Huurders die al weg wil len, wacht een verhuisvergoeding en enige voorrang bij de zoektocht naar een andere woning. OVEZANDE - Het nieuwe schoolge bouw dat de gemeente Borsele wil bouwen bij de gymzaal aan de mr. dr. Messtraat in Overzande, wordt niet C02-neutraal. Het college van B en W heeft deze week besloten daarvan af te zien, omdat, aldus wethouder Jan Zan- dee (SGP/CU, onderwijs), met die bouwmethode nog te weinig erva ring is opgedaan. C02-neutraal of tewel passief bouwen betekent dat er per saldo geen of zeer weinig energie verbruikt hoeft te worden bij het gebruik van een (schoolge bouw. Een andere, belangrijke reden om niet te kiezen voor C02-neutraal bouwen in Ovezande is dat pas op geleverde basisscholen in Borssele en 's-Heerenhoek al een zeer laag energieverbruik blijken te hebben. In Ovezande wil Borsele op dezelf de voet verdergaan. Rooms-katholieke basisschool De Zandplaat komt in de nieuwbouw met de peuterspeelzaal en kinder opvang. Voor de bouw moet het bestemmingsplan nog worden aan gepast. bas+mar de jager kerkplein 57 kapelle 0113343810 www.basmar.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45