Het wordt een ultieme boomhut die Meer vrijstaand in wijk Campervelden Bord nieuwe Ten Berg moet snel weer weg 'Het gebouw moet een boomhutgevoel geven, maar wel voldoen aan de eisen van deze tijd' LétÉ 1 8 Vrijdag 13 maart 2009 PZCB scouts uit een deel van Europa ma ken gebruik van dit terrein en het kampeerhuis. We hebben Engel sen, Duitsers, Belgen, Fransen, Po len en Tsjechen gehad. Het terrein is bovendien ook van ons. Dus: ge meente Veere, kom over de brug want wij zorgen voor een stukje natuurbehoud. Geen enkele pro jectontwikkelaar kan zijn hand nog leggen op dit stuk natuur. Wij garanderen dat de oever zo blijft als 'ie is. Wat wil je nog meer..." Martijn Boelhouwers: „Als je er kampeert, heb je het idee dat je in een internationale setting zit, in plaats van in Veere. Jongeren van zo veel nationaliteiten leren elkaar hier kennen en respecteren. Die moeten ook allemaal terecht in dat ene gebouw. Dat moet dus een uniek karakter hebben, net zoals de omgeving. Een niet alledaags ge bouw dat je niet direct herkent als kampeerhuis; zowel tent als schuur zeg maar. In de zomer moet het helemaal open kunnen en in de winter helemaal dicht. Er komt als het ware een houten huid omheen die opent en sluit. Het wordt een speels gebouw, met een hoge kant die net als de luifel van een tent afloopt naar bene den. Zo creëer je aan beide zijkan ten ook een overdekt terras. Het gebouw krijgt twee verdiepingen, maar de nok blijft onder de bos rand. Het bos loopt daardoor in een vloeiende beweging door in het gebouw." „Het gebruik van die meerpalen vind ik de ultieme manier van re cycling. Het gebouw krijgt daar mee een natuurlijke, maar ook stoere uitstraling. We proberen de energiehuishouding in voor- en na seizoen zelfvoorzienend vanuit het terrein te maken. Bijvoorbeeld met een houtsnipper-cv. Het ter rein levert voldoende hout door snoeien van de bosonderrand. In plaats van dat hout af te voeren kun je het recylcen via die cv." Zelfredzaamheid, echt iets 'des scouts', staat hoog in het vaandel van ontwerper en uitvoerders. Boelhouwers: „Het gebouw moet zo zijn, dat er veel zelf gedaan kan worden. Dus ik zou zeggen, Zee land steek de handen uit de mou wen en kom helpen." Grinnikend: „Geld geven kan natuurlijk ook. Of allebei, helemaal goed." Hoewel het er nog niet is, zijn er wel al vijftig bedden. Van de mari ne gekregen. Een goed begin... Bouwcoördinator Laudi Bal van Scoutcentrum Zeeland, met op de achtergrond het oude Hop Verniel kampeerhuis, ziet de nieuwbouwplannen helemaal zitten: „Als we het doen, doen we het goed." foto Lex de Meester Tekening van het nieuwe kampeerhuis va Een unieke plek aan de oever van het Veerse Meer. Talloze scouts bivakkeerden er en het oude kampeerhuis zit vol herinneringen. Maar het is tijd voor iets nieuws. door Annemarie Zevenbergen ners van de Heenetrecht. Wij moesten het destijds redden met tent en kampvuur. Dat was echt avonturieren. Geweldig. Oplossin gen zoeken voor de problemen die je tegenkwam. En samenwerken om die oplossingen te realiseren. De scouting, die manier van den ken, heeft mijn leven en mijn car rière getekend." „Het is een prachtige plek om iets te bouwen. Je zit aan de bosrand en aan de oever van het meer. Als zeeverkenner stapte ik 's ochtends zo vanuit de tent aan boord en 's avonds van boord naar het kamp vuur. Ik voelde me net Columbus. tendak zit vol mosplekken en de houten gevels zien er gehavend uit door de afbladderende verf. De wind giert rondom het gebouwtje en grauwe luchten jagen over het Veerse Meer. Tijd voor afscheid en tijd voor een nieuwe uitdaging. Het kampeerhuis, dat er nu bijna veertig jaar staat, moet het nog één seizoen zien vol te houden. Als alles meezit begint daarna, in september, een nieuw hoofdstuk voor Scoutcentrum Zeeland. Voorzitter Wouter Dert van het Scoutcentrum roept strijdvaardig: „We gaan verder richting overwin ning", als hij het heeft over de Dat kampeerhuis stond voor ons symbool voor de bewoonde we reld. Daar kwam je niet. Onze we reld bestond uit water, tent en zelf redzaamheid. Scouts van nu zijn verwender. Eén douche en twee wc's, dat kan niet meer. Het toe komstige huis heeft meer nodig." Iets nieuws dus. Dat blijkt.duide- lijk als je over het terrein loopt. Het huidige kampeerhuis, het Hop Vernielhuis, is aangetast door de tand des tijds. Het grijze golfpla- nieuwbouw. De gemeente Veere komt waarschijnlijk eindelijk over de brug met een subsidie van 12.500 euro. Het college van B en W stelt de gemeenteraad voor die subsidie toe te kennen. „Kijk, dan kunnen wij weer een stapje verder naar andere subsidiënten. Via de provincie kunnen we misschien zelfs een Europese subsidie aanvra gen. Onze plannen zijn ambitieus, maar wel haalbaar. Bovendien, alle scoutinggroepen uit Zeeland en Met een lach in zijn stem vertelt hij over zijn tijd als zeeverken ner op kamp in Veere. Martijn Boelhouwers, beel dend kunstenaar en architect, voelt zich dan ook 'zeer vereerd' dat zijn Buro Ma.an uit Rotterdam door Scoutcentrum Zeeland is ge vraagd een nieuw kampeerhuis te ontwerpen. Dat resulteerde in een eigentijds ontwerp, geïnspireerd op een tent, afgewerkt met ver weerde planken, gezaagd uit afge dankte meerpalen uit het Veerse Meer. Het kampeerhuis gaat zo op in de omgeving. De ultieme boom hut, aangepast aan de eisen van de ze tijd. „Het kampeerhuis was voor ons 'ver weg', wij bleven in de tent. Ik zat toen bij de Thoolse zeeverken door Raymond de Frel KAMPERLAND - In de volgende bouwfase van de nieuwbouwwijk De Campervelden in Kamperland komt meer ruimte beschikbaar voor vrijstaande woningen dan aanvankelijk gepland. Projectontwikkelaar Campan Ont wikkeling BV springt daarmee in op de financiële crisis. „Het gaat moeizaam op de onroerend goed- markt. Er staan al aardig wat be staande huizen te koop in Kamper land, maar de mogelijkheden om zelf te bouwen, zijn er beperkt. Daarom stellen wij nu meer grond beschikbaar aan zelfbouwers", al dus adviseur Mark Faasse van Campan Ontwikkeling BV. De volgende bouwfase voorziet in 79 woningen en veertien apparte menten in het gebied, dat globaal wordt begrensd door de Oostha- vendijk, Veerweg, Peppeldreef en het buitengebied. Het plan om de nieuwbouwwijk aan de zuidkant vanaf de bestaande bebouwing in het dorp naar buiten te laten groeien is losgelaten. „We bieden nu al kavels aan de rand van het ge bied aan voor de bouw van vrij staande huizen, zodat mensen met nieuwbouwplannen niet meer op die grond hoeven te wachten." In de eerste fase van De Campervelden zijn 26 (starters)wo- ningen gebouwd, waarvan er nog twee te koop staan. Op woensdag 18 maart 2009 is er een openbare vergadering van het Algemeen Bestuur van De vergadering wordt gehou den in de bestuurskamer van LétÉ, Grevelingenstraat 16 te Middelburg. Aanvangstijd 17.00 uur. Stukken liggen ter inzage bij de bestuurssecretaris. door Raymond de Frel GOES - Stichting Zuidwester'moet zo snel mogelijk een informatie bord laten verwijderen bij de voor malige Laboratoriumschool in Goes-West, waarop bouwactivitei ten worden aangekondigd. De gemeente Goes heeft de stich ting daarvoor gisteren opdracht ge geven. De plaatsing van het bord (gisteren) is voorbarig, omdat nog niet alle procedures over de nieuw bouw van Huize Ten Berg zijn af gerond. Een aantal omwonenden is fel tegenstander van het plan om verstandelijk gehandicapten een stek te bieden in een nieuw pand aan de Schelde- en Schenge- straat. Zij vrezen vooral vanwege de hoogte van het gebouw vo.o'r minder zon- en daglicht in hun huizen. Tijdens een hoorzitting bij een bezwaarschriftencommissie lieten de omwonenden eind janua ri andermaal horen zich absoluut niet in het plan te kunnen vinden. „Zo'n bord schiet veel mensen in I het verkeerde keelgat. We hebben al een boel boze telefoontjes ge had", zegt Peter Janssens van de Steungroep Goes-West-Noord. j Wethouder Rinus Dieleman vindt de plaatsing van het bord onzorg- i vuldig. „We verwachten dat de be- zwaarschriftencommissie de ge- i meente binnen veertien dagen uit- sluitsel geeft over gevraagde aan- vullingen op het bouwplan."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 42