Nederland in slotfase naast Belgen Tegenslag blijft Dekker achtervolgen Jérémy Roy bekroont vroege vluchtpoging Honkballers verliezen weer van Puerto Rico Derde kristallen bol in prijzenkast Vonn Ploeg Hoogerland van start in Parijs-Roubaix Oranje moet in, Terneuzen voordurend in de achtervolging. Alessandro Petacchi tankt vertrouwen voor Milaan-Sanremo. 30 Vrijdag 13 maart 2009 pzc vallon-pont-d'arc - De Franse wielrenner Jérémy Roy heeft giste ren de vijfde etappe van Parijs - Ni ce gewonnen. De renner van Fran- gaise des Jeux was de snelste van een kopgroep van drie, die al na d'ertien kilometer ontsnapte. Tho mas Voeckler, ook een Fransman, eindigde als tweede. Beste Neder lander was Karsten Kroon op de vijftiende plaats. Chavanel behield de leiderstrui. san juan - Het Nederlandse honk balteam heeft ook de tweede con frontatie met Puerto Rico in de World Baseball Classic verloren. Oranje verloor in het uitverkochte Hiram Bithorn-stadion in San Juan met 5-0. Puerto Rico werd door de zege winnaar van groep D. Nederland gaat de tweede ron de in als nummer twee van de poule en treft morgen de Verenig de Staten of Venezuela. are - Lindsey Vonn heeft gisteren haar derde kristallen bol van dit seizoen veroverd. De Amerikaanse skiester was in de Zweedse plaats Are de snelste op de super-G en pakte daarmee ook de eindover winning op deze discipline. Eerder won de 24-jarige Vonn al de alge mene wereldbeker en de wereldbe ker op de afdaling. „Ik wilde deze prijs heel graag winnen, omdat ik dat nog nooit had gedaan", zei Vonn. „Bovendien ben ik de eerste Amerikaanse die deze bol in haar prijzenkast mag zetten." vallon-pont-d'arc - De Neder landse wielerploegen Skil-Shima- no en Vacansoleil mogen op 12 april starten in Parijs-Roubaix. De Franse organisator ASO gaf beide ploegen gisteren een wildcard voor de wielerklassieker. Vacanso leil is de ploeg van Johnny Hooger land uit Yerseke, die afgelopen weekeinde de Driedaagse van West-Vlaanderen won. ASO nodig de zeventien van de achttien Pro- Tour-ploegen uit voor Parijs-Rou baix, waaronder ook Rabobank. Alessandro Petacchi door Peter van Kouteren terneuzen - Het EK-kwalificatie- toernooi futsal nadert met rasse schreden en Vic Hermans wit er met het Nederlands team een rol van betekenis spelen. Over het ge lijkspel (5-5) dat Nederland giste ren in Terneuzen in een laatste test met België overeenkwam, had de coach gemengde gevoelens. „Maar we zijn wel verder dan ik verwacht had", zei Hermans. Nederland kwam in sportcentrum Vliegende Vaart door een treffer van Omar Nejjari vroeg op voor sprong, maar keek in het vervolg van de wedstrijd voortdurend te- door Peter van Leeuwen marina Dl carrara - Hij had zijn zinnen gezet op een goede klasse ring in Tirreno-Adriatico, de ritten koers die Thomas Dekker drie jaar geleden won. Gisteren, in de twee de etappe, kon de Noord-Hollan der die ambitie al weer opbergen. Een val kostte hem een goed klas sement. Ruim twee minuten achter ritwin naar Alessandro Petacchi - de Itali aan won de massasprint voor land genoot Daniele Bennati, de Frans man Julien El Fares behield de lei derstrui - bolde Dekker aangesla gen een achterstand aan. Vooral missers in verdedigend opzicht la gen daaraan ten grondslag. Dat baarde de trainer zorgen. „Bij de eerste twee tegengoals liepen ze bij spelers van ons uit de rug", zei Hermans. „En hun laatste goal had ook niet mogen vallen. We hadden moeten sluiten, maar we hielden de deur helemaal open." Bij Oranje, dat een dag eerder de Belgen in eigen land met 1-0 had verslagen, kreeg een aantal spelers rust. „We zijn goed met die wisse lingen omgegaan", vond de trai ner. „De ploeg groeit." Het Nederlands team keek on danks de gelijkmaker van Nejjari (2-2) halverwege tegen een 2-3-ach- terstand aan en zette direct na rust aan voor een offensief Zonder in dividuele hoogstandjes, maar met gen over de streep. „Dit is vreselijk balen", zei hij nadat de teamarts zijn gekwetste knie had bekeken. Er moest ijs op, de gevolgen zullen vandaag pas duidelijk zijn. „Ik had veel op deze wedstrijd gezet. Hier doe je niks tegen, het is domme pech." In de beklimming van de Ponti di Vara, 20 kilometer voor de streep, reed Dekker attent in het wiel van Andreas Klöden, ook een oud-win naar van de Italiaanse etappekoers. De Duitser viel, ontwijken was niet meer mogelijk en ook de Ne derlander in dienst van het Bel gische Lotto-Silence lag op de grond. „Zijn versnellingsapparaat was ka pot. Thomas moest de resterende kilometers met het zwaarste ver in hoog tempo uitgevoerde combi naties, bleven de mogelijkheden echter beperkt. De gevaarlijkste si tuaties ontstonden uit spelhervat tingen. Een ingestudeerde intrap leidde tot de 3-3 van Tim Klijn- man, waarna de Belgen toch weer het initiatief naar zich toe trokken. De bezoekers schroefden het tem po op en liepen met nog tien mi nuten te spelen uit naar een 3-5- voorsprong. Hermans antwoordde met een tactische ingreep. Hij liet zijn doelman Peter Rozenheek in de punt naar achter meevoetbal- len en haalde daarmee het tempo De zaalvoetballers van Neder land spelen in Terneuzen met 5-5 gelijk tegen België. Het is de laatste test voor het EK-kwalifica- tietoernooi in Roemenië. zet afleggen", vertelde ploegleider Mare Wauters naderhand. De Belg was drie jaar geleden nog ploegge noot van Dekker in de editie die hij met overmacht won. Wauters kende de ambities van de Noord-Hollander. Hij wist ook dat een eerdere val in de Ster van Bes- sèges een ideale voorbereiding had gedwarsboomd. Dekker liep bij die val een scheurtje in het kraak been bij de ribben en een bloeduit storting op. Die laatste blessure vereiste een antibioticakuur, ook niet bevorderlijk voor de conditie. PJ*! Thomas Dekker kan alweer een streep door zijn ambities halen in Tirreno-Adriatico. Hij valt in een beklimming en doet niet meer mee om de hoofdprijzen. uit de wedstrijd. „Dat was precies de bedoeling", verklaarde de trai ner. „Het tempo van de Belgen moest een tandje lager." Dat lukte, omdat België zich terugtrok en Ne derland balbezit gunde. Nadat een beginnersfout in de Belgische ver dediging door Jeroen Hakkens was afgestraft (4-5), trok veldspeler Kees Thies het keepersshirt aan. De linkspoot ging op de rechter flank spelen en creëerde ruimte. Dat resulteerde vrijwel meteen tot de fraaie gelijkmaker (5-5) van Tim Klijnman, twee minuten voor tijd. Voorafgaand aan het duel speelde éen Zeeuws-Vlaamse selec tie tegen Groene Ster. De Zeeuws-Vlamingen konden het tempo in de eerste helft aardig bij benen (2-2), maar gingen na de rust door de knieën: 3-7. „Toch maakte hij hier weer een goede indruk", vond Wauters. „In de eerste rit reed hij bij het begin van de laatste klim iets te ver naar achteren, maar hij schoof goed op. Vandaag zit-ie gewoon goed voor in en vallen ze daar. Dat is het lot." Alessandro Petacchi, streekgenoot als Dekker in het Italiaanse Lucca verblijft, zag het leven ondertus sen een stuk vrolijker. Milaan-San- Remo nadert en dan is Petacchi in Italië weer in beeld. Na een do- pingschorsing pikte LPR de sprin ter uit La Spezia in het afgelopen najaar op. Gisteren bezorgde hij het team een aansprekende zege en hoop: „Je kunt beter Mil aan-Sanremo rijden in het besef dat je goed bent dan dat je niet goed bent." Jamal El Ghannouti (rechts) zet namens Oranje een aanval op. Zijn teamgenoot Zaid El Morabiti en de Belgen Yassine Achabar (links) en Karim Chaibai kij ken toe. foto Peter Nicolai

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 32