PZCI29 Vermeer beleeft beroerde avond Gouden generale Groenewold 30 Ajax komt allesbehalve ongeschonden uit de strijd in Marseille: 2-1. Futsalinterland levert tien goals op in Terneuzen Tip? sport®pzc.nl Vrijdag 13 maart 2009 door Dick Sintenie MARSEILLE - Kenneth Vermeer maakte gisteravond tegen Olympi que Marseille niet zijn debuut voor Ajax, maar het was wel voor het eerst dat trainer Marco van Bas ten hem als eerste keeper het ver trouwen gaf boven Maarten Steke lenburg. Hij beleefde een beroerde avond: 2-1-verlies. Na iets meer dan een halfuur was Vermeer al tweemaal gepasseerd door het elftal dat in het eigen Sta de Vélodrome doorgaans zo moei lijk scoort. Het schot van Benoit Cheyrou (achttiende minuut) leek houdbaar, maar de keeper van Ajax liet zich verrassen door de stuit. Vermeer had een kwartiertje later ook niet goed het oog in een hakballetje van Mamadou Niang, die de bal na een lage voorzet van Mathieu Valbuena achter zijn standbeen in het doel werkte. De treffer kon Toby Alderweireld, directe tegenstander van Niang, niet worden aangerekend. De twin tigjarige Belg maakte zijn officiële debuut als basisspeler en hij bleef goed op de been. De centrale ver dediger viel in de eerste competi tiewedstrijd na de winterstop in te gen NEC (4-2-winst) en hij speel de een paar minuten tegen Fioren- tina, m^ar zijn speeltijd bleef be perkt tot die elf minuten. In twee oefenduels (met Internazionale en VfB Stuttgart) maakte Alderweie- reld dit seizoen wel de negentig minuten vol. Hij is na Jan Vertonghen en Tho mas Vermaelen de derde Belg in de selectie van Van Basten. Ver tonghen ontbrak gisteravond van wege een hamstringblessure. Hij is er volgende week in de return in Amsterdam ook niet bij, net als Vermaelen, die gisteravond zijn derde gele kaart kreeg in de Uefa Cup en geschorst is. Die kaart was veel te zwaar bestraft door de war rig leidende arbiter Bebek uit Kroa tië. Ajax kwam allesbehalve onge schonden terug uit Frankrijk, Ajax verliest in Marseille met 2-1 van Olympique. De nieuwe eer ste keus onder de lat Kenneth Vermeer ging niet helemaal vrijuit bij de tegendoelpunten. Ajacied Luis Suarez wordt omver gelopen door Mamadou Niang van Olympique Marseille. Beide spelers maakten gisteravond een doelpunt. foto Olaf Kraak want Rasmus Lindgren kreeg een elleboogstoot van Lorik Cana en de Zweed moest worden vervan gen. Op slag van rust kreeg Grego ry van der Wiel zijn tweede gele kaart van de avond. Ook hij mist de return. Met tien tegen elf was er weinig eer te behalen voor Ajax, terwijl de Amsterdammers juist in de fase voor de rode kaart van Van der Wiel behoorlijk voetbalden. Het leidde in de 35e minuut tot een doelpunt van Luis Suarez (penalty). Eyong Enoh was in het strafschopgebied ten val gebracht door Laurent Bonnart, maar voor die overtreding ging de naam van de Fransman vreemd genoeg niet de boeken in. Vermeer bewaarde zijn beste acties voor het laatste kwartier van de wedstrijd, toen de vermoeidheid toesloeg bij Ajax en hij Niang, Valbuena en Bonnart van scoren afhield. Daarmee is Ajax nog kansrijk in de terugwed strijd in de achtste finales van het Uefa-Cuptoernooi. Olympique Marseille-Ajax 2-1 (1-0). 18. Cheyrou 1-0, 33. Niang 2-0, 35. Suarez 2-1 (strafschop). Scheidsrechter: Bebek (Kro). Rode kaart (2x geel): 41. Van der Wiel (Ajax). Gele kaart: Cheyrou, Taiwo, M'Bami (Olympique Marseille), Vermae len (Ajax). Aantal toeschouwers: 33.000. Shani Davis de snelste, Nederlanders niet op podium 1500 meter Renate Groenewold VANCOUVER - Op de baan waar over elf maanden de olympische ti tels worden verdeeld, heeft Renate Groenewold een uitmuntende ge nerale afgewerkt. De 32-jarige schaatsster van TVM noteerde bij de WK afstanden op de 3000 me ter een tijd van 4.05,43 en greep daarmee - zeer verrassend - de we reldtitel. De ervaren rijdster bleef de ijzer- sterke Martina Sablikova uit Tsje chië 0,07 seconde voor, waardoor ze voor het eerst in haar lange loopbaan wereldkampioene werd op de 3000 meter. Groenewold zorgde daarmee sowieso voor een primeur, want nog nooit eerder pakte een Nederlandse vrouw op deze afstand het WK-goud. Tonny de long (1999), Gretha Smit (2004), Groenewold (2007) en Pau- lien van Deutekom (2008) lever den tot gisteravond de beste presta tie: zilver. Groenewold heeft in de herfst van haar carrière alles op de drie kilo meter gezet. Ze ziet het allroun- den als bijzaak en focust zich ook een stuk minder op de vijf kilome ter. Tijdens de Winterspelen van Vancouver is ze vastberaden haar loopbaan af te sluiten met die ene medaille die in haar collectie ont breekt: olympisch goud. In 2002 en 2006 verliet ze de Olympische Spelen met zilver. In aanloop naar het WK vertelde ze dat ze de dominantie van Sabli kova graag een halt wilde toeroe pen. Gisteravond deed ze vertrou wen op voor de Winterspelen. UEFA J - -I Achtste finales. Heenwedstrijden. Manchester City (Eng)-Aalborg (Den) 2-0 (2-0). 8. Caicedo 1-0, 30. Wright-Philips 2-0. Udinese (Ita)-Zenit St. Petersburg 1-0 (0-0). 85. Quagliarella 1-0, 90+3. Di Natale 2-0 (straf schop). Rode kaart (2x geel): 90+2. Shirokov (Zenit St. Petersburg). Werder Bremen (Dui)-Saint Etienne (Fra) 1-0 (1-0). 20. Naldo 1-0. Paris St. Germain (Fra)-Sporting Braga (Por) 0-0. Hamburger SV (Dui)-Galatasaray 1-1 (0-1). 32. Akman 0-1, 49. Janssen 1-1. Rode kaart: 53. Asik (Galatasaray). Dinamo Kiev (Oek)-Metallist Charkov (Oek) 1-0 (0-0). 54. Vukojevic 1-0. CSKA Moskou (Rus)-Shaktar Donetsk (Oek) 1-0 (0-0). 50. Vagner Love 1-0 (strafschop).

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 31