Bus brengt fietser veilig langs werk Zeeland Kleverskerkseweg wordt geheel komend weekeinde afgesloten. WALCHEREN 18 en 19 Mannen vast voor bezit cocaïne en mes Knokkenaar gepakt met acht gram hennep Binnenbrandje in pand aan Dam in Middelburg Oorlog door Theo Ciele MIDDELBURG - Om fietsers van en naar Arnemuiden een omweg te besparen en om veilig te kunnen werken zet Rijkswaterstaat tijdens de afsluiting van de Kleverskerkse weg in Middelburg een pendelbus in. Vanavond om negen uur wordt de weg voor alle verkeer afgesloten tussen de kruising met de Nieuw- landseweg-Kanaalweg en de roton de. Maandagochtend om zeven uur gaat de weg weer open. De bus rijdt dag en nacht, gedurende de hele periode van de afsluiting. Hulpdiensten kunnen over de weg blijven rijden. Dit weekeinde wordt de fundering voor het spoorviaduct over de toe komstige N57 geplaatst. Op een klein oppervlak wordt dan met zwaar materieel gewerkt. Om vei ligheidsredenen willen Rijkswater staat en de aannemer niet dat fiet sers zich tussen die zware machi nes een weg moeten banen. Rijkswaterstaat heeft wel gedacht om een omleiding voor fietsers via Arnestein te maken. Maar dan zou er een tijdelijke spoorwegovergang moeten komen of een fietspontje over het Amekanaal moeten va ren. Het pendelbusje bleek de meest praktische oplossing. De spoorwegovergang in de Nieuwlandseweg wordt overigens Komend weekeinde wordt de fundering voor het spoorviaduct over de nieuwe N57 geplaatst. Daarvoor moet de Kleverskerkse weg worden afgesloten. ook enkele uren afgesloten. Door de werkzaamheden rijden van za terdag 01.00 uur tot maandag 05.00 uur géén treinen tussen Vlis- singen en Goes. De NS zetten bus sen in. In het eerste weekeinde van april wordt het rijdek op het viaduct ge plaatst. Dan gelden dezelfde maat regelen. Voordat komend weekeinde de heipalen de grond ingaan, zal de spoordijk eerst nog grondig onder zocht worden op de aanwezigheid van explosieven. De kans dat er wat wordt gevonden is niet groot, maar Rijkswaterstaat en de aanne merscombinatie willen elk risico uitsluiten. Voor het werk aan het spoorvia duct geldt een minutieus draai boek. Alles is tot op de minuut ge pland, want de treinen moeten maandagochtend om vijf uur weer rijden. Het is vrij uitzonderlijk dat er tij dens het stormseizoen in een wa terkering mag worden gegraven. Met het waterschap zijn afspraken gemaakt dat in geval van nood het gat in de dijk snel kan worden ge sloten. VROUWENPOLDER - De hengstenshow en ver kooppresentatie in manege De Eendracht in Vrouwenpolder trekt elk jaar uit de wijde re gio veel belangstellenden. De hengstenhoude- rij en station voor kunstmatige inseminatie De Linge uit Oostkapelle toonde gisteravond negen tophengsten, van de kleine Shetlander tot grote trekpaarden. Studenten Paardenhou- derij van het Goese Groen College presenteer den voor diverse eigenaren vijftien paarden. De bedoeling is dat koper en verkoper zo met elkaar in contact kunnen komen. Volgens Andrie de Buck van De Linge komen er paar denliefhebbers uit heel Zeeland en ver daar buiten op de show in Vrouwenpolder af. foto Ruben Oreel Duitsland gloort voor Walcherse electroband XMH Scouts kunnen uitzien naar ultieme boomhut aan Veerse Meer Vrijdag 13 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl TERNEUZEN - De politie heeft woensdag bij een grote drugsactie twee mannen aangehouden op de Herengracht in Temeuzen. In een van de auto's van hen werd 163 gram cocaïne en een mes aange troffen. De mannen van 24 en 25 jaar, van wie een uit Rotterdam, zijn in verzekering gesteld. De con trole werd uitgevoerd rond Phili- pinne, IJzendijke, Sas van Gent, Temeuzen, Hulst en Koewacht. SLUIS - De politie heeft woensdaga vond bij een controle in in Sluis een 27-jarigte Knokkenaar aange houden. Tijdens de controle roken de agenten een hennepgeur. De man bleek acht gram hennep in zijn bezit te hebben, meer dan de toegestane gebruikershoeveelheid. In overleg met de officier van justi tie werd hem een boete van 100 euro opgelegd. Na betaling kon hij vertrekken. MIDDELBURG - De brandweer rukte gistermorgen uit voor een binnen brandje aan de Dam in Middel burg. Rond kwart over negen werd rookontwikkeling in het pand ge meld. Brandende kunststof schro ten in de kelder waren daarvan de oorzaak. Na een kwartier werd het sein brand meester gegeven. De brand weer zoekt de oorzaak van de brand in de elektrische installatie. zeeuwseEEEEE Dillon beschikt met zijn vier jaar al over een rijke persoonlijke voca bulaire. Hij bedient zich met regel maat van verrassende woordspelin gen om er blijk van te geven dat hij de 'grote-mensen-taal' al aar dig beheerst. „Mamma, ik heb oorlog", meldt hij met een van pijn vertrokken snoet aan zijn moeder. „Met wie Tip? redactie@pzc.nl heb je oorlog?", wil zij weten. „In mijn oor", luidt Dillons ant woord. „je kunt wel oorlog of ruzie heb ben met iémand, maar toch niet in je oor?", verbetert moeder haar zoontje. De reactie van Dillon: Ja, maar mamma, het kan wel hoor. Als alle kinderen oor-pijn hebben dan is het echt oor-lóg."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 19