Sport Zwinstedenloop gemist rm Zaalvoetballers Oranje en België oefenen in Terneuzen 'Competitie Frankrijk op de schop' Advies naar bond over inkrimping Ligue 1 en invoering play-ofFs. Hoogerland in achterhoede de)ndernemer hoezo recessie? PZC Scheffers op dreef bij 't Bierwinkeltje Zestig deelnemers aan ZK boogschieten Simpele overwinning koploper Zaman Sport Atleet Chambers dacht aan zelfmoord Voorwedstrijd van Z-Vlaamse selectie en Groene Ster Vlissingen. r pzc Donderdag 12 maart 2009 I 3 7 sen Den Haag en Scheveningen, de Zevenheuvelenloop in Nijme gen en de halve marathon in Eg- mond maakten veel indruk op hem. „Tijdens die wedstrijden klopt alles: de variatie in het par koers, de publieke belangstelling, de omgeving. Dan is het echt ge nieten geblazen." Ook de Midwinter Halve Mara thon, die deels over het strand en de duinen voert, behoort qua par koers tot Scherbeijns favorieten. De Zwinstedenloop staat niet in dit rijtje, al vindt hij die wedstrijd wel een topper op het gebied van sfeer en ambiance. „Die" grote mensenmassa in Sluis maakt het de moeite meer dan waard." De nagenoeg autovrije - en veilige - omloop rond Sluis en ook de Damse Vaart zou wat Scherbeijn betreft iets gevarieerder mogen. „Met veel lange rechte stukken er in, is het best wel saai. Natuurlijk besef ik dat het op sommige pun ten niet anders kan. Ik heb dus ook zeker geen kritiek. Want daar tegenover staat een zeer snel par koers." De snelle omloop in Sluis komt tot uitdrukking in de scherpe snel ste tijd die John Vermeule uit Mid delburg in 1998 er op de halve ma rathon liep. Hij deed er 1 uur, 4 minuten en 31 seconden over. Dat gebeurde op de oude route, waar in toentertijd bet gedeelte van Sint-Anna ter Muiden naar Sluis nog was opgenomen. „Dat stuk vond ik altijd heel zwaar. Want je liep dan weer van het belfort van daan, waar toen ook al de finish lag. Als je vermoeid bent, valt dit echt niet mee", verklaart Scherbe ijn, die uitkijkt naar zondag. Tra ditiegetrouw 'vat' hij na afloop een trappist. „Om de broodnodi ge koolhydraten aan te vullen", voegt hij er droogjes aan toe. W*l De 59-jarige Ronny Scherbeijn uit Cadzand heeft nog aan alle zestien halve marathons van de Zwinstedenloop meege daan. Programma zondag Zwinstedenloop. Vanaf 12.00 uur: Vijf van Sluis (4,77 km), 12.50 uur: Tien van Sluis (9,54 km), 13.00 uur: halve marathon, 13.10 uur: start Ru- di's Kids Run (6 tot en met 12 jaar). De drie atletiekverenigingen met de meeste voorinschrij vingen verdienen een geld prijs. Dit zijn De Krekenlopers (150 euro), Spiridon Aalst (110 euro) en AC Sodibrug (50 eu ro). Daarnaast is er een klasse ment waarin de tijden van vijf snelste lopers per club bij el kaar worden opgeteld. De vijf beste verenigingen ontvangen ook een geldprijs. De eerste prijs bedraagt 445 euro, de vijfde prijs is 90 euro. Er zijn liefst 729 voorinschrij vingen, een recordaantal. 16e Internationale Rabobank Zwinstedenloop Voor de 16e keer wordt zondag de Zwinstedenloop gehouden. Over een afstand van maximaal 21 kilometer lopen de deelnemers rond en door Sluis. VLAANDEREN den haag - Als het Franse voetbal de achterstand op landen als Span je, Italië en Duitsland wil inlopen, moet de competitieopzet drastisch worden veranderd. Zo krimpt de Ligue 1, de Franse eredivisie naar 16 clubs (nu 20) en moeten er net als in Nederland play-offs komen. Dat is het advies van Ineum consul ting aan de Franse voetbalbond. Met de nieuwe opzet zouden de clubs naar schatting jaarlijks 150 miljoen euro meer gaan omzetten. De plannen zijn bepaald revolutio nair te noemen. Want naast de in krimping van de Ligue 1 naar 16 clubs - dat ruimte geeft voor de play-offs - is er het plan om bonus- punten te geven bij een overwin ning met meer dan twee doelpun ten verschil. In het advies staat te lezen dat in het Franse clubvoetbal op het hoog ste niveau jaarlijks zo'n 400 mil joen minder wordt omgezet dan in Spanje, Italië en Duitsland. Alleen al de invoering van play-offs zou het inkomen van de clubs belangrijk verbeteren, omdat er meer topwedstrijden worden ge speeld, aldus opsteller Vincent Chaudel. De eerste vijf clubs uit het reguliere seizoen en de winaar van de Coupe de la Ligue worden toegelaten tot de play-offs, waaruit de echte kampioen van het seizoen moet komen. De club die als eerste is geëindigd in de reguliere competitie is wel verzekerd van deelname aan de Champions League. De nummers één en twee van de competitie stro men de play-offs in voor de halve finales. De eerste ronde wordt ge speeld tussen de nummers 3, 4, en 5 van de competitie en de winnaar van de beker. De twee finalisten van de play-offs gaan dus naar de Champions League. Alleen de win naar stroomt rechtstreeks de poule fase in. wanzele - Wielrenner Johnny Hoogerland is enkele dagen na zijn eindzege in de Driedaagse van* West-Vlaanderen in de achter hoede geëindigd tijdens de Bel gische wedstrijd Wanzele Koerse. De Yersekenaar, bezig aan zijn eer ste profseizoen, won deze koers vo rig jaar. Hoogerland, die uitkomt voor Va- cansoleil, finishte na 166 kilometer achter in het peloton als 95e. Hij had dezelfde tijd als de winnaar, de Belg Steven Caethoven van Agritubel. TWeede werd Bobbie Traksel, ploeggenoot van johnny Hoogerland. Denis Flahaut (Land bouwkrediet) eindigde in de mas saspurt als derde. Hans Dekkers, de in IJzendijke woonachtige sprin ter van Team Garmin, werd 73e. Lees er alles over op www.deOndernemer.nl sas van gent - 't Bierwinkeltje heeft een 6-2-zege op Steketee uit Yerseke geboekt in de vierde divi sie driebanden groot biljart. Opnieuw was kopman Leo Schrau- wen veel te sterk voor zijn tegen stander. In 37 beurten versloeg hij Piet Scheffers: 30-8. De andere twee winstpartijen werden ge- boekt door Cees J. Wissel en Piet Boot. Alleen Joke Breur verloor haar ontmoeting. yerseke - Het Zeeuwse kampioen schap handboogschieten wordt zondag net als ieder jaar gehouden bij handboogschutterij Sint Sebas- tiaan in Yerseke. Er wordt gescho ten in twee verschillende klassen: de compound en de recurve. Er zijn zo'n zestig deelnemers. De wedstrijd voor de compound- schutters begint om 10.00 uur, de •recurve-boogschieters spannen hun bogen vier uur later. terneuzen - In poule A van de be- drijfsvolleybalcompetitie in Ter neuzen handhaafde Zaman Sport zich zonder al te grote problemen op de eerste plaats. De koploper won het duel met Inspiratiecen- trum 1, de kampioen van de eerste competitiehelft, met 3-0: 25-17 25-17 24-14. In poule B verstevigde Rabo-bank zonder te spelen zijn leiden positie. londen - De Britse sprinter Dwain Chambers heeft tijdens zijn schorsing van twee jaar we gens doping serieus gedacht aan zelfdoding. Dat liet de atleet giste ren weten in een interview op Sky News. „Ik ging van de top naar het absolute minimum in menselijk opzicht. Zelfmoord schoot meer dan eens door mijn gedachten. Ik had nooit de moed ervoor." door René van Stee terneuzen - Het annuleren van de zaalvoetbalinterland tussen Neder land en Georgië zorgde half janua ri voor beteuterde gezichten in Terneuzen. Het verzoek van de KNVB om alsnog een oefenduel tussen Nederland en België in de sporthal van sportcentrum Vlie gende Vaart te organiseren, werd dan ook gretig aanvaard. De oefeninterland van vanavond geldt als laatste internationale test op weg naar de voorrondes van het EK, waarvoor de selectie van bondscoach Vic Hermans later de ze maand afreist naar Roemenië. Oranje zit in een poule met het gastland, Oekraïne en Andorra. De poulewinnaars gaan door naar de eindronde. Ook de beste num mers twee plaatsen zich. Oranje lootte zwaar. Hermans: „Van Oekraïne kennen we de fysie ke kracht, Roemenië heeft het thuisvoordeel en bij Andorra spe len profs die in de Spaanse compe tities spelen." Nederland en België ontmoetten elkaar gisteren ook al in Berchem. Als opwarmertje voor de oefenin terland in Terneuzen is ér ook een voorwedstrijd tussen de Zeeuws- Vlaamse selectie en Groene Ster, dat bijna kampioen is in de eerste 1^ Vanavond treffen de zaalvoetbal- teams van Nederland en België elkaar voor de tweede keer in twee dagen. De wedstrijd begint om 20.00 uur in Terneuzen. klasse. Die wedstrijd begint om 18.00 uur. Oranje en België trap pen om 20.00 uur af. Toegangs kaarten zijn nog verkrijgbaar aan de kassa van Vliegende Vaart. De selecties. Nederland: Omar Nejjari, Jeroen Hakkens, Zaid El Morabiti, Abde- latief Zouthane, Jamal El Ghannouti, Fouad Afkir, Achmed Didi, Ronald van Leeuwen, Mohammed Attaibi, Peter Ro zenheek, Dennis Selbach, Kees Thies, Tim Klijnman en Olaf Lindenberg. Zeeuws-Vlaamse selectie: Mark Fackeldey, Youri Bakker, Daryl Rawidjan, Robin Mc Taggart, Michael Peters, Ralph Zegers, Ali Eryürük, Jari Vyane, Bart Rijckaert, Kieran O'Shea. Groene Ster: Najim Boughmari, Loren- zo van Trijp, André Siereveld, Etiënne Mallie, Aschraf Elhrouz, Salim Ben Sel- lam, Alfaro Pentury, Saïd Bouzambou, Hoessein Bouzambou, Josimar Pattina- ma, Youssef Ahrouch.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 95