Te weinig capaciteit zoutstrooien Sluizen Evergem steeds belangrijker knooppunt durea' Strooien schoolpleinen en parkeerplaatsen vergt forse investering. Nieuwe sluis in strijd tegen filevorming binnenvaart bijna klaar. Aan Z heeft behoefte aan meer vrijwilligers Informatieavond over China door vakbond Fietsster in Hulst gewond bij aanrijding Het voorjaarsgevoel van comfortabel loopplezier Berkhout schoenmodes pzc Donderdag 12 maart 2009 25 door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De gemeente Terneu- zen heeft niet genoeg strooicapaci- teit om in geval van gladheid bin nen enkele uren te strooien bij scholen, seniorenwoningen èn me dische instellingen. Als de gemeen te dat wel wil doen, dan zal dat een forse investering vergen van enkele zoutstrooiers en structurele meerkosten voor het inzetten van personeel. „Aangezien situaties van blijvende gladheid maar spora disch voorkomen is een dergelijke forse extra inzet naar onze mening niet noodzakelijk", antwoorden Burgemeester en Wethouders op vragen van raadslid Cees Freeke (LCF). Die vindt dat bij ernstige kou, sneeuwval en gladheid de senio ren en schoolgaande kinderen en ziekenhuisbezoekers worden verge ten. Daarom wil Freeke dat ook schoolpleinen, parkeerplaatsen van senioren en het parkeerterrein van hef ziekenhuis in het strooi- schema worden meegenomen. In het gemeentelijk gladheidsbestrij- dingsplan is een prioriteitstelling van te strooien wegen opgeno men. Wegen naar het ziekenhuis, hulpdiensten, busroutes, doorgaan de wegen en wijkonsluitingswe- gen zijn in de strooiroute opgeno men. Voor deze prioriteitstelling is volgens het college gekozen omdat de gemeente niet voldoende strooi ers heeft om alle wegen in de ge meente binnen een korte tijd aan te doen. De routes zijn zo gepland dat ieder bewoner binnen een afstand van ongeveer 400 meter een route aan treft die binnen twee uur is ge strooid. Bij blijvende gladheid wor den ook de overige woonstraten gestrooid, dat ge beurt enkel over dag en wijk voor wijk. Dit strooibe- leid wijkt volgens B en W niet af van wat gebruikelijk is in andere gemeenten. In de gemeente Terneuzen staan De gemeente Terneuzen heeft niet genoeg strooicapaciteit om bij gladheid binnen enkele uren te strooien bij scholen, senioren woningen en ziekenhuizen. ongeveer 80 scholen en kinderdag verblijven. „Tel daarbij op locaties van seniorenwoningen, medische instellingen zoals huisartsen, tand artsen en fysiotherapeuten. In to taal zijn dat meer dan 150 loca ties", berekent het college. Op het merendeel van plaatsen locaties wordt nu dus niet gestrooid. Bij het vaststellen van het nieuwe gladheidsbestrijdingsplan dit na jaar gaan B en W een lijst of rou tes worden opgenomen met de ge noemde locaties „Dan worden bij blijvende gladheid deze locaties met voorrang gestrooid." door Wout Bareman evergem - Over enkele weken tref fen de binnenvaartschippers één hindernis minder op de Noord-Zuidroute tussen Rotter dam en Noord-Frankrijk. Momen teel worden ze niet alleen bij de sluizen van Terneuzen geconfron teerd met filevorming, twintig kilo meter verderop bij de sluis van Evergem stuiten ze op hetzelfde euvel. Daaraan komt binnenkort een ein de, als naast de huidige een nieu we, veel grotere sluis in gebruik wordt genomen. De huidige sluis, 136 bij 16 meter, zat met een kleine 40.000 schepen al jaren aan z'n maximum-capaciteit. De afmetin gen van de nieuwe sluis (293 bij 25 meter) zijn beter berekend op de verwachte groei van het scheeps- aanbod, zeker na de ingebruikna me van de Schelde-Seineverbin- ding over pakweg vijf jaar. Dan wordt ook bij Terneuzen een spectaculaire groei van het aantal schuttende binnenschepen ver wacht. In Terneuzen schutten nu al jaarlijks ruim 48.000 schepen. De wachttijden lopen regelmatig op tot vijf, zes uur. In afwachting Waterstaat legt laatste hand aan nieuw schutregime voor sluizen in Terneuzen. van de bouw van een nieuwe zee sluis en aanpassingen aan de huidi ge binnenvaart- en middensluis voert Rijkswaterstaat binnenkort in overleg met schippersvereni ging Schuttevaer een nieuw schut regime in. Schippers, die zich 's avonds voor zes uur aanmelden, kunnen 's morgens om zes uur in volgorde schutten. Scheepvaartdes kundigen leggen momenteel, in sa menspraak met de schippers, de laatste hand aan het project Het wordt, zo goed als zeker, in april of mei ingevoerd. Over de bouw van een nieuwe sluis bij Evergem is twee decennia gebakkeleid. Uiteindelijk ging in 2002 de eerste spa de grond in. Er wordt ook een nieuw bedienings gebouw in gebruik genomen. Tota le kostqn: ruim 30 miljoen euro. EvergenT wordt net als Terneuzen voor de binnenvaart, vooral met het oog op de Schelde-Seineverbin- ding, een steeds belangrijker knooppunt. De sluizen vormen de verbinding tussen de haven van Gent, Noord-Frankrijk, het Seine- bekken en de Westerschelde. TERNEUZEN - Welzijnsorganisatie Aan Z zoekt vrijwillige medewer kers voor verschillende activitei ten. In Axel worden vrijwilligers gevraagd die willen helpen met het bezorgen van de warme maal tijd (Tafeltje Dekje) ook invallers zijn welkom. In de hele gemeente Terneuzen zoekt het team van klussers in en om het huis verster king. Ook mensen met groene vin gers zijn welkom om het team tuinvrijwilligers aan te vullen. Meer informatie via 0115-56301 of mail naar info@aan-z.eu. terneuzen - De Abva/Kabo- FNV afdeling Zeeuws-Vlaanderen houdt vandaag een informatie avond over China. Deze begint om 19.30 uur in het vakbondskantoor aan de Guido Gezellestraat 14 in Terneuzen. Spreker is Frank Wil- lems van de Vereniging België-chi- na. Willems volgt al dertig jaar de evolutie in China. Hij bezocht het land tientallen keren, voor zijn be roep als kaderlid bij een multina tional en ook privé. Hij werkte er als vrijwilliger en bestudeerde de sociale en vakbondssituatie. hulst - Een fietsster uit de ge meente Hulst heeft gistermiddag hoofdletsel en verwondingen aan been en rug opgelopen bij een val. Ze fietste omstreeks half twee met haar echtgenoot in de Zandstraat in Hulst. Voor hen reed een 43-jari- ge automobilist uit Hulst die ter hoogte van de Oude Polderstraat stilstond om rechtsaf te slaan. Het echtpaar had dit te laat in de gaten en probeerde vergeefs nog uit te wijken. De vrouw is met de ambu lance naar het ziekenhuis ver voerd. BjjpgiS pi De nieuwe sluis bij Evergem is tweemaal zo groot als de oude sluis, pal ernaast. foto Peter Nicolai Verkrijgbaar in de kleuren: Zwart, bruin en lichtgrijs in verschillende breedte maten! comfortable shoe Voor deskundig advies naar: Zuidstraat 6, 4551 BL Sas van Gent, Tel. 0115-45 15 62

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 89