erfgoed Sluis heeft wél hart voor weg laat verleden herleven www.zwartepoorte.nl Wonderlijk gevarieerd! Van Etten I auping ISBlffli Discussie over innen boetes hondenpoep Moeders voor Moeders in Zeeuws-Vlaanderen Z PZC Donderdag 12 maart 2009 23 Tapijt-laminaat-Noïilon-Marmoleum Gordijnen-Matrassen Bodems-Bedlinnen-Dekbeddeo Persoonlijk en deskundig advies staat bij ons voorop wonen slapen Complete woninginrichting op maat Steenstraat 23 - Hulst Telefoon 0114 3141 20 foto Peter Nicolai „De burgemeester wijst eigenaren van niet-be- schermd historisch en cultureel erfgoed altijd op regelingen van de Stichting Landschapsbe heer Zeeland. Maar het is wel zo dat we een ei genaar van een particuliere hoefstal niet kun nen dwingen zijn eigendom op te knappen." De Vrienden van de Travalje sturen Sluis toch een brief. Van Haver: „Er zijn nog wel drie tra- valjes in de gemeente. Die van Groede is nog harder aan een opknapbeurt toe dan de hoefstal in Sasput. Cadzand-Dorp wil er weer een hebben. De gemeente moet helpen, want in zulke historische dorpskernen is een travalje helemaal op zijn plaats." De oudste travalje van Zeeland staat al bijna 270 jaar in de West-Zeeuws-Vlaamse buurtschap Sasput. Woordvoerder John van Haver van de stichting Vrienden van de Travalje vindt het jammer dat Sluis niet ac tief aan de bescherming van travaljes mee werkt. Hij wijst er op dat gemeenten als Borse- le en Noord-Beveland investeerden in het laten herleven van de noodstalletjes voor het be slaan van paarden. Borsele trok vorig jaar vijftien mille uit om de vier overgebleven travaljes in de gemeente in oude staat te laten herstellen. Noord-Beveland liet een paar jaar terug een nieuwe versie van een oude hoefstal in Kats verrijzen en geeft nu ook weer een bijdrage voor herstel van een hoefstal in Kamperland. Hij schrikt er een beet je van dat de eigenaar van de oudste travalje in Zeeland, die in Sasput, al een keer is aangera den zijn eigendom maar tegen de vlakte te gooien. „Dat zou natuurlijk doodzonde zijn. Een gemeente moet mensen juist wijzen op mogelijkheden voor subsidie. De travalje in Sas put ziet er nog redelijk uit en als de singeltjes op het dak worden vervangen door pannen wordt-ie nog mooier." Sluis heeft er weliswaar geen groot budget voor, maar heeft wel hart voor het in stand houden van cultuurhistorische pareltjes, laat woordvoerster Marjolein Reinhoudt weten. TERNEUZEN - De gemeenteraad van Terneuzen buigt zich eind mei over het innen van boetes voor hondenpoep, grafïitti, zwerfvuil en andere ergernissen. Vooruitlo pend op die discussie in de raad adviseert LCF-raadslid Cees Freeke het college van B en W om dit soort overtredingen af te doen met strafbeschikkingen, zoals ook gedaan wordt bij parkeerovertre- dingen. De fractie raadt het college af bestuurlijke boetes op te leggen, omdat de gemeente dan eerst be hoorlijke investeringen moet doen om de inning ervan mogelijk te maken. Samenwerken met andere gemeenten zou een voordeel op kunnen leveren, maar Freeke ziet die samenwerking niet zitten. Het college deelt Freekes standpunt vooralsnog niet. door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - Vrouwen die zwan ger zijn, kunnen andere vrouwen helpen zwanger te worden door de eigen urine in te zamelen. Van af deze maand biedt Moeders voor Moeders zwangere vrouwen in Zeeuws-Vlaanderen de mogelijk heid om mee te doen. Eén op de zes paren heeft te ma ken met verminderde vruchtbaar heid. Zij zijn sterk afhankelijk van behandelingen waarin hCG een rol speelt. Dit hormoon zit in de eerste vier maanden van de zwan gerschap in de urine. De organisa tie Moeders voor Moeders zorgt voor de inzameling van deze uri ne, zodat er medicijnen van ge maakt kunnen worden. Aanmelden kan tot en met de elf de week van de zwangerschap. Voor meer informatie telefoon nummer 0800-0228070 (gratis) of www.moedersvoormoeders.nl.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 87