PZC Terrassen mogen niet langer open i L deDRVKKERY 21 ZEEUWS-VL AAN DEREN 28 22 en 23 Terneuzen wil rokende horecabezoekers niet tegemoet komen. Raad Sluis krijgt brief over geld voedselbank Boekenweek t/m 21 m Brasseriemenu Toon Tellegen signeert Toon Tellegen en het Wisselend Toonkwintet Strandevolutie Lost key on tour Tijs Goldschmidt Tim Krabbé signeert Paling staat er beroerd voor, vissers bepleiten noodplan Oudste travalje in Zeelang mag niet verdwijnen Donderdag 12 maart 2009 Tip? zeeuws-vlaanderen@pzc.nl door Eugène Verstraeten TERNEUZEN - De openingstijden van de horecaterrassen in de ge meente Terneuzen mogen niet ver ruimd worden. Burgemeester en wethouders leggen daarmee de wens van de horeca-ondernemers naast zich neer. Die willen hun ter rassen graag wat langer open hou den gezien het rookbeleid dat sinds juli vorig jaar van kracht is. Bezoekers gaan buiten roken maar mogen dan, na sluitingstijd van het terras, geen (alcoholhouden de) drank nuttigen op het terras. „Dit is moeilijk te handhaven en kost de. ondernemers veel omzet", aldus B en W in de Evaluatie Nota Horecabeleid. Toch wil het college niet aan ruimere openingstijden vanwege de in hun ogen grote na delige invloed van het terrasgedeel te op de naaste omgeving in de nachtelijke uren. Met het stellen van een sluitingstijd wordt de leef- en woonsituatie beschermd. Nu mogen de terrassen in het week end open blijven tot oi.oo uur en doordeweeks tot middernacht. De horeca wil de terrassen open tot 02.30 uur. Woordvoerder Wessel Leunis van de horeca-onderne mers betreurt het besluit van B en W. „Een slechte zaak voor ons. We zijn constant bezig poli- tie-agentje te spelen op het terras. We verliezen er veel klanten mee." r*l De openingstijden van de terras- sen in Terneuzen mogen niet ver ruimd worden. De horeca-onder nemers hadden daarom gevraagd in verband met het rookverbod. Volgens Leunis is de invoering van het nieuwe horecabeleid van de ge meente Terneuzen geen verbete ring geweest. B en W vinden ech ter van wel. In oktober 2007 zijn de sluitingstij den voor de horeca ingevoerd. Er zijn sinds de invoering vier onder nemers aan de jas getrokken die zich niet aan de sluitingstijden hielden. Twee horecabedrijven in de Nieuwstraat hebben ontheffing gekregen om tot 05.0011111' open te mogen blijven. „Het lijkt erop dat het sluitingstijdenbeleid zijn vruchten afwerpt", aldus B en W in hun evaluatie. Volgens de poli tie is het aantal zware geweldsdelic ten tijdens het uitgaan, voorname lijk in de vroege ochtenduren, dui delijk afgenomen. Ook bestaat de indruk dat het excessief drankge bruik is afgenomen. „Er wordt van uit gegaan dat dit een positief ge volg is van het sluitingstijdenbe leid. Daarnaast kan door het slui tingstijdenbeleid de preventieve aanwezigheid van de politie effec tiever ingevuld worden. Gesteld mag dan ook worden dat de Nota Horecabeleid over het algemeen goed heeft gewerkt." L SLUIS - De Sluise raadsleden krij gen nog deze week de brief van burgemeester Jaap Sala met het verzoek op persoonlijke titel een geldbedrag te storten op de reke ning van de voedselbank. Het ver zenden van dit schrijven liep ver traging op, omdat niet duidelijk was of de voedselbank geld mag aannemen. Dat blijkt te kunnen, zodat de brief wordt verstuurd. Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl Genieten van het zonnetje, een bak koffie en een sigaretje, op het terras van eetcafé TerNose. foto Peter Nicolai vanavond vanaf 17.30 uur bospaddenstoelensoep, pilaf en yoghurtbavarois 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 13 maart 15.45-16.45 uur 20.00 uur Concertzaal (kaarten in De Drvkkery) zaterdag 14 maart 13.00-14.00 uur Jos van den Broek 15.00-16.45 uur dinsdag 17 maart, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek (kaarten in De Drvkkery) donderdag 19 maart, 15.00-16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 85