Honkballers blijven verbazen Zoooooooooo veel voordeel Vande Velde wint etappe Parijs-Nice lelfbrtr. Team na verrassende overwinning bij laatste acht van officieus WK. Fransman El Fares slaat toe in eerste etappe Tirreno-Adriatico. Wereldbeker skiën opnieuw voor Vonn Italiaanse renner Da Ros gearresteerd Nederlands elftal blijft derde op Fifa-lijst Vancouver in ban van bende-oorlog Dennis Plantinga trainer bij Swift Dutch Open tennis gaat niet door Telfort belbundel. Goedkoper. Dus leuker. 300 min P2C Donderdag 12 maart 2009 3 5 door Edward Swier SAN JUAN - Voor de eerste keer in de sportgeschiedenis is het Neder lands honkbalteam er twee keer in hetzelfde toernooi in geslaagd te verrassen. Surprises in het verle den, zoals de olympische schok van 2000 (winst op Cuba), kregen telkens een slap vervolg. In de World Baseball Classic van 2009 is echter alles anders. Nederland staat sinds vannacht in de tweede ronde van het sterkst bezette honkbaltoernooi ooit. Voor de tweede keer'in vier dagen werd de Dominicaanse Republiek, een honkbalgrootmacht, versla gen: 2-1 in 11 innings. Met liefst 26 profspelers uit de Ma jor League in de ploeg waren de Dominicanen veruit favoriet. Dat was zaterdag zo, toen Nederland met 3-2 won, en dat was dins dagnacht niet anders. Tien innings lang was er echter een status quo, waarbij de pitchers van beide teams elkaar geen duimbreed toe gaven. In de elfde slagbeurt leek Nederland alsnog te capituleren. De Midden-Amerikanen kwamen n^ een veldfout van Eugene Kings- ale op 1-0. Sidney de Jong maakte daarop gelijk op een hit van Kings- ale, die op zijn beurt naar honk drie snelde na een foute aangooi van pitcher Carlos Marmol, een routinier in de Major League. Op een klap van Yurendell de Caster liep Kingsale vervolgens het win nende punt binnen en barstte een Oranjecarnaval los op het gravel van het Hiram Bithorn-stadion in San Juan, Puerto Rico. Met de plaatsing voor de tweede ronde van de World Baseball Clas sic is de ploeg van de nieuwbak ken bondscoach Rod Delmonico 'talk of the town' in honkballand. Dat een goeddeels uit amateurs be staande formatie zich bij de beste acht wist te scharen verbaast de honkbalwereld. Misschien is het echter ook niet geheel onlogisch. Sommige van de Nederlandse (lees: Antilliaanse) spelers zijn voor het komende seizoen nog op zoek naar een club, dromen haast wanhopig van een contract(je) bij een van de Major League-organisa ties. Anders zijn ze misschien wel veroordeeld tot het spelen in de Nederlandse competitie. Daardoor zijn ze allicht net even wat gemoti veerder dan de gearriveerde ster ren. Nederland treft zaterdag in Miami Venezuela of de VS, afhankelijk van de uitslag van het treffen te gen Puerto Rico, afgelopen nacht. Het Nederlandse honkbalteam plaatst zich verrassend voor de kwartfinales van het officieuze WK. De ploeg verslaat groot macht Dominicaanse Republiek. Yurendell de Caster wordt door zijn ploeggenoten op de schouders genomen nadat hij in de elfde inning het win nende punt binnensloeg. foto Fernando Llano/AP SAINT-ETIENNE - De Amerikaan Christian Vande Velde heeft de vierde etappe van Parijs-Nice op zijn naam geschreven. De renner van Garmin kwam na 173,5 kilome ter solo over de finish in Saint-Etienne. De leiderstrui blijft om de schouders van de Frans man Sylvain Chavanel, dinsdag winnaar van de derde rit. Vande Velde ontsnapte halverwe ge de koers met zes andere -ren ners uit het peloton. Op twintig ki lometer van de streep sprong de Amerikaan weg bij zijn mede vluchters. Op veertien seconden kwam de Fransman Jonathan Di vert van Skil-Shimano als tweede over de finish, derde werd de Itali aan Mirco Lorenzetto (Lampre). De Spanjaard Alberto Contador deed op de laatste beklimming een aanval op de leidende positie van Chavanel. De voormalige win naar van de Ronde van Frankrijk won bijna een halve minuut van zijn achterstand terug en steeg naar de vierde plaats in het alge meen klassement. De twee Spaan se troeven van Rabobank, Juan Ma nuel Garate en Juan Antonio Fle- cha, staan tweede en derde. De Fransman )ulien El Fares won de eerste etappe van de Italiaanse rittenkoers Tirreno-Adriatico. Hij klopte zijn medevluchter, de Oek raïner Vladimir Doema, in de sprint. ARE - Lindsey Vonn heeft zich voor de tweede keer op rij verze kerd van de eindzege in de wereld beker. De Amerikaanse skiester won de kristallen bol door in het Zweedse Are de wb-wedstrijd op de afdaling te winnen. De Noor Svindal gaat bij de man nen aan de leiding, maar is nog ze ker van de eindzege. Er staan nog drie wedstrijden op de agenda. ROME - De Italiaanse wielrenner Gianni Da Ros van de ploeg Liqui- gas is gearresteerd in verband met handel in verboden producten. Da Ros werd opgepakt bij een trai ning met het Italiaanse baanteam in Padova. Er zijn nog elf andere verdachten aangehouden. Da Ros wordt verdacht van dopinghandel in sportscholen. ZURICH - Het Nederlands voetbal elftal is op de derde plaats blijven staan op de ranglijst van de wereld voetbalbond Fifa. Oranje heeft 1317 punten. Euro pees kampioen Spanje bleef koplo per met 1666 punten, Duitsland volgt met 1366. Portugal keerde te rug in de top tien en staat nu acht ste. VANCOUVER - Een jaar voor het be gin van de Olympische Winterspe len is Vancouver in de ban van een bende-oorlog. Bendes zijn al leen al dit jaar verantwoordelijk voor 33 schietincidenten en 14 do den. De organisatoren zijn niet in paniek. De veiligheid van sporters, officials en toeschouwers is vol gens hen niet in gevaar. De politie zal de zaak oplossen. MIDDELBURG - Dennis Plantinga wordt volgend seizoen de trainer van de eerste selectie van de Mid delburgse korfbalclub Swift. Hij volgt Ralph Gillissen op. Plantinga was eerder trainer van diverse jeugdselecties van Swift.-Met Swift Ci werd hij in 2007 Nederlands kampioen. Momenteel is hij trai ner van Swift 2 en Swift Bi. AMERSFOORT - Het Dutch Open gaat dit tennisjaar niet door. Toer nooidirecteur Hans Felius heeft geen hoofdsponsor voor het evene ment in Amersfoort kunnen vin den. Het Dutch Open stond voor half juni op de agenda. „We mik ken voor 2010 alsnog op een chal- lengertoernooi van hoog niveau", aldus de voormalige Vlissinger. Sony Ericsson Mét 8.1 megapixel camera Cyber-sh Bel 0800-1707 Gratis toestel bij 2 jarig abonnement Tarief geldt gedurende de minimum looptijd van het contract. Kijk voor de voorwaarden op telfort nl/voordeel Bestel telfort.nl of gsmweb.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 81