FIETSVAKANTIES 'Taliban-ouders' brengen chaos op Amsterdamse Vrije School Oostvaardersplassen geen dierenkerkhof Sijthoff veroordeeld voor bedreiging Wilde staking onder buschauffeurs Ede Groep van vaders en moeders neemt klassen over uit onvrede. 7 dgn ZWARTE WOUD RIJNDAL waarom zou je verder zoeken BOEK ONLINE of bel 0900 - 9697 is cpm 9 PZC Donderdag 1 2 maart 2009 I 7 DEN HAAG - De dierensterfte in de Oostervaardersplassen valt mee. De strenge winter is niet 1200 die ren, een derde van de populatie, fa taal geworden, zoals Staatsbosbe heer beweerde. Tussen 1 januari tot 1 maart stierven 325 dieren, schrijft minister Gerda Verburg (LNV). Die vroeg om opheldering toen Staatsbosbeheer alarm sloeg over de hoge sterfte. DEN HAAG - De Haagse zakenman Bob Sijthoff is gisteren veroor deeld voor het mishandelen en be dreigen van een bankmedewerker. Hij kreeg achttien maanden cel, waarvan een halfjaar voorwaarde lijk. De bankmedewerker werd door Sijthoff en handlangers gesla gen in een poging de man een val se verklaring op te laten stellen over bevroren banktegoeden. EDE - Buschauffeurs in Ede hebben gisteren een groot deel van de dag gestaakt uit onvrede over toene mende onveiligheid. Pas na ge sprekken met werkgever Veolia, ge meente en politie gingen chauf feurs aan het werk. De komende twee weken rijden beveiligers mee op de geplaagde lijn 85. Ook zet Veolia zo veel mogelijk met came ra's uitgeruste bussen in. AMSTERDAM - Ouders die leerkrach ten de klas uit duwen en zelf de lessen overnemen, onderwijzers en bestuursleden die bedreigd wor den. Op de Geert Groote School, een Vrije School in Amsterdam met twee vestigingen, is de chaos 1 zo groot, dat de gemeente de school onder curatele wil stellen. De crisis ontstond toen fanatieke vaders en moeders zich verzetten tegen veranderingen in de lesme thode op de vijfhonderd leerlin gen tellende basisschool. In hun ogen verpest de school met de nieuwe aanpak hun kinderen. Een ingewijde: „Een groep ortho doxe ouders is erin geslaagd de nieuwe lesmethode om zeep te helpen. We praten hier over taal en rekenen, niets anders. Het recht op slecht onderwijs is succesvol be vochten. Dit is de Taliban." De Geert Groote 1 en 2 zijn Vrije Scholen, die werken volgens de an troposofische leer van Rudolf Stei- ner. Vorig jaar maart al dreigde de Onderwijsinspectie de Geert Groote 2 te sluiten. De school stond te boek als zeer zwak. Directeur Anne Veldt maakte daar op een verbeterplan, samen met de Dienst Maatschappelijke Ont wikkeling van de gemeente. En dat wierp vruchten af Veldt: „In december, tijdens een tussentijdse meting, waren zo goed als alle tus sendoelen gehaald." Maar een groep ouders verzet zich fel tegen de nieuwe aanpak, zoals het toetsen van de voortgang in le zen, rekenen en taal. Enkele we ken geleden namen zo'n twintig ouders de klassen over. Leerkrach ten werden de klas uit geduwd, lie pen huilend door de gangen en meldden zich ziek. Vorige week dienden onderwijzers en een groepje ouders een motie van wan trouwen in tegen het bestuur. Interimdirecteur Rob Geurtsen, de derde in een kleine twee jaar, is op non-actief gesteld. Van het bestuur is nog één lid over. Directeur Veldt gooit de handdoek in de ring en vertrekt per 1 april. Veldt: „Wij willen dat ieder kind de basisvaardigheden krijgt aange dragen. Wij zijn er voor de kinde ren, niet voor sommige ouders." Volgens voorzitter Leo Stronks van de Vereniging van Vrije Scho len is het legitiem dat ouders zich zorgen maken over hun kinderen. „En ik denk dat de school niet ade quaat op die zorgen heeft gerea geerd. Maar het is nog te* vroeg om de zwartepiet ergens te leggen, bij de ouders, of het schoolbestuur, of leerkrachten." Kies dit jaar voor een sportieve fietsvakantie van KRAS.NL! Onder leiding van deskundige Nederlandssprekende fiets-/reisleiding volgt u de mooiste fiets routes langs de leukste stadjes en door schitterende natuurgebieden. Bij al onze reizen is het volgende inbegrepen: reis per Comfort Class bus (met méér beenruimte), verblijf in goede hotels, ontbijt en diner en gebruik Gazelle huurfiets! Vertrekdata: zaterdag van 28/3 t/m 7/11 uitgestrekte bossen, pittoreske stadjes met vakwerkhuizen, gezellige wijnlokalen, prach tige steden als Colmar.het Zwarte Woud en Rijndal is een ideale bestemming! verblijf in het familiehotel Ochsen in Kehl- Kork inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/21604 Vertrekdata: 16/5, 6/6 en 25/7 vanuit het dorpje Chablis, wereldberoemd vanwege de Chardonnay-wijn, maken we tochten naar o.a. Auxerre, het historische Tonnerre en het bedevaartsoord Vézelay. verblijf in het toeristenklasse Hotel Aux Lys de Chablis inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/21601 8 dgn NORMANDIË Vertrekdata: 23/5, 18/7, 1-22/8 en 26/9 prachtige routes langs de invasiestranden en talrijke kastelen en over de 'Route des Moulins' met oude watermolens. Optioneel excursie naar St. Malo en Mont-St.-Michel. verblijf in het moderne familiehotel Arcandis Din in Caen inclusief ontbijt en diner. Vertrekdata: vrijdag van 15/5 t/m 17/10 schitterende fietsreis langs de meren van Karinthië! U geniet hier van gezellige stadjes als Lienz en Villach, een uitbundige natuur en een zeer aangenaam klimaat. verblijf in het 3-sterren Hotel Rossmann in Greifenburg inclusief ontbijt en diner. IO dgn VENETIAANSE LAND Vertrekdata: 1-5-29/5 en 11/9 maak nu kennis met Noord-ltalië, rijk aan gezellige stadjes met indrukwekkende architectuur. Op het programma staan o a. het unieke Venetië en historisch Padua. verblijf in het 3-sterren Hotel Eurorest in Conegliano inclusief ontbijt en diner. Zie www.kras.nl/21654 Prijzen zijn p.p. bij 2 personen. Exclusief reserveringskosten a 17,50 pér boeking tillen gebeurde met de nodige ver traging want het was de bedoeling dat dit gisterochtend rond elf uur zou gebeuren. De vertraging ont stond doordat het voorste deel aan de onderkant met een groter deel vast aan de romp bleek te zitten dan gedacht. Na het optillen werd de cockpit op bokken gezet waarna een onderzoek van de onderkant be gon. Deskundigen speuren naar aan wijzingen die vertellen hoe het neer storten is gegaan. De bergers halen verder de bagage uit resten van de cockpit. Daarna hijst het bergingsbe drijf het voorste deel van het toe stel op een dieplader. Het is de bedoeling dat zondag alle geborgen delen tegelijk in konvooi naar Schiphol-Oost worden ver voerd. foto Gerald van Daalen/ANP De mooiste fietsroutes door heel Europa! Compleet 8 voordelig'- Person,

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 7