Van Kooten tegen bordeel Banen weg en gedwongen ontslagen bij Sas Glas in Sas van Gent Ook provincie wil aanpak N6i Middelburg heeft 'crisislij st' Ook Ellewoutsdijk en Driewegen mogelijk zonder verkeersborden kwekerij 'De Groene Kraai' Burgemeester gebiedt uitbater illegaal bedrijf activiteiten te stoppen. Afslanking treft vooral medewerkers met tijdelijk dienstverband. Dijkversterking Vlissingen trekt veel bekijks S PZC Donderdag 12 maart 2009 [27 door Raymond de Frel colijnsplaat - Burgemeester Hen- ny van Kooten van de gemeente Noord-Beveland heeft de uitbater van een illegaal bordeel aan de Co- lijnsplaatseweg in Colijnsplaat ge sommeerd zijn activiteiten onmid dellijk te beëindigen. Van Kooten is de voorbije maan den door meerdere inwoners op de hoogte gebracht van mogelijke prostitutiepraktijken. „Ik heb di rect de politie ingeschakeld. Het klopte, er was in Colijnsplaat een seksinrichting in bedrijf. Er zou den dames van Oost-Europese af komst aan het werk zijn. Dat accep teer ik niet, dus heb ik de eigenaar van het pand aangeschreven." De beleidsnota 'lokaal prostitutie- beleid' van de gemeente Noord-Be veland laat geen ruimte voor seks- inrichtingen in of aan woonstra ten en straten waar een concentra tie is van recreatiebedrijven of de tailhandel. Zeker in kleine dorpen als op Noord-Beveland zou de ves tiging van een seksinrichting 'een te grote impact' hebben op het leefklimaat. Ook het feit dat een seksinrichting bij een belangrijk deel van de Noord-Bevelanders uit religieuze overwegingen weerstand oproept, noopt de gemeente tot terughou dendheid. Desondanks zou er, vol gens de beleidsnota, op Noord-Be veland ruimte zijn voor maximaal één seksinrichting. Van Kooten is een heel andere me ning toegedaan. Noord-Beveland heeft op dit moment geen legale seksinrichtingen. En als het aan de burgemeester ligt, blijft dat ook zo. „In de woonkernen op Noord-Be veland is zo'n seksinrichting al he lemaal uitgesloten. De uitbater heeft laten weten dat hij zich daar om in het buitengebied wil vesti gen, maar daaraan werken wij ook niet mee. We doen er alles aan om zijn activiteiten onmogelijk te ma rc* Burgemeester Van Kooten van Noord-Beveland wil niet meewer ken aan de legalisatie van een seksinrichting in Colijnsplaat of het buitengebied. ken. We zullen hem flink de duim schroeven aandraaien. Wij willen geen seksinrichtingen op Noord- Beveland." De dorpsraad Colijns plaat is op de hoogte van de 'illega le praktijken' aan de Colijnsplaats- weg. „Over dit soort dingen wordt natuurlijk al snel gepraat", 'vertelt dorpsraadlid Pim Schenkelaars. Toch leert een kleine inventarisa tie dat veel inwoners helemaal niet wisten dat hun dorp een bordeel rijk was. Een bewoner van de Co- lijnsplaatseweg meldt dat er niet echt sprake was van grote overlast. „Als ik in de tuin zat, hoorde ik wel eens wat lawaai. Maar verder ondervond ik geen hinder. Ik kan mij wel voorstellen dat je je eraan stoort als je daar als buurman een hele dag op zit te kijken." VLISSINGEN - Uitermate 'technisch weer' veroor zaakte gistermiddag veel belangstelling voor de dijkversterking van Rijkswaterstaat bij het Bad- strand en de Nolledijk in Vlissingen. Bij de hek ken op het Nollehoofd is het een komen en gaan van mensen. Onder hen Julius van der Hee uit Vlissingen, ge pensioneerd werknemer van De Schelde. Hij kent het gevaar van water. Als 15-jarige Haagse jon gen is hij in het rampjaar 1953 nog in Nieuwer- kerk en Ouwerkerk geweest om zandzakken te sjouwen. Dé specialist voor uw nieuwe haag. .Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak SLUIS - Het dagelijks provinciebe stuur wil net als de gemeenteraad van Sluis dat de N6i snel wordt aangepast om de veiligheid op de belangrijkste oost-westverbinding in Zeeuws-Vlaanderen te verho gen. Gedeputeerde Toine Poppel- aars heeft dat benadrukt in een ge sprek met de Zeeuwse topman Van Rijkswaterstaat, de instantie die verantwoordelijk is voor de aanpassing. GS zijn blij dat de Slui- se raad het provinciale Manifest Verkeersveiligheid, met als doelstel ling het aantal verkeersslachtoffers tot nul te reduceren, 'omarmd'. Het gemeentebestuur liet de pro vincie wel weten dat ze nóg meer waarde hecht aan de realisatie van verkeersaanpassingen op de N6i. MIDDELBURG - Als ter bestrijding van de economische crisis in Mid delburg projecten eerder moeten worden uitgevoerd, zal dat vooral gaan om werkzaamheden in het oosten van de stad. Burgemeester en wethouders hebben een lijst op gesteld van projecten in de ge meente. Het gaat om het aanpassen van bushaltes (100.000 euro) tot het bouwen van een langzaamverkeer- brug over het kanaal bij Ramsburg (4,4 miljoen euro) en de uitbrei ding van de middelbare scholen Nehalennia en CSW (8,9 miljoen euro). De voorkeur van het college gaat naar het clusteren van werkzaam heden. Dan komen vooral werken aanmerking die verband hou- foto Rubel Oreel den met de aanleg van de N57. door Conny van Gremberghe SAS VAN GENT - Sas Glas gaat snij den in zijn personeelsbestand. Het aantal werknemers wordt verlaagd van een kleine 170 tot 130. De re ductie is volgens directeur John de Baere het gevolg van de economi sche recessie. „De maatregel treft vooral mensen met een tijdelijk dienstverband, maar we zullen ook een aantal vas te werknemers moeten ontslaan", aldus De Baere. „We hopen het aantal feitelijke ontslagen te kunnen beperken tot zeven door enkele medewerkers vervroegd met pensioen te stu ren." Sas Glas, dochter van het Franse concern Saint Gobain, heeft flink te lijden onder de economische re cessie. In voorgaande jaren draaide het bedrijf, dat gespecialiseerd is in gekleurd en gecoat glas voor grote bouwprojecten, een jaaromzet van circa 25 miljoen euro. Vorig jaar bleef de teller staan op 20,4 mil joen. De Baere rekent dit jaar op 19 a 21 miljoen omzet, wat volgens hem 'ambitieus' is. De orderporte feuille is met zo'n zeven miljoen nog redelijk gevuld. Overwogen is een beroep te doen op arbeidstijdverkorting, maar dat kon niet. De omzetdaling was iets te klein. Het bedrijf is zelf terugge-- gaan van een drie- naar een twee ploegendienst. Sas Glas is bezig de fabriek te reno veren. Dit project is aangepast. De sloop van de oude panden gaat door, de nieuwbouw wordt klei- doofVlarmen van der Werf OUDELANDE - Het verkeersborden- vrij maken van de dorpskern van Oudelande is zo succesvol verlo pen dat Borsele overweegt ook de verkeersborden in Driewegen en Ellewoutsdijk weg te halen. Met de bewoners moet hierover nog overleg worden ggvoerd. Twee jaar geleden zijn alle ver keersborden in Oudelande wegge haald. Dat gebeurde bij wijze van proef Het initiatief kwam van de dorpsraad Oudelande. Eén van de dorpsraadsleden kwam met het idee. Hij wist van een vergelijk baar project in het Friese dorp Makkinga in de gemeente Ooststel lingwerf Een dorp zonder ver keersborden oogt fraaier, luidde het argument, en in Oudelande is het niet zo druk dat er per se ver keersborden moeten staan. Inmiddels is de proef geëvalueerd. De ervaringen zijn positief. Het Borselse college van B en W heeft deze week besloten Oudelande ver- keersbordenvrij te houden. De pa len waaraan de borden bevestigd waren, worden nu ook verwijderd. Eén probleempje doet zich nog wel voor, met parkeren in de vrij smalle Doelstraat, één van de toe gangswegen tot het dorp. Borsele gaat onderzoeken of daar meer par keerruimte kan komen.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 79