meer verwend worden 'Kijk nou, die garnalenkotter. Zó dichtbij' vv Sieraden, keramiek en meer bij Blik op Kunst Welkomdienst met muziek in Ouddorp Bomenexcursie Slotbos bij Burgh-Haamstede Antoiné Bodar houdt inleiding in Koorkerk SPZC Donderdag 12 maart 2009 23 Het gebeurt meerdere keren tijdens het gesprek over zijn nieuwe strandpavil joen. Rob Rameau breekt abrupt zijn zin af, staart naar buiten en wijst met een breed gebaar naar de zee. „Kijk nou, die garna lenkotter. Zo dichtbij. Schitterend." Of: „Giste ren sprongen de zeehondjes voor onze neus heen en weer." De eigenaar van het nieuwe Our Seaside, ge bouwd vlak voor het vorige exemplaar aan overgang Kijkduin bij Renesse, heeft eindelijk tijd om te genieten. Dat doet hij dan ook, zit tend in de loungeruimte in zijn nieuwe pavil joen, met een sigaar in de mond. „Bloed, zweet en tranen heeft dit gekost", vertelt hij over de drukke periode die achter hem ligt: jarenlang druk met voorbereiden en procedures, maan denlang druk met bouwen, wekenlang druk om de boel op tijd af te hebben voor de ope ning, en de afgelopen dagen meteen druk met klanten tijdens de opening en de eerste zakelij ke bijeenkomst in zijn paviljoen. Maar nu, op deze druiligere dinsdag, is er even rust om te vertellen over het paviljoen op palen, waarvan de omvang het meest in het oog springt. Het nieuwe Our Seaside bestaat uit twee grote ruimten, waarvan er één door Rameau's mede werkers in 'Salie de Chateau Rameau' is omge doopt. In beide vertrekken kunnen minstens honderd mensen een plekje vinden. „Dat bete kent dus dat we een bijeenkomst kunnen orga niseren zonder de hele zaak dicht te gooien. Die mogelijkheid hebben maar weinig pavil joens", zegt Rameau. Het gebouw is bij elkaar 750 vierkante meter groot. Rameau maakt daarmee optimaal ge bruik van het zogenaamde cafetariamodel van de gemeente Schouwen-Duiveland. Paviljoens mogen sinds een aantal jaar groter groeien dan de eerst toegestane 450 vierkante meter, maar alleen als daar extra dienstverlening tegenover staat. „Wij doen dat in de vorm van extra servi Dental Goes B V n Wij werken aan uw glimlach! Voor informatie of reparatie van uw kunstgebit. Van de Spiegelstraat 56 i 1+31 (0)113 231220 Helpende handen voor mooie tanden. ce aan mindervaliden", zegt Rameau. „Er komt een aantal hellingbanen en er zijn luxe sanitai re voorzieningen. En verder zorgen we volgend jaar tijdens het seizoen voor douches, toiletten en kleedruimten net buiten het paviljoen, in mobiele units." Het nieuwe paviljoen biedt ook extra mogelijk heden vóór Rameau en zijn team. „De ideeën die ik heb, kunnen we hier veel beter tot uit voering brengen dan in het vorige paviljoen. Dat heeft puur met de logistiek te maken." Het gaat dan om het 'verwennen' van mensen, en dus het kunnen voeren van een exclusieve kaart. „Overigens zonder de mensen te verge ten die hier alleen komen voor een drankje." Rameau richt zich ook op de zakelijke markt. „We zoeken samenwerking met bijvoorbeeld een activiteitenbureau. Hier vergaderen en eten, en voor de deur leuke activiteiten doen. Bijkomend voordeel is dat zoiets het hele jaar door kan." RENESSE - Vier ateliers doen zon dag mee aan de maandelijkse kupstroute Blik op Kunst in Renes se. Atelier DoeXelf aan de Zeeane- moonweg 18 verkoopt werk voor tussen de één en 400 euro. Atelier Uit de Kunst, Stoofweg 5, toont ondfr meer de collectie sieraden van Marga Meijrink. Blikmuseum De Blikvanger aan de Capelweg 18 doet mee'met een Paasbest-exposi- tie. In atelier Keramiekhoek, Zeeas- terweg 1, zijn abstracte keramische vormen van Joke Prins te zien. OUDDORP - De doopsgezinde ge meente van Ouddorp houdt zon dag een Welkomdienst. De muziekgroep Double Sound uit Dubbeldam, onder leiding van Zuri Ramirez Velasco, brengt liede ren in het Nederlands en Engels. Ook zingen ze, speciaal voor een groep leden van de gemeente die op reis gaat naar Israël, een Israë lisch lied. De samenzang wordt begeleid door Jan Teeuw. Voorganger in de dienst is ds.Smink. De dienst be gint om 18.30 uur. BURCH-HAAMSTEDE - Els, esdoorn, tamme kastanje, eik: in het Slot bos bij Burgh-Haamstede staan ve le soorten bomen, die op zondag 29 maart tijdens een wandeling worden toegelicht. Ook andere planten en dieren en de historie van het kasteel komen aan bod. De excursie start om 10.00 uur bij het toegangshek van Slot Haamste de. Vooraf aanmelden kan bij de VW in Burgh-Haamstede of via 0900-2020233. Kosten: 4 euro voor leden, 7 euro voor niet-leden. Kin deren 2 euro. MIDDELBURG - De priester, publi cist, kunsthistoricus en hoogleraar Antoine Bodar houdt op maandag 23 maart een inleiding in de Koor kerk in Middelburg. Thema is 'On ze stilte, Uw lofprijzing'. Na zijn inleiding zal Bodar ingaan op vragen uit het publiek. Bodar heeft een reeks publicaties op zijn naam staan. Verder geeft hij regel matig in de media zijn visie op ac tuele (geloofs)zaken. De bijeen komst begint om 19.30 uur. Kaar ten zijn verkrijgbaar in De Drukke rij en de Zeeuwse Bibliotheek. Het gloednieuwe Our Seaside: groot, hoog en met luxe voorzieningen voor mindervaliden. foto Dirk-jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 75