Strandgast wil steeds Wegen niet naar ieders zin II De Strandtent blij met nieuwe plek na vlucht voor hongerige zee Volle agenda bij dorpsraad Kerkwerve Leeg whiskyvat geveild voor Voedselbank Inbrekers stelen geld uit kerk 22 Donderdag 12 maart 2009 PZC www.zwartepoorte.nl Strandpaviljoens op Schouwen Vertrouwd gebouw op vreemde plaats in oksel van Brouwersdam. KERKWERVE - De dorpsraad Kerk werve houdt woensdag 18 maart een openbare vergadering in Servi cepunt 't Zuudènde. De agenda omvat veertien punten. Naast 'vaste' onderwerpen als de mededelingen, ingekomen stuk ken, het jaarverslag, de kascontrole en de rondvraag is er onder meer aandacht voor de als gevaarlijk om schreven oversteekplaats bij de bus halte aan de Provincialeweg. Ver der presenteert de raad de uitslag van de enquête 'Leefbaarheid ein digt niet bij jouw voordeur', die eerder werd gehouden. Ook verandert er één en ander in het bestuur. Voorzitter Peter van Langeraad treedt af en is niet her kiesbaar. Ineke de Swaaf is kandi daat als nieuw lid. Wie ook interes se heeft, kan zich aanmelden. De vergadering begint om 20.00 uur. Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! Dc Wekker Makelaardij Goese.o. Frits Edelijn Rrunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 GOES - Drank- en delicatessenspe- ciaalzaak Barrique uit Goes houdt morgen een Bottleparty. Tweehon derdvijftig whisky-liefhebbers heb ben een aandeel gekocht van de 'Goese Lucht Whisky'. De drank heeft twaalf maanden in een hou ten vat nagerijpt op Goese lucht. Aandeelhouders kunnen hun aan deel verzilveren in de vorm van een fles single malt whisky. Het le ge vat wordt voorzien van de na men van alle aandeelhouders en wordt geveild door René Jansen. De opbrengst gaat naar de Voedsel bank Zeeland. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in de kantine van W Kloetinge op het Wesselo- park in Kloetinge. ZIERIKZEE - Op twee plaatsen in het centrum van Zierikzee is gister nacht ingebroken. Dieven braken in bij een kerk aan de Sint Domusstraat en namen daar -een geldbedrag van een paar honderd euro mee. Een woord voerder van de politie wilde niet zeggen om welke kerk het gaat. Er werd ook ingebroken in een pand aan het lannewekken. De in brekers forceerden een raam. Voor zo ver bekend is daar niets gesto len. NOORDGOUWE - Niet iedereen in Noordgouwe is blij met de recente aanpassingen aan een aantal we gen rond het dorp. Dat bleek dins dagavond tijdens een dorpsraads vergadering in het dorpshuis. Inwoners klaagden steen en been tegen Ben Sterenborg, die aanwe zig was om namens de Schou- wen-Duivelandse politie een praat je te houden. Daarbij ging het over mensen die te hard rijden, automo bilisten die juist te zacht rijden, on duidelijke verkeersborden op de Heereweg, een verkeerde maxi mumsnelheid op de Donkereweg en een te aantrekkelijke Klooster- weg die uit zou nodigen om hard te rijden. Sterenborg beloofde de geluiden door te spelen aan de verschillen de wegbeheerders, maar gaf ook aan dat de politie slechts een advi serende rol heeft als het gaat om de inrichting van en maatregelen op een weg. 20% bijtelling BMW 116i en 118i Het strandseizoen komt eraan. Paviljoenhouders gaan weer open, wetend dat niks nog is zoals het tien jaar geleden was. Wie stilstaat, haakt onherroepelijk af. door Martijn de Koning Het is een strijd tussen ge voel en verstand, erkent voorzitter Rob Rameau van de Vereniging Strandpaviljoenhouders Schouwse Kust (VSSK). Aan de ene kant is daar nostalgie als hij denkt aan vroege vrijbuiters op het strand. „Je weet wel, die paviljoens die overgaan van vader op zoon en elk voorjaar weer opgebouwd worden uit een paar schotten." Er zijn nog een paar strandtenten waar je echt heen gaat voor koffie met gebak. „Voor de diversiteit zou het goed zijn als die blijven." Maar dan kom je meteen bij de andere kant van de medaille. „Je moet je afvragen of dat wel realistisch is." Want een strandpaviljoen opzet ten, dat kost nogal wat. „Zo'n tweeënhalve ton", weet Rameau. „En dan heb je nog een relatief eenvoudig exemplaar." En dus moet iedere paviljoenhouder mee met zijn tijd. Diversiteit blijft een sleutelwoord, maar alleen als er goede service wordt verleend. Tot zijn vreugde ziet Rameau, die zelf Blasa Bloesa j, Our Seaside Het officieuze strandpaviljoen seizoen is weer Zuid-Zuid-West „c, 4>Of, Kijkduin! i ppbsmppsperrv's i De Zwaluw 1 <^azon| 1 De Schorpioen t wgenww Ellemeet Renesse begonnen. Nieuw-Haamstede De Strandloper Noordwelle Haamstede Burgh Westenschouwen Burghsluis De Buurman De Schaar. C'est la Vie Alleen open in hoogseizoen ropen afgelopen week de nieuwe versie van zijn paviljoen Our Seaside opende, dat ook collegapaviljoen- houders zich dat realiseren. „Per ry's, Corazon, De Branding, De Buurman; die zijn goed bezig. En dan heb ik ze nog niet eens alle maal genoemd." De voorzitter is blij dat waarschijn lijk straks bijna alle paviljoens het hele jaar open mogen van de ge meente. „Alleen de plek bij het Vuurtorenpad (waar nu De Strand loper zit, red.) blijft een seizoen plaats." Rameau toont zich ook te vreden met het onderzoek dat de gemeente dit toeristenseizoen uit zal voeren en waarin bezoekers wordt gevraagd wat ze wel en niet goed vinden aan de Schouwse kust. Toch is het allemaal nog niet Als een hotel betere service biedt, profiteren restaurants daarvan, en andersom' goed genoeg, vindt hij. „Het aantal bezoekers loopt terug. Zo simpel is het." De 'kruisbestuiving' tussen verschillende horecagelegenheden moet beter. „Als een hotel betere service biedt, profiteren de restau rants daarvan, en andersom. Dat lijken hier maar weinig mensen zich te realiseren." Ook de mogelijkheid om aan de Schouwse kust te parkeren, zou hier en daar wel wat beter kun nen. En goede medewerkers vin den, dat is ook niet zo eenvoudig. „Ik heb hier komende zomer twin- tig mensen lopen. Daar zitten veel jongeren van elders bij. Je kunt moeilijk verwachten dat die een camping betalen. Dan gaat hun halve salaris daarheen." Rameau heeft voor zijn personeel twee gro te caravans op een mini-camping gestald. „Maar ideaal is dat niet." Bergen op Zoom j Van Konijnenburgweg 13 (0164) 2? 44 77 Goes Marconistraat 13 (01131 22 41 02 Koudekerke Dorpsplein 35 <0118) 55 55 33 Kruiningen l Zandweg 1b {01131 38 26 26 www.tmcwoonwinkels.nl Voor de vaste klanten moet het er vreemd uitzien. Be zoekers van strandpavil joen De Strandtent zien straks het zelfde gebouw met dezelfde inde ling en oranje kleur, maar wel op een andere plaats. De Strandtent staat dit seizoen voor het eerst in de oksel van de Brouwersdam bij Scharendijke. Noodgedwongen, want de oude plek, op het strand van de dam zelf, spoelt weg. „Het ging daar echt niet meer", zegt eigenaar Jan de Looff die sa men met dochter [et het paviljoen runt. „De zee kwam elk jaar dich terbij. Als we daar nu hadden moe ten opbouwen, waren we in het water terecht gekomen." De ge meente Schouwen-Duiveland bood uitkomst. De plek tussen de bestaande paviljoens Perry's en Co razon was al jaren 'compensatielo catie' voor noodgevallen. De Looff kreeg de plaats aangeboden en nam die dankbaar in ontvangst. „Het was de enige mogelijkheid, en ik ben er niet ontevreden over. Het strand hier wordt druk be zocht, met name door jongeren. Dat was altijd al onze doelgroep, dus wat dat betreft hoeven we niet veel te veranderen," De Looff heeft een zogenaamd sei zoensgebonden paviljoen. Dat wordt in het voorjaar opgebouwd en in het najaar weer weggehaald. Sinds afgelopen maandag helpt de hele familie met het neerzetten van het gebouw. Nu, na een paar dagen, is de familie De Looff al een heel eind. „Maar het duurt nog wel een paar weken voordat er bier uit de tap stroomt, hoor." Het is overigens één van de laatste seizoenen dat De Looff het op- en afbreekbare gebouw gebruikt. „Als de gemeente ons toestemming geeft een jaarrond-paviljoen neer te zetten, springen we daar met een op in." De Looff ziet bijna al leen maar voordelen. „We krijgen een stukje extra inkomsten, maar ook het gebouw zelf kan een stuk mooier worden als het permanent mag blijven staan. Nu lijdt het bo vendien veel onder het steeds op en afbreken." Jan de Looff zet De Strandtent recht. foto Dirk-Jan Gjeltema

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 74