Zeeland PZC Vrijspraak verdachten fraudezaak DOMINICUS SPECTACULAIRE TEGELWEKEN 1 21 Syaii 7-21 maart Rabelink bij Bruinisse ontvangen de 1 Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl SCHOUWEN-DUIVELAND 28 22 en 23 Rechter niet overtuigd van schuld 5 inwoners Schouwen-Duiveland. *tr- .dominicus.nl m Jazz-dance in Duinoord Boekenweek t/m 21 maart Brasseriemenu Toon Teilegen signeert Toon Tellegen en het Wisselend Toonkwintet Strandevolutie Lost key on tour Tijs Goldschmidt Tim Krabbé signeert s ALMANAK Genieten Paling staat er beroerd voor, vissers bepleiten noodplan Strandgast wil steeds meer verwend worden Donderdag 12 maart 2009 Tip? schouwen-duivelandQpzc.nl door Ad Roos MIDDELBURG - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren alle Schouwse verdachten, tegen wie boetes van 5.000 tot 20.000 euro was geëist voor belastingfraude en valsheid in geschrifte, integraal vrij gesproken. De verdachten, een 71-jarige man uit Burgh-Haamstede (20.000 boe te) en zijn twee zonen van 41 en 38 jaar uit Dreischor en Kerkwerve (elk 10.000 euro boete), waren aan deelhouder van Schelphoek BV dat handelde in onroerend goed. In 2005 zouden ze een foutieve aangifte vennootschapsbelasting hebben ingediend. In plaats van 1.130.672 euro verlies, zou dat'bijna de helft minder moeten zijn en de te betalen btw was beduidend la ger opgegeven. Daarnaast zouden de mannen onderhandse koopak tes hebben vervalst en hadden ze in 2006 (onterecht) een dikke 30.000 euro btw teruggevorderd. Ook zouden er facturen zijn ver valst. Een 62-jarige ex-notarisklerk uit Zierikzee, tegen wie 20.000 eu ro boete was geëist, zorgde voor de aanpassingen. Het ging allemaal om de aankoop van veertien recreatiebungalows in W* Vijf inwoners van Schouwen-Dui- veland, die allemaal betrokken waren bij de handel in bunga lows, zijn gisteren door de recht bank vrijgesproken. 's-Gravenzande. De vader kocht de bungalows en tien ervan wer den op naam van de zonen gezet. Elk vijf dus. Door een actie van de accountant hadden de zonen overi gens al een eigen btw-nummer. De bedoeling was dat de zonen de bungalows zouden exploiteren. De bank weigerde echter de boel te fi nancieren en omdat de bv Schelp- hoek al de nodige kosten had ge maakt en betalingen had verricht, werd in opdracht van de accoun tant de onderhandse koopakten voorzien van de passage dat de zo nen de bungalows hadden gekocht als beheerder van de bv. En dat was, in de visie van het Openbaar Ministerie, dus valsheid in geschrif te. De rechtbank achtte dat alles niet bewezen. Zo was er geen sprake ge weest van facturen maar van een 'afrekenvoorstel' van de notaris, waren onderhandse koopaktes niet vervalst en als er iets niet goed zou zijn gegaan, dan was dat niet aan de verdachten toe te reke nen. Zij hadden immers al hun za kelijke beslommeringen overgela ten aan een accountant die in goed vertrouwen op eigen houtje handelde. Om dezelfde reden, acht te de rechtbank ook niet bewezen dat de 71-jarige 'leiding had gege ven' aan de diverse vermeende frauduleuze activiteiten. Een 62-jarige inwoner van Noord- gouwe die door een aangepaste on derhandse koopakte te onderteke nen ook werd verdacht van vals heid in geschrifte werd eveneens daarvan vrijgesproken. Tegen hem was 5.000 euro boete geëist. BURGH-HAAMSTEDE - Een groep van ongeveer vijftien meiden van tussen de zes en twaalf jaar gaf gisteren een demonstratie jazz-dance aan bewoners van verzor gingshuis Duinoord in Burgh-Haamstede. De groep, ge naamd 'Dare 2 Dance', is het officiële jazz-dance demon stratieteam van danscentrum Kramer uit Zierikzee. Zij geven regelmatig shows en doen mee aan wedstrijden. Voor de ouderen was de hippe dansshow een echte sen satie. Al moesten ze wel even wennen aan de harde mu ziek. foto Dirk-Jan Gjeltema BRUINISSE - Gerard Rabelink, de nieuwe burgemeester van Schou wen-Duiveland, wordt vrijdagmid dag aan de oostelijke gemeente grens ontvangen. Bestuurders en genodigden staan om 14.15 uur de burgemeester en zijn gezin op te wachter bij restaurant De Grevelin- gen, op de Grevelingendam, nabij Bruinisse. Vandaar wordt de fami lie 'op bijzondere wijze' vervoerd naar Zierikzee. Tijdens een raads vergadering die om 16.00 uur be gint, krijgt Rabelink de ambtske ten omgehangen. Aansluitend is in het gemeentehuis een openbare re ceptie die om 17.30 uur begint en tot 19.30 uur duurt. vanavond vanaf 17.30 uur bospaddenstoelensoep, pilaf en yoghurtbavarois 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 13 maart 15.45-16.45 uur 20.00 uur Concertzaal (kaarten in De Drvkkeiy) zaterdag 14 maart 13.00-14.00 uur Jos van den Broek 15.00-16.45 uur dinsdag 17 maart, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek (kaarten in De Drvkkery) donderdag 19 maart, 15.00-16.00 uur Tip? redactie@pzc.nl Het Middelburgse gezin had een huisje gehuurd in de bossen van Brabant. Even weg, even de zin nen verzetten. Inge kon vanuit haar logeerbed in de slaapkamer haar vader in de keuken zien redderen. Gebak ken eitje met spek voor het ont bijt, rook ze even later. „Ach", hoorde ze de kok even la ter tevreden roepen, „waarom hebben we niet 48 weken per jaar vakantie en moeten we maar vier weken werken?" Inges moeder bleek wakker en bij de pinken. „Omdat", riep ze vanuit haar echtelijke sponde, „omdat je dan van je werk gaat genieten. En dat is.nou ook weer niet de bedoeling."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 73