Zeeland Tholen investeert eerder er straks niet meer in' CU vreest klein bad Te mooi om waar te zijn? HOTEL College presenteert pakket maatregelen om leed crisis te verzachten. kwekerij 'De Groene Kraai7 Streep door uitbreiding Klaverveld 'Zo'tl lcükc trip Zit B PZC Donderdag 12 maart 2009 I 27 door Rob Paardekam THOLEN - Burgemeester en wethou ders van Tholen willen een aantal investeringen versneld uitvoeren. Het is een steuntje in de rug voor het bedrijfsleven in deze zware economische tijden. Onder meer de bouw van de nieu we brandweerkazerne in Tholen en de aanleg van de bijbehorende rotonde worden naar voren ge haald. „We willen er nog dit jaar mee beginnen", meldt burgemees ter Willem Nuis. Ook de aanpak van parkeerproblemen, het treffen van geluidwerende maatregelen aan De Wellevaete en Meulvliet en het onderhoud aan wegen wor den naar voren gehaald. Het is uiteraard de bedoeling dat vooral Thoolse bedrijven profite ren of bedrijven waar veel Thole- naren werken. De gemeente denkt eraan om grote projecten in delen te 'knippen', zodat kleinere onder nemers ook de kans hebben om in te schrijven. „We adviseren bedrij ven ook om samenwerkingsver banden te smeden", stelt Nuis. Enkele andere maatregelen die het college wil treffen, zijn het vermin deren van de administratieve las tendruk voor ondernemers en het niet verhogen van de grondprijzen voor woningen en bedrijven. Ook worden de gemeentelijke belastin gen in 2010 niet verhoogd. Verder willen B en W fors meer geld uit trekken voor armoedebestrijding en wordt de startersregeling voor jonge huizenkopers uitgebreid. Lo pende projecten worden met voortvarendheid doorgezet. Met al deze maatregelen is in de periode 2009-2012 een bedrag van 3,8 miljoen euro gemoeid. De raad moet nog akkoord gaan. Dé specialist voor uw nieuwe haag. Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113) 61 24 59 www.degroenekraai.nl Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak BMW 316i Black Silver Line BMW maakt www.bmw.nl rijden geweldig In Sint-Maartensdijk verwezenlijken Marijn van Son en Kyra Bijlstra hun droom. Ze bouwen de voormalige bi bliotheek aan de Markt om tot een hotel met tien kamers, dat de uitno digende naam KOMkrijgt. In een tweewekelijkse rubriek volgt de PZC het wel en wee van Marijn, Kyra en hun kinderen Mauk en Kee. door Rob Paardekam Marijn en Kyra zijn hevig aan het twijfelen geslagen. Moeten ze nu wel of niet een groot restaurant be ginnen bij hun hotel? „Wij zijn al tijd uitgegaan van een bescheiden restaurantvoorziening", vertelt Ma rijn. „Maar een vriend van me, die zijn sporen in de horeca wel heeft verdiend, voorziet een goede toe komst als we het wat grootschali ger aanpakken. Ook mensen uit het dorp vragen vaak of we een restaurant beginnen, dus er schijnt behoefte aan te zijn." Of het nou wel of geen groot res taurant wordt; Marijn en Kyra zijn er ondertussen achter dat ze het met z'n tweeën niet rooien. „Die vriend voorspelde dat we binnen een half jaar acht man personeel in dienst hebben", zegt Marijn. SINT-MAARTENSDIJK - De Christen- Unie in Tholen vreest dat het over dekte zwembad op vakantiepark De Pluimpot bij Sint-Maartensdijk wel erg klein wordt. Het zwembad zal in de toekomst ook door de bevolking worden ge bruikt, omdat het huidige bad in Sint-Maartensdijk verdwijnt. De gemeente en de eigenaar van De Pluimpot hebben afgesproken dat het nieuwe bad een wateropper vlakte van minimaal 160 vierkante meter krijgt. „Dat is wel heel erg kle'in", vindt Bram van de Sande van de Christenunie. „Zeker in vergelijking met het huidige bad in Sint-Maartensdijk. Dat kent in totaal ruim vijfhonderd meter aan wateroppervlak." De partij wil de grootte van het toekomstige zwem bad binnenkort nog eens bespre ken in de gemeenteraad. Wethouder Kees van Dis laat we ten dat het minimum van 160 me ter is afgesproken, omdat dat de eis is voor een bad waarin school zwemmen plaatsvindt. „Maar het bad wordt echt wel groter", verze kert hij. „Al kan ik nog niet precies zeggen hoe groot." De BMW 316i Black Silver Line nu bij Zwartepoorte. Hij is eigenlijk te mooi om waar te zijn. Want de gelimiteerde BMW 316i Black Silver Line is standaard uitgerust met 16 inch lichtmetalen wielen, een regen- en lichtsensor en metallic lak. De prijs is al net zo mooi: voor deze aantrekkelijke meeruitvoering betaalt juist minder. En dankzij energielabel A zijn ook de gebruikskosten bescheiden. Overtuig u zelf en kom proefrijden. Zwartepoorte Goes bv Amundsenweg 33, 4462 GP Goes, T (0113) 24 52 45, www.zwartepoorte.nl Black Silver Line, tijdelijk met gratis: metallic lak (Saphirschwarz en Titansilber) 16 inch lichtmetalen wielen regen- en lichtsensor Sedan Touring BMW 316i 33.325,- 35.520,- Prijs extra's" 2.593,- 2.593,- Minderprijs 1.000,- 1.000,- 316i B&S Line 32.325,- 34.520,- U least al een BMW 316i Black Silver Line vanaf 599,- per maand. Het leasetarief is excl. btw, brandstof en vervangend vervoer en gebaseerd op een looptijd van 43 maanden en 20.000 km per jaar (BMW Financial Services). Gemiddeld brandstofverbruik van 5,9 tot 6,1 liter/100 km (van 16,9 tot 16,4 km/liter). C02-emissie van 142 tot 146 gram/km. Wijzigingen voorbehouden. Afbeeldingen kunnen opties vertonen die niet lot de standaarduitrusting behoren. venterrein gaat door een stukje bebouwde kom (foto) moet rijden. Volgens de Raad van State heeft de ge meente onvoldoende aangetoond dat geen extra over last ontstaat. De bewoner van de Molenstraat wil dat de gemeente een nieuwe ontsluiting naar Klaverveld maakt vanaf de Oud-Vossemeersedijk.foto Willem Mieras OUD-VOSSEMEER - De gemeente Tholen mag bedrijven terrein Klaverveld bij Oud-Vossemeer voorlopig niet uit breiden. Dat heeft de Raad van State bepaald in een zaak die was aangespannen door een bewoner van de Molenstraat. Hij vreest een toename van geluids- en ver keersoverlast, omdat vrachtverkeer dat naar het bedrij- „Dat moet ik nog zien, maar we zullen zeker mensen aan moeten trekken. Neem alleen al dat terras, dat we graag willen. Daar heb je bediening voor nodig." Ondank alle hectiek (de kinderen zijn ook nog ziek geworden) genie ten Marijn en Kyra nog altijd met volle teugen van hun 'grote avon tuur'. Dat de verbouwing op rolle tjes loopt, is een hele geruststel ling. Het gaat zelfs zó goed dat het stel het aandurft volgende week vijf dagen naar Valencia te gaan. „Alleen als er echt stront aan ?le knikker is, mogen ze bellen", ver telt Marijn. Hij wil de zinnen even verzetten. Kyra ook trouwens. „Zo'n leuke trip zit er de komende jaren wellicht niet meer in."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 67