na jaren zijn travalje terug 'Zaag erin? U gaat uw gang maar' W 1 w Feestje aandeelhouders Goese Lucht Whisky www.zwartepoorte.nl Fietser ten val bij aanrijding in Goes B PZC Donderdag 12 maart 2009 23 1 Dental Goes B.V. 1 p Wij werken aan I uw glimlach! Voor informatie of reparatie van r jT*-v -f 1 uw kunstgebit. VSn dè Spiegelstraat 56 4161 LN Goes i T+31 (0)113 231220 pp,. 4§ de11lcilgoes@exc0nl.eu Helpende handen voor mooieianden. GOES - Drank-en delicatessenspe- ciaalzaak Barrique uit Goes houdt morgen een Bottleparty. Tweehon derdvijftig whisky-liefhebbers heb ben een aandeel gekocht van de Goese Lucht Whisky. De drank heeft twaalf maanden in een hou ten vat nagerijpt op Goese lucht. Aandeelhouders kunnen hun aan deel verzilveren in de vorm van een fles single malt whisky. Het le ge vat wordt voorzien van de na men van alle aandeelhouders en wordt geveild door René lansen. De opbrengst gaat naar de Voedsel- bank Zeeland. De bijeenkomst be gint om 19.30 uur in de kantine van W Kloetinge op het Wesselo- park in Kloetinge. 20% bijtelling BMW 116i en 118i door René Hoonhorst De oudste travalje van Zeeland, in de Zeeuws-Vlaamse buurtschap Sasput, dreigt te verdwijnen. Stichting Vrien den van de Travalje roept daarom de gemeente Sluis op actie te ondernemen om de uit 1740 daterende hoefstal te redden. Of de gemeente daartoe in staat is of zelfs gene gen is, is de vraag. De travalje is particulier ei gendom. Het hoefstalletje staat voor een wo ning, waaraan een oude smederij en een voor malig schooltje zijn gekoppeld. Het geheel staat te koop. De bewoners zijn al verhuisd. De eige naar benadrukt dat hij de hoefstdl wel altijd goed heeft onderhouden. Door er jaarlijks een teerachtig spul op te smeren, kregen houtrot, wormen en kevers geen kans. Hij hoopt dat er een koper opduikt, die hart voor cultuurhisto rie heeft. Want regels om de travalje te bescher men, zijn er niet. Vertrouwen in de gemeente Sluis heeft de eige naar in elk geval niet. Bij het informeren naar subsidiemogelijkheden voor het opknappen en onderhouden van de travalje ving hij telkens bot. Toen hij zich uit balorigheid eens liet ont vallen dat hij de zaag in de oudste Zeeuwse hoefstal zou zetten, kreeg hij te horen: 'U gaat uw gang maar'. De huidige eigenaar vertoefde maar een paar jaar in Sasput. Hij is in die korte tijd niet toegekomen aan het renoveren van het dak boven de travalje. „Ik had er weer dak pannen op willen leggen, maar ben daar - ook al vanwege gebrek aan gemeentelijke medewer king - niet aan toegekomen." De Vrienden van de Travalje vindt het jammer dat de gemeente Sluis geen regeling kent om af braak tegen te gaan. Er is nog zón tien procent over van de naar schatting 350 travaljes die ooit de Zeeuwse trekpaarden ter beschikking ston den, stelt John van Haver. „Het is mooi dat veel van de stalletjes gewoon voor iedereen te zien zijn in het openbaar." GOES - Een 14-jarige jongen uit Goes is gistermiddag rond half vijf op de Albert Joachimkade in Goes aangereden door een automobilis te. De jongen kwam ten val doordat de auto zijn fietstassen raakte, waardoor hij uit balans raakte. De 14-jarige raakte gewond aan zijn knie en liep schaafwonden op aan zijn gezicht. De automobiliste stapte uit haar auto uit en vroeg aan de jongen hoe het ging. Vervolgens is zij weg gegaan zonder haar gegevens ach ter te laten. De politie is daarom op zoek naar getuigen van deze aanrijding. Zij worden verzocht kontakt op te nemen met 0900-8844. VOOR ALLE DUIDELIJKHEID DE WEKKER MAKELAARDIJ Ook uw huis verkopen wij binnen 3 maanden, tegen 1% courtage, no cure no pay! De Wekker Makelaardij Goese.o. Frits Edelijn Prunusstraat 38 4431 DA 's-GRAVENPOLDER telefoon (0113) 31 68 96 Bram Dierkx bewerkt in het Ambachtscentrum in Goes hout voor de travalje van Kamperland met een boorstoel. foto Willem Mieras

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 63