Zeeland PZC 1-2, Van Kooten tegen bordeel Colijnsplaat d DOMINICUS SPECTACULAIRE TEGELWEKEN "»Van 7-21 maart Borsele in dorpenproject Europa BEVELANDEN-THOLEN 28 22 en 23 Burgemeester gebiedt uitbater illegaal bedrijf activiteiten te stoppen. pVww.dominicus.nl déDRVKKERY Markt 51 Middelburg T 0118 886 886 www.drukkerijmiddelburg.nl Boekenweek t/mz, maan Brasseriemenu Toon Tellegen signeert Toon Tellegen en het Wisselend Toonkwintet Strandevolutie Lost key on tour Tijs Goldschmidt Tim Krabbé signeert Genieten Voorproefje Nationale Boomfeestdag Paling staat er beroerd voor, vissers bepleiten noodplan Kamperland krijgt na jaren zijn travalje terug Donderdag 12 maart 2009 Tip? bevelanden@pzc.nl/tholen@pzc.nl door Raymond de Frel COLIJNSPLAAT - Burgemeester Hen- ny van Kooten van de gemeente Noord-Beveland heeft de uitbater van een illegaal bordeel aan de Co- lijnsplaatseweg in Colijnsplaat ge sommeerd zijn activiteiten onmid dellijk te beëindigen. Van Kooten is de afgelopen maan den door meerdere inwoners op de hoogte gebracht van mogelijke prostitutiepraktijken. „Ik heb di rect de politie ingeschakeld. Het klopte, er was in Colijnsplaat een seksinrichting in bedrijf. Er zou den dames van Oost-Europese af komst aan het werk zijn. Dat accep teer ik niet, dus heb ik de eigenaar van het pand aangeschreven." De beleidsnota 'lokaal prostitutie- beleid' van de gemeente Noord-Be veland laat geen ruimte voor seks- inrichtingen in of aan woonstra ten en straten waar een concentra tie is van recreatiebedrijven of de tailhandel. Zeker in kleine dorpen als op Noord-Beveland zou de ves tiging van een seksinrichting 'een te grote impact' hebben op het leefklimaat. Ook het feit dat een seksinrichting bij een belangrijk deel van de Burgemeester Van Kooten van Noord-Beveland wil niet meewer ken aan de legalisatie van een seksinrichting in Colijnsplaat óf het buitengebied. Noord-Bevelanders uit religieuze overwegingen weerstand oproept, noopt de gemeente tot terughou dendheid. Desondanks zou er, vol gens de beleidsnota, op Noord-Be veland ruimte zijn voor maximaal één seksinrichting. Van Kooten is een heel andere me ning toegedaan. Noord-Beveland heeft op dit moment geen legale seksinrichtingen. En als het aan de burgemeester ligt, blijft dat ook zo. „In de woonkernen op Noord-Be veland is zo'n seksinrichting al he lemaal uitgesloten. De uitbater heeft laten weten dat hij zich daar om in het buitengebied wil vesti gen, maar daaraan werken wij ook niet mee. We doen er alles aan om zijn activiteiten onmogelijk te ma ken. We zullen hem flink de duim schroeven aandraaien. Wij willen geen seksinrichtingen op Noord- Beveland." De dorpsraad Colijnsplaat is op de hoogte van de 'illegale praktijken' aan de Colijnsplaatsweg. „Over dit soort dingen wordt natuurlijk al snel gepraat", vertelt dorpsraadlid Pim Schenkelaars. Toch leert een kleine inventarisa tie dat veel inwoners helemaal niet wisten dat hun dorp een bordeel rijk was. Een bewoner van de Co- lijnsplaatseweg meldt dat er niet echt sprake was van grote overlast. „Als ik in de tuin zat, hoorde ik wel eens wat lawaai. Maar verder ondervond ik er geen hinder van. Ik kan mij overigens wel voorstel len dat je je eraan stoort als je daar als buurman een hele dag op zit te kijken." GOES - Leerlingen van groep acht van de Beatrixschool in Goes plantten gisterochtend, samen met gemeente werkers, tientallen meidoornstruiken op het Hollebolle- weidje schuin tegenover hun school. Zij deden dat al vast in het kader van de Nationale Boomfeestdag, vol gende week woensdag. Wethouder Joost Adriaartse stak ook een handje toe. Hij plaatste één van de drie ge plande fruitbomen. foto Willem Mieras Zie video op www.pzc.nl/bevelanden HEINKENSZAND - Op zoek naar fris se ideeën om Borselse dorpen leef baar te houden, zal de gemeente Borsele deelnemen aan het Euro pese project 'nieuwe kansen voor plattelandsgebieden'. Andere part ners zijn onder meer het Schotse Aberdeenshire, de provincie Dren the en Skane Nordost in Zweden. Het doel is kennis uit te wisselen over onder meer behoud van voor zieningen bij een daling van de be volking. Praktijkproeven en onder zoek maken ook deel uit van het project dat juni dit jaar begint en doorloopt tot eind 2012. vanavond vanaf 17.30 uur bospaddenstoelensoep, pilaf en yoghurtbavarois 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 13 maart 15.45-16.45 uur 20.00 uur Concertzaal (kaarten in De Drvkkery) zaterdag 14 maart 13.00-14.00 uur Jos van den Broek 15.00-16.45 uur dinsdag 17 maart, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek (kaarten in De Drvkkery) donderdag 19 maart, 15.00-16.00 uur ZEEUWSE Tipredactie@pzc.nl Het Middelburgse gezin had een huisje gehuurd in de bossen van Brabant. Even weg, even de zin nen verzetten. Inge kon vanuit haar logeerbed in de slaapkamer haar vader in de keuken zien redderen. Gebak ken eitje met spek voor het ont bijt, rook ze even later. „Ach", hoorde ze de kok even la ter tevreden roepen, „waarom hebben we niet 48 weken per jaar vakantie en moeten we maar vier weken werken Inges moeder bleek wakker en bij de pinken. „Omdat", riep ze vanuit haar echtelijke sponde, „omdat je dan van je werk gaat genieten. En dat is nou ook weer niet de bedoeling."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 61