Dan stelen we maar iets Voetbalwereld is blij met felbegeerde wet Alleen bij SieMatic: het Keuken- ideeënboek cadeau ATAG Bijna veertig gewonden door botsing trams Hooligans makkelijker harder aangepakt voor wandaden bij wedstrijd. M PZC Donderdag 12 maart 2009 5 Werknemers stelen voor meer van hun baas sinds het begin van de kredietcrisis. Bedrijven letten strenger op, maar doen geen aangifte. foto Phil Nijhuis/GPD Meekel, directeur bij Hoffmann Be drijfsrecherche, marktleider in Ne derland op het gebied van fraude- opsporing- en preventie. „De frau derende of stelende werknemer wordt in deze tijd van ontslagen en bezuinigingsdrift gedreven door rancune." In goede tijden doen bedrijven vaak niet zo moeilijk over een werknemer die een sleutelset of een boormachine meeneemt. Meekel: „Maar als het tegenzit zijn ze veel alerter en is wat eerst oog luikend werd toegestaan ineens re den voor ontslag op staande voet." Werknemers eigenen zich in deze tijden van crisis vooral goederen toe. Gereedschap, laptops, mobiel tjes of flatscreen-tv's zijn buiten de muren van het bedrijfspand vrij gemakkelijk te verhandelen. Maar er zijn ook werknemers die een greep in de kas doen. „Bijvoor beeld door retouraanslagen op de kassa te maken, zonder dat iets is teruggebracht", zegt IJfs. „Het be drag van de 'teruggave' steekt de werknemer in zijn eigen zak." Niet alleen goederen en geld zijn gewild, ook de diefstal van bedrijfs gegevens neemt toe, zegt Meekel. „Dat zie je vooral in de financiële sector. Mensen die voor hun baan vrezen, kopiëren alvast bedrijfsge gevens of klantenbestanden om DEN HAAG - In navolging van on der meer Engeland beschikt Neder land binnenkort over een 'voetbal wet', waardoor hooligans hard kunnen worden aangepakt. In de Tweede Kamer, waar gisteren werd gedebatteerd over de laatste details, bestaat brede steun voor in voering. De voetbalwet maakt deel uit van de evenementenwet, die burge meesters en justitie meer armslag geeft om preventief in te grijpen. De clubs en voetbalbond KNVB hebben de politiek de afgelopen ja ren gesmeekt om zo'n wet. „Ik ben ontzettend blij", zegt Ger van Os, voorzitter van de suppor tersvereniging van PSV. De eerste initiatieven voor een meldplicht voor voetbalhoóligans zijn jaren geleden al genomen. De regering stelde zich echter lange tijd terug houdend op. In 2007 presenteer den PvdA, CDA en WD een ei gen initiatiefwet om het geweld van hooligans tegen te gaan. Dit voorstel kwam enkele maanden nadat aanhangers van Feyenoord voor grote ongeregeldheden had den gezorgd rondom de UEFA Cup-wedstrijd in en tegen Nancy. Feyenoord smeekte na de geweld dadige rellen in Frankrijk om hulp van de politiek. De club plaatste enkele dagen later een paginagrote advertentie in de krant, met de tekst 'Tegen geweld. A.u.b., een voetbalwet'. De oproep werd ondertekend door onder anderen de politici Wouter Bos en ]an Marijnissen, de selectie van Feyenoord en de toen malige bondscoach Marco van Bas ten. Van Os, destijds ook actief voor de overkoepelende supportersorgani saties, zegt over de wet: „Het heeft ons zeker vijf jaar beziggehouden. Ik weet bijna zeker dat alle echte fans er blij mee zijn. Vooral de mel dingsplicht voor kwaadwillenden is van groot belang. Daardoor kan het vervoer naar de uitwedstrijden van de 99 procent die alleen maar goede bedoelingen heeft straks veel soepeler verlopen." In Engeland is de voetbalwet al lan ger van kracht. Voor vergrijpen als het gooien van een voorwerp op het veld wordt vrijwel direct een celstraf gegeven. Ongeregeldheden bij wedstrijden doen zich nauwe lijks nog voor. Geef het goede voorbeeld Maak bij indiensttreding van een werknemer concrete af spraken over hoe om te gaan met eigendommen van het be drijf. Geef aan wie waar verant woordelijk voor is. k- Indien personeel veel werkt met gewilde goederen, geef ze dan de mogelijkheid om het met grote korting te kopen. Controleer constant, bijvoor beeld met een beheers- of pas jessysteem. Treed consequent op tegen be- drijfsfraude, ook als het econo misch tij mee zit. Geef het goede voorbeeld. Be taal als werkgever op tijd reke ningen, gebruik legale software en licht niet de hand met leve ringsvoorwaarden. Dat stimu leert goed gedrag van werkne mers. Bron: CSagency goede sier te maken bij een nieu we werkgever. Het is meestal heel simpel om met een usb-stick infor matie uit het bedrijfssysteem te ha len." „Het zou goed kunnen dat bedrijfs- fraude nu toeneemt", zegt een woordvoerder van de Raad van Hoofdcommissarissen. De raad maakte twee jaar geleden met werkgeversorganisaties en het Openbaar Ministerie afspraken om bedrijfsdiefstallen en -fraude tegen te gaan. „Wij zien de toena me alleen nog niet terug in de cij fers." Volgens de fraude-experts heeft dat mede te maken met de gebrekkige bereidheid om aangifte te doen. IJfs: „De werkgevers doen er alles aan om het binnenskamers te hou den. Eigenlijk doen zij zelden aan gifte, omdat zij het incident niet aan de grote klok willen hangen. Ze willen voorkomen dat het de media haalt en iedereen gaat gis sen naar de naam van het bedrijf. Iedere werkgever wil koste wat kost nog veel grotere schade voor komen." ROTTERDAM - In Rotterdam-West zijn gistermiddag door een botsing tussen twee trams 29 mensen licht gewond geraakt. Tien mensen kwa men er minder goed af, zij liepen nekklachten of botbreuken op en zijn naar het ziekenhuis gebracht. Dat heeft de politie gisteren ge meld. De verwondingen van de lichtge wonden varieerden van blauwe plekken, snijwonden en kneuzin gen tot tanden door de lip. Ook zij werden voor de zekerheid met een bus naar een ziekenhuis gebracht. Het is onbekend hoeveel passa giers in beide trams zaten. Halverwege de middag botste tramlijn 23 in volle vaart achterop tramlijn 21, die stilstond bij een halte op de Vierambachtstraat. Het is nog onduidelijk hoe het on geval kon gebeuren. De bestuurder van lijn 23 moest voor verhoor mee naar het politiebureau. 't Liefst een SieMatic Dit is het boek voor iedereen die keukenplannen heeft Zie en lees wat er mogelijk is. Het Keukenideeënboek vertelt waar u bij het kiezen allemaal aan moet denken. Met een com plete checklist als voorbereiding op uw gesprek met de keuken- adviseur. Het is jarenlang het meest geraadpleegde boek over keukens. U krijgt het bij ons cadeau. Geheel vrijblijvend. Kom dus gerust even langs om het op te halen. Welkom! AXEL SieMatic Keukenstudio Van Vliet (onder dak bij Pot Woninginrichting) Nieuwendijk 89 Tel. 0115-5640 70 zondag open www.siematic-axel.nl GOES Plieger (ook voor sanitair) Nansenbaan 15 Tel. 0113-246464 www.plieger.nl MIDDELBURG SieMatic Middelburg Grenadierweg 17a (naast de Baderie) Tel. 0118-62 95 22 www.siematicmiddelburg.nl TERNEUZEN BouwCenter L0GUS - De Hoop (ook voor tegels en badkamers) Kennedylaan 32 Tei. 0115-680612 www.logusdehoop.nl wij adviseren: syL -V

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 5