Belgisch bier is wel een ommetje waard www.pzc.nl/uit 7 Fiets- en wandelroutes in Vlaanderen PZC Donderdag 12 maart 2009 13 Dit jaar wordt het 'Jaar van het Bier in Vlaanderen'. Onder het motto 'Leven in de brouwerij' zet Vlaanderen Lekker Land allerlei activiteiten op het programma met bier als rode draad. In Vlaanderen Lekker Land slaan de toeristische en horecasector de handen ineen om de toerist de weg naar Vlaanderen te wijzen. STARTPLAATS NAAM ROUTE LENGTE Bierbrouwer wandelroute Oudenaarde Buggenhoutboswandelroute 11 km Buggenhout Karthuizerwandelroute Lierde Herzele Sint-Lievenswandelroute Paterfietsroute Aalst Faluintjesfiets route Groene koepelroute Ninove Moerbeke Isegrimroute Willem Adriaansens door Eugène Verstraeten België is bekend als het paradijs voor bierlief hebbers. Ook Vlaanderen heeft veel te bie den voor wie op ontdekkingsreis wil gaan door bierland. Denk aan de talrijke authen tieke brouwerijen, de bruine kroegen met hun breed gamma aan streekbieren, restaurants met een bier keuken en vele bieractiviteiten. Via het thema 'Le ven in de brouwerij' worden het goede leven en het rijke verleden van Vlaanderen aan elkaar gekoppeld. In dat kader worden dit jaar volop nieuwe activiteiten uitgewerkt, zoals open dagen in brouwerijen, bierproeve- rijen, wandelingen, fietstochten en terrasdagen. Dat is al lemaal terug te vinden op de speciale bierkalender op de website www.vlaanderenlekkerland.be. Daar staan vanaf april ook alle nieuwtjes op over dit bierjaar. Het huidige aanbod rond de bierbeleving is verzameld in een over zicht van brouwerijen, wandel- en fietsroutes, restau rants die werken met bier in de keuken en biercafés. We zetten alvast een paar routes op een rijtje waarvoor wandel- en fietsliefhebbers uit Zeeland niet te lang moe ten rijden. De exacte routebeschrijvingen zijn te bestel len via de website van Toerist Oost-Vlaanderen www.tov.be. De Bierbrouwer wandelroute loopt langs de mooiste plekjes van Oudenaarde, b'rouwersstad bij uitstek. ]e pas seert zelfs een aantal brouwerijen. Onder andere Ro man, die bovenop een heuvelrug de omgeving domi neert. Het traject bestaat uit twee lussen van elk 12 kilo meter, die je kunt combineren tot een lange wandeling. Proef onderweg Adriaen Brouwer, Ename, Liefmans Kriek of Goudenband. Fijnproevers zijn in Buggenhout, met zijn twee brouwe rijen en hammen, aan het juiste adres. De 11 kilometer lange Buggenhoutboswandelroute brengt de wande laar in het Buggenhoutbos, dat in de twaalfde eeuw deel uitmaakte van een enorm woud waaraan de gemeente Buggenhout zijn naam ontleent. Nu nog is het bos 160 hectare groot met enorme beuken en wintereiken. Proef onderweg Kwak, Tripel Karmeliet, Deus Brut de Flandres, Malheir, Malheur Brut of een van de hammen van Grega. De Karthuizerwandelroute vertrekt in Lierde. Om in het centrum van het dorp te komen moet je onder een poort door, een van de restanten van het vroegere kloos ter van de Karthuizers. Er is een veertien kilometer lan ge tocht en een verkorte versie van tien kilometer. Proef onderweg Karthuizerbier in café De Karthuizer of mat- tentaarten. De Sint-Lievenswandelroute start in Herzele en loopt door Sint-Lievens-Esse, Sint-Antelinks en Steenhui- ze-Wijnhuize. Dwars door de streek die omschreven wordt als 'de prelude van de Vlaamse Ardennen'. De wandeling, van 9,12 of 14 kilometer, begint bij de brou werij die het bekende 'Pater Lieven' brouwt. Proef onder weg Pater Lieven. Door deze streek loopt ook de 48 kilo meter langer Paterfietsroute. De Faluintjesfïetsroute voert de fietsers vanuit Aalst door de streek die ooit de hopschuur van Europa werd genoemd. De monniken van de abdij van Affligem intro duceerden de hopteelt in deze streek. Proef onderweg Ondineke (het stadsbier van Aalst), Witkap of Affligem. De groene koepel van de abdijkerk is de blikvanger van Ninove. En de streek rond Ninove is al even groen. Op de 47 kilometer lange Groene koepelroute fiets je langs de Dender, voorbij windmolens en kastelen, langs lieflij ke dorpjes en de brouwerij slagmuylder. Proef onderweg Witkap, Slagmuylders Kerst- of Paasbier. In Moerbeke begint de 38 kilometer lange Isegrimrou te. Die voert door de grensstreek langs het provinciaal domein Puyenbroeck en het grensplaatsje Overslag. Proef onderweg Waase wolf

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 55