www.pzc.nl/uit selectie Stoffenbeurs Stinzenwandeling Lapland 10 I Donderdag 12 maart 2009 PZC DONDERDAG 12 MAART Boekenweek Opening expositie Tjielp, tjielp, tjielp, bo ven Walcheren van Stichting Teeken Aca demie Middelburg. Middelburg, De Drukkerij, 16.00 uur. Lezing Lezing en gesprek dominee Carel ter Lin den. Kloetinge, Geerteskerk, 19.30 uur. Grote matenbeurs Kledingbeurs voor grote maten. Kledinginbreng tussen 9-12 uur, beurs start om 14.00 uur. Vlissingen, CasAllijn, Pres. Rooseveltlaan 744. Kraamvisite Bij geitenboerderij De Mekkerstee in Oud dorp zijn al veel jonge geitjes geboren en er worden nog zo'n 600 jonge geitjes ver wacht. Ouddorp, Hofdijksweg 34, 9.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur. Woensdag is marktdag in Oostburg. foto's Peter Nicolai VRIJDAG 13 MAART Boekenweek Dichter en schrijver Toon Tellegen sig neert. Middelburg, De Drukkerij, 15.45-16.45 uur. 's Avonds treedt Teilegen met Het Wisse lend Toonkwintet op. Zeeuwse Concertzaal Middelburg, 20.00 uur. Vossenstreken Opening tentoonstelling Vossenstreken door burgemeester Lonink. Charlie May doet zijn Reinaert de Vos-rap. Terneuzen, bibliotheek, 19.00 uur Dierenliefde Libelle-columniste Wieke Biesheuvel over dierenliefde. Goes, De Koperen Tuin, 19.30 uur Klucht Trouwdag met trubbels. Middelburg, De vergulde baars, 20.00 uur; Vijverlezing Guido Lurquin uit België verzorgt een le zing over alles wat met techniek te ma ken heeft in en om de vijver. Kapelle, verenigingslokaal van aquarium vereniging De Vuurneon aan de Bruelis- straat 21, 20.00 uur. Kraamvisite Bij geitenboerderij De Mekkerstee zijn veel jonge geitjes geboren en er worden nog zo'n 600 jonge geitjes verwacht. Ouddorp, Hofdijksweg 34, 9.00-12.00 uur en 13.00-17.00 uur. ZATERDAG 14 MAART Strao Verzamelen en keuren van de versierde paarden op het zwarte plein. Om 17 uur prijsuitreiking. Scharendijke, vanaf 12.00 uur. Boekenweek Lezing Jos van den Broek over zijn boe ken Strandvondsten en Strandevolutie. plein (Frankrijk). Hier wordt kle ding van LofïF verkocht, voor vol wassen en mini-vrouwtjes. Overi gens heeft Oostburg nóg een paar leuke kinderkledingwinkels. We vergapen ons nog aan het fon kelende kristal, het blinkende tafel zilver en glanzende porselein van Fierens. Dan terug naar de auto. Toch prettig, dat gratis parkeren. door Ondine van der Vleuten Een parkeerplek waarvoor je niet hoeft te betalen, op een woensdagse marktdag in Oostburg. We vinden hem bij de achterin gang van de winkel van Maison Legrand, dat een klassiek assorti ment dames- en herenkleding voert. Aan de voorkant er weer uit en we zijn in de Burcht straat. Om de hoek is de week markt. Altijd een gezellig begin van een rondje winkelen. Tip: doe dat op 28 maart, want dan is het klant-verwendag in Oostburg. Winkeliers vullen dat ie der op hun eigen manier in, waar bij verschillende straten een Euro land als thema hebben. De Brouwerijstraat staat 28 maart in het teken van Spanje. Vandaar dat bij Eetwinkel Valk (dagverse gerechten 8c traiteur) die dag pael la met zeevruchten en gazpacho (koude Spaanse soep) op het me nu staat. In samenwerking met de verderop gelegen Kookwinkel van Bianca Bonte kunnen klanten de Spaanse hamsoort serrano proe ven en een glaasje cava drinken (een mousserende Spaanse wijn uit de wijnstreek Penedès). De Kookwinkel alleen al is een be zoek aan Oostburg waard, met zijn prachtige pannen van Le Creu- set en La Cocotte, rookovens, bon te theemutsen en topkwaliteit keu kengereedschap. Overigens kun je hier ook je messen laten slijpen. Er jegenover ligt Bruidshuis Ellen, in 2006 op een haar na verkozen tot beste van Nederland. Binnen vinden we meters en meters bruidsjurken in zijde, taft en organ za, maar ook een rek met kleurige Koopman, Kanna Meeuwse en haar docu mentaire De Paardenmeesters van IJzen- dijke, Charlie May en zijn Reinaert-rap, Rieks Veenker, Dichtmasjien, Theo Raats en het kinderkoor Zeeuwse Muziek school. Middelburg, Zeeuwse Bibliotheek, 13.00-16.15 uur Pyjamadisco Dorps Activiteiten Commissie Dreischor houdt een pyjamadisco.Alle kinderen mo gen in hun mooiste pyjama en met hun liefste knuffel naar het dorpshuis komen. De entreeprijs is 1 euro. Dreischor, dorpshuis, 18.30 uur tot 21.30 uur. Rode Kruis Voorjaarswandeltocht Tocht door Goes en de Bevelanden. Af standen 5-10-15-20 en 30 km. De 5 en 10 zijn ook geschikt voor gehandicapten, rolstoelers, scootmobiel, rollators. Goes, Locatie Rode Kruis gebouw Industriestraat, 9.00-12.00 uur; De Zeelandhallen in Goes staan vrijdag in het teken van de stof fenbeurs. Op de markt, die twee maal per jaar wordt gehouden, wordt een keur aan kledingstof fen en interieur- en decorstof- fen aangeboden, met fournitu ren, modebladen en patronen. Vrijdag 13 maart, Goes Zeelandhallen, 09.30-16.00 uur Het gebied De Manteling is be roemd om zijn stinzenplanten: de vroegbloeiende bolgewassen. Ooit werden ze geplant bij de buitenplaatsen en later verwil derden zé. Terra Maris houdt zondag samen met Staatsbosbe heer een stinzenwandeling. Vooraf aanmelden: 0118-582620. Zondag 1S maart, Terra Maris Oostkapelle, 14.00 - 15.30 uur. Gerrit )an Zwier is als schrijver en reisjournalist gespecialiseerd in noordelijke gebieden. Hij schreef een boek over Lapland en twee over Ilsland. Over zijn reizen naar Lapland geeft hij dinsdag in het kader van de boe kenweek een lezing. Dinsdag 17 maart, bibliotheek St-Annaland, 19.30 uur galajurken en tuniekpakken. Ver maakt wordt in eigen atelier, bij passende juwelen en zijden schoentjes zijn hier ook te krijgen, evenals het geheim van de bruid: een onzichtbaar bh'tje dat elke vrouw een fantastisch décolleté be zorgt. Eveneens in de Brouwerij straat zit Henk Fenijn, speciaal voor moeilijke voeten en comfort- schoenen. Fenijn heeft maar liefst twintig breedtematen, zowel voor kinderen als volwassenen. Tachtig procent van het assortiment is ge schikt voor steunzolen. Aan de bui tenkant zie je het er niet aan af Fe nijn schenkt trouwens sherry, de 28e. Terugwandelend via de Markt (thema: Engeland, met Engelse au to's) komen we op het Ledelplein. Daar zit grotematenwinkel Maatje Meer - Nou En? van Corry Koop- mans. Sinds ze de winkel in sep tember overnam, is de klassieke collectie aangevuld met jonge, tren dy kleding. Duitsland wordt hier het thema. In de Burgemeester Erasmusstraat wippen we Van Kampen Lederwa ren binnen, waar verrassend ge noeg niet alleen mooie tassen te koop zijn, maar ook wandelstok ken. En ze worden nog op maat ge zaagd, ook. Moeders en dochter hetzelfde ge kleed, dat kan bij kinderkleding zaak Boebelie aan het Raadhuis- Middelburg, De Drukkerij, 13.00-14.00 u. Muziekfestijn 'Leesfeestje', literaire salon met Zeeuws Studenten Orkest, Kees Slager, Marcel Philip Freriks vertelt zondag in Sint Annaland over zijn nieuwe boek.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 52