Beoordeling www.pzc.nl/uit bijgerecht het is tijd voorwortelpeterseiie 6 Donderdag 12 maart 2009 PZC Het is allang niet meer zo dat uit eten gaan alleen maar bestaat uit de maal tijd. Uit eten gaan is een totale bele ving. Alles moet kloppen. Hoe was dat geregeld bij La Trinité? door Edith Ramakers Bij de Bourgondische drie-een heid van uit eten gaan hoort ook een sfeervolle ambiance. En daarin speelt de muziekkeuze een voorname ról. Volgens Evelyne Scholtes van het SluiSe La Trinité is muziek zelfs net zo belangrijk als een goeie stoel, een schilderij een lach bij het serveren of de sterkte van het licht. Dat leidt in Sluis tot een per soonlijke en eigenzinnige muziek keuze. Gelukkig eens geen te nege ren achtergrondmuziek. We hoorden Hotel Costes, een cd die samengesteld is door Stéphane Pompougnac. Stéphane begon 'zijn' Hotel Costes in het gelijkna mige hotel dat in het hartje van Pa rijs ligt. Zijn ster rees zeven jaar ge leden hoog, toen hij opvallendè mixes van loungemuziek maakte voor eerst exclusief het Parijse ho tel-restaurant. Inmiddels heeft Stéphane elf cd's op de markt ge bracht en klinkt de muziek nog steeds prettig. Francois de Potten is de hoofdver antwoordelijke voor de muziek. De chef-kok van La Trinité heeft al le cd's van Costes gekocht. Toen hij uit eten ging in het trendy Pa rijse restaurant was hij verkocht voor de muziek. Hotel Costes is melancholiek, ge heimzinnig en opzwepend. Ter afwisseling klinkt rustige jazzy muziek, van Norah Jones. „Om af te koelen", zegt Evelyne. De mu ziek, maar ook de aankleding ge ven het restaurant iets extra's. Een vaste gast die kunsthandelaar is en een galerie heeft in Knokke, heeft kunst uitgeleend aan La Trinité. Het is Aziatische kunst, die kleur rijk en spraakmakend is. „De schil derijen hangen hier nu een maand en er wordt veel over gesproken. Stel dat het gesprek aan tafel stil zou vallen, dan zijn er altijd nog de schilderijen waarover gespro ken kan worden", zegt Evelyne Scholtes. j Meer over La Trinité te lezen op de weblog van Edith Ramakers: www.pzc.nl/blog La bouche, la main et le verre de vin is volgens de gastronomie een gul den drie-eenheid, of om in de stijl van de Franse keuken te blijven: La trinité. Voor een goede ambiance, lekker eten en lekkere wijn proberen we La Tri nité in Sluis uit. Of je nu wilt of niet, maar bij La Trinité komt het tafelgesprek als vanzelf een paar keer op Oud Sluis. Het gerenommeerde sterren restaurant van Sergio Herman ligt op steenworp afstand van de- Groote Markt. En vervelend vin den ze het niet eens bij La Trinité dat er over Oud Sluis gesproken wordt. Dat wil namelijk zeggen dat La Trinité met een toprestau rant vergeleken wordt. Vier jaar geleden richtten gast vrouw Evelyne Scholtes en haar partner en chef-kok Francois de Potten La Trinité op. Ze hebben de ambitie om een Michelinster te halen en maken spannende en ver rassende gerechten in de hogere prijsklasse. Ze vissen dus in dezelf de vijver als Oud Sluis. Riskant, maar die vijver lijkt op deze vrij dag toch groot genoeg voor twee toprestraurants. Er zitten acht an dere gasten en bij de lunch waren alle tafeltjes uitverkocht. Aan een belendend tafeltje zitten vaste gasten. „Dit is onze favoriete keuken", zeggen de buren. Het zijn Belgen uit de buurt van Knok ke. „We zouden nog wel vaker dan een keer in de twee weken hier ko men dineren. Maar ja, het kost ook wel wat." Gastvrouw Maartje van Drunen neemt de touwtjes in handen. Ze is kordaaten charmant tegelijk. „Gaat u er maar lekker voor zitten. We maken er een mooie avond van." We bestellen het zesgangenmenu van 85 euro (de prijs a la carte voor alleen een hoofd- en voorge recht draait ook uit op dit bedrag). De kok kan zich uitleven in zijn Zilveren Pollepelmenu. We drin ken er onder andere een frisse Pi- not blanc bij, een cuvée les amours uit 2004. Maar eerst is het tijd voor het 'amuses-feest'. Maar liefst zes klei ne hapjes vergezellen onze aperitie ven. De mousse van pata negra met compote van pruimen is mij Wat oogsten de boeren? s In deze rubriek elke week een nadere kennismaking met seizoensgroenten. tekst Ondine van der Vleuten foto Mechteld Jansen Wortelpeterseiie, ook wel peterseliewortel ge noemd, is de penwortel van een bijzonder soort peterselie: petroselinum crispum variëteit Tu berosum. Wortelpeterseiie ruikt en smaakt kruidig. Mensen met een fijne neus ruiken er volgens culinair des kundige Harold McGee een combi natie in van dennen-, olie-, hout-, citrus- en terpentijngeur en na het koken zelfs nog een accent van viooltjes. Wé citeren McGee: 'Kenmerkende geurmoleculen, die complexiteit geven aan bouillons, stoofschotels, Geanimeerd dineren bij La Trinité in Sluis. bijgebleven. Een heerlijke zoet-har- tige combinatie. De kunst van het combineren komt ook naar voren bij het hoorntje van abrikoos, cas hewnoot en pittige wasabi en tot slot een groene erwten puree met een gepocheerd eitje, kaviaar en aardappel. Alle muizenhapjes zijn voortreffelijk van smaak. Soms gaat het bij een gerecht niet eens om het hoofdbestanddeel. Bij de kreeft met avocado en kokos noot word ik blij verrast door de gelaqueerde asperges. Groene as perges in een krokant jasje. Het omhulsel smaakt naar soya en stroop. Een topper en volgens mij het ideale middel om kinderen die zeggen dat ze niet van groenten houden, te overtuigen dat groen ten heerlijk kunnen zijn. Alle punten verdient Francois ook met zijn duif met rode biet en ui én met het visje met een oester, venkel, soya en lindebloesem. Als bijna slotakkoord krijgen we in 'plaats van een kaasplankje' een warme brie met lychee, truffel en schorseneren. Truffel en brie, poeh, waar zal die smaak heen gaan? We hopen dat de lychee de uitgesproken smaken van zowel truffel als brie wat zou afvlakken, soep en andere gerechten.' Zo komt wortelpeterseiie het beste tot zijn recht, als smaakmaker, want de smaak is eigenlijk te krachtig en sterk om de wortel als hoofdgroen te te eten. Tegelijk hoort de wortel tot de 'ver geten groenten': in Nederland wordt krap 100 hectare geteeld, vertelt Maarten Guepin van biolo gische boerderij Ter Linde in Oost- kapelle. Het meeste voor de ex port. Zelf had hij lange tijd als eni ge in Zeeland één hectare wortel peterseiie staan, voor in de biologi sche groentenpakketten. Daar vind je de groente nog wel, of bij natuurvoedingswinkels; maar óók bij exclusieve restaurants. Wortelpeterseiie wordt half mei ge zaaid. In de zomer staat de plant lekker in het blad, in de late herfst is dat bijna afgestorven. Maar de binnenste bladeren ogen ook in de winter nog fris en groen. In oktober is de wortel vol groeid. De wortel sterft na bevrie zing niet af en blijft goed van smaak. Het blad is iets krachtiger van smaak dan krulpeterselie en lekker in soep of saus. Wortelpeterseiie lijkt sprekend op pastinaak: alleen is de laatste gro ter en heel anders van smaak. Wor telpeterseiie is rijk aan eiwit, cal cium, ijzer, vitamina A, C, B, E en foliumzuur. Peterseliewortel-crèmesoep Schil 200 g peterseliewortel en snif in blokjes. Fruit samen met een uitje in boter, blus af met water en melk. Stoof op matig vuur in 15 minuten gaar en pureer. Verwarm de soep en voeg nootmuskaat, peper en zout. Garneer met fijngehakte peterselie. (Uit: Het Gouden Vergeten Groenten- boek.) Met de klok mee: aardperen, rammenas, wortelpeterseiie en pastinaak. In Eten doen de PZC-redacteuren Edith Ramakers en Nadia Berkelder beurtelings verslag van een bezoek aan Zeeuwse eetgelegenheden. Prijs-kwaliteit: Entourage: Bediening: Horen, zien en ruiken: De kleurrijke Aziatische kunst is een blikvanger, waaruit lef spreekt. Conclusie: Een jong op elkaar ingespeeld team dat elkaar optimaal motiveert.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 48