Moondance Party in het Arsenaal Spectaculaire dans uit New York Kies de mooiste Zeeuwse poster van -2008 podium www.pzc.nl/poster PZC Donderdag 12 maart 2009 3 De openingsact van Moon- dance - The Party ver dient speciale aandacht, want DJ Noisy en DJ Rize zijn geen onbekenden in Zeeland. Noisy werd in Vlissingen geboren en heeft de afgelopen jaren onder meer in Amsterdam gewoond en in Londen, waar ze lid was van de eerste acidhouse-club. Samen met een groep bevriende dj's, producers en eigenaren van platenlabels stond Noisy aan de wieg van het underground-dance- collectief ChampagNoise. Noisy daarover: „Het begon eigenlijk als een grapje bij de verjaardag van mijn broer, in 2007. Mijn broer is DJ Rocstar - echt een old skool naam, maar we zitten dan ook al heel lang in de dance-scene. We wilden een leuk feest organiseren met goede dansmuziek - voor ons is dat dan minimal techno en mi cro house -, maar daarvoor kon je nergens in Zeeland terecht. Dan maar zelf draaien, dachten wij. Bij Eetcafé De Ceere in Middelburg zijn toen na tien uur 's avonds de tafels opzij geschoven, de gordij nen gingen dicht en we hebben tot diep in de nacht gedraaid. Dat hebben we nog een aantal keren gedaan. We kregen betaald in fles sen champagne, dat was ons tra demark. Vandaar de naam: Cham pagNoise. We treden nu op in Amsterdam, Rotterdam en andere steden. Eens per jaar organiseren we een feest op Ibiza, we spelen op de afterparty van de Dancepa- rade en op 25 juli in De Spot in Middelburg. En er zitten niet meer alleen Zeeuwen bij als DJ Ri ze uit Domburg en Bleephead uit Middelburg, maar mensen van over de hele wereld. Spanje, Mexi co, Brazilië, de Oekraïne...noem maar op. Dankzij dat netwerk zijn we internationaal georiënteerd." www.myspace.com/ champagnoise DONDERDAG 12 MAART Afgelast: Thijs Maas Met cabaretprogramma Een. Middelburg, Stadsschouwburg. Klassiek duo Karin ten Cate (sopraan) en Paul Pleijsier (gitaar) treden op bij de SVRZ. Tholen, Ten Anker, 14.30 uur; Sint Maar tensdijk, Maartenshof, 19.30 uur. Stichting Jakob De mooiste zang en dans uit de bijbelse musicals Jacob, Ester, Jona, David en Ruth worden opgevoerd in de jubileumvoor stelling van Stichting Jakob. Renesse, dorpskerk, 19.30 uur. RaoulBakker Voorstelling 'Put your money where your mouth is'. Vlissingen, Arsenaaltheater, 20.15 uur. Musica Cordis Kamerkoor Musica Cordis, meerstemmi ge muziek, a capella, mmv Leen de Broe- kert (piano) en Annemiek de Bruin (klari net), hervormde kerk, 's-Heer Abtskerke, 20.00 uur. Gogol en Max Clownesk duo brengt de voorstelling Sal to Musicale met veel acrobatiek en mu ziek. Oostburg, Ledeltheater, 20.15 uur. VRIJDAG 13 MAART Rapper Charlie May brengt in het kader van de boekenweek een rapbewerking van het dierenepos Van den Vos Reynaerde. Terneuzen, bibliotheek, 19.00 uur. Stichting Jakob Zie donderdag. Renesse, dorpskerk, 19.30 uur. HooilKoorts on Tour Deze keer in het teken van akoestische muziek en 'luisterpop'. Met zes deelne mende jonge/nieuwe acts en 1 special act. Het is de laatste voorronde van sei zoen 2008/2009. Entree en busvervoer heen en terug zijn gratis. Domburg, Tramzicht, 20.00 uur. Klucht Toneelgroep tot de Leringhe ende Ver- maeck uit Veere speelt de klucht Trouw dag met trubbels van Hans Wijngaarden. Middelburg, wijkgebouw De Vergulde Baars, 20.00 uur. Theatergroep AparD Improvisatietheater. Vlissingen, De Piek, 20.00 uur. Muziek in de bakkerij Voorjaarsconcert op piano, cello en gitaar door Martha en Maaike Roelofs. Breskens, Dorpsstraat 99, 20.00 uur. Orgelconcert John Propitius. Vlissingen, Sint Jacobskerk, 20.00 uur. Zeeuwse Vrouwen Muziektheater gebaseerd op het boek Ze ven Zeeuwse Vrouwen van Kees Slager. An- gelique de Bruijne, Astrid van Eek, Gonny Gaakeer en Julia van de Graaff - actrices met Zeeuwse roots en een passie voor muziek - schetsen een beeld van de Zeeuwse samenleving in de twintigste eeuw. Hoogerheide, podium Kloosterhof, 20.15 uur. Concert Joop Visser (zang en gitaar) en Jessica van Noord (zang) geven een concert. Nieuw- en St. Joosland, theater De Weg wijzer, 20.30 uur. Kassys Voorstelling Everybody Happy over opti misme door de groep Kassys. Goes, 't Beest, 20.30 uur. Face Tomorrow De band Face Tomorrow treedt op in De Spot. Supportacts zijn Kismet (indie) en van Zeeuwse bodem de emoband Accor ding To You. Middelburg, De Spot, 21.00 uur. Mosselrock Live-demopresentaties. Bands: Quita Ma nos, Audiofungus, Custom Made, Dear Mon en Overruled. Met een optreden van Mosselrock-huisband Hard Ball aan het eind van de avond. Goes, Heartbreak Café, 21.30 uur. Jamsessie Terneuzen, Porgy Bess, 22.00 uur. ZATERDAG 14 MAART Kleine Teun Polderdrama van Alex van Warmerdam. Middelburg, Minitheater, 14.30 en 20.30 uur. Lost Key Optreden Lost Key on Tour, met Ronnie Snipperdag en Harry de Visser. Middelburg, De Drukkerij, 15-15.45 uur. Underground Café Terneuzen, De Pit, 15-19 uur. Stichting Jakob Zie donderdag. Renesse, dorpskerk, 19.30 uur. Zeeuwse Vrouwen Muziektheater gebaseerd op het boek Ze ven Zeeuwse Vrouwen van Kees Slager. An- gelique de Bruijne, Astrid van Eek, Gonny Gaakeer en Julia van de Graaff - actrices met Zeeuwse roots en een passie voor muziek - schetsen een beeld van de Zeeuwse samenleving in de twintigste eeuw. Wemeldinge, De Wemel, 20.00 uur. Middelburgs Muziekkorps Jaarlijkse uitvoering Middelburgs Muziek korps o.l.v. Richard Vrijhoef. Middelburg, Concertzaal, 20.00 uur. Klucht Toneelgroep tot de Leringhe ende Ver- maeck uit Veere speelt de klucht Trouw dag met trubbels van Hans Wijngaarden. Vlissingen, wijkgebouw Lammerenburcht, 14.00 uur. Koudekerke, zaal De Couburg, 20.15 uur. Spacejam Label Night Met vier bands: Gomer Pyle, The Liszt, Oceana Cpmany en Flying Fortress. Goes, 't Beest, 21.00 uur. San Andreas According to You Emo-core. Vlissingen, De Piek, 21.00 uur. Beatlesavond De West-Zeeuws-Vlaamse band Night- flyer speelt nummers van The Beatles. Aardenburg, 's Lands Welvaren, 21.00 uur. Going Dutch Going Dutch geeft een live-optreden. Vrouwenpolder, De Lamme Goedzak, 22.00 uur. Suïcide Chicken live Concert coverband. Vlissingen, café 2xBellen, 22.00 uur. ZONDAG 15 MAART Dubbelconcert Concert Bevelands vrouwenensemble Cantando en Seniorenorkest Zeeland. Goes, Theater De Mythe, 15.00 uur. Mayn Shtetl Sas Klezmerband uit Sas van Gent. Groede, Lutherse Kerk, 15.00 uur. DINSDAG 17 MAART Zeeuwse Vrouwen Muziektheater gebaseerd op het boek Ze ven Zeeuwse Vrouwen van Kees Slager. An- gelique de Bruijne, Astrid van Eek, Gonny Gaakeer en Julia van de Graaff - actrices met Zeeuwse roots en een passie voor muziek - schetsen een beeld van de Zeeuwse samenleving in de twintigste eeuw. Renesse, Dorpshuis, 20.00 uur. WOENSDAG 18 MAART Pip Utton 'Adolf. Middelburg, Stadsschouwburg, 20.00 uur. O meer podiumagenda op onze website boeken bij café Soif aan het Bel- lamypark. De gasten krijgen daar een speciaal amuse-menu (alle maal kleine, lekkere hapjes) en daarbij een optreden van Melou. Melou speelt jazzy loungemuziek en bestaat uit de Zeeuwse gitarist Maarten Reijnierse en het uit Boston afkomstige drietal Max Co- maskey (bas), Jim Lavin (drums) en Anny Goodchild (zang). www.moondanceparty.com www.moondance.com Bijna drie jaar geleden was Pilo bolus Dance Theatre voor het eerst hier te zien, in een uitver kochte De Mythe in Goes. Nu keert het vermaarde dansgezelschap uit New York - in 2007 verzorgde het de openingsact van de uitreiking van de Oscars - terug naar Zeeland, voor een optreden in de Stadsschouwburg in Middelburg. Pilobolus heeft vorig jaar nieuwe cho reografieën gepresenteerd, die in New York in première zijn gegaan. Daaruit is een keuze gemaakt voor de voorstellingen die het gezelschap in Nederland geeft. Pilobolus, dat bestaat uit zes dansers, heeft wereldwijd een grote reputatie opgebouwd met repertoire dat opvalt door acrobatische en visueel spectacu laire danskunst. De choreografieën van het gezelschap ontstaan uit geza menlijke improvisaties van de vier choreografen, waarin humor en in ventiviteit een belangrijke rol spelen. Kenmerkend voor de groep js de bij zondere manier waarop de dansers el kaar optillen. Daarbij draait alles om de juiste verdeling van het gewicht. Dat leidt tot halsbrekende, maar ele gante staaltjes van danskunst. Pilobolus is, net als het gezelschap Momix, opgericht door Moses Pendle ton, die bekend werd als choreograaf van videoclips van popsterren zoals Prince. Het gezelschap wordt nu ge leid door choreograaf Jonathan Wol ken. Pilobolus Dance Theatre, dinsdag 17 maart in de Stadsschouwburg in Middelburg, 20.00 uur. Pilobolus: acrobatische en visu eel spectaculaire danskunst.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 45