www.pzc.nl/uit 2 Donderdag 12 maart 2009 PZC selectie selectie iCIaudia Niet voor de Poes Osdorp Posse EX Afscheid Boaz Black Mark van de Veerdonk Kuhr zingt Schubert COLOFON UitCids: elke donderdag als bijlage bij de PZC. Informatie over voorstellingen, restau rants, exposities, winkels, evenementen en films. U kunt ons informeren: E-mail: redsec@pzc.nl Website: www.pzc.nl/uit - op de si te is een formulier beschikbaar, waar u alle gegevens over voorstel ling of evenement kunt invullen. PZC-redactiesecretariaat, Postbus 91, 4330 AB Middelburg. Telefoon: 0118 434010 Redactie: Jan van Damme: 0118 434014, j.vandamme@pzc.nl Rolf Bosboom: 0118 434006, r.bosboom@pzc.nl Advertenties: Verkoopteam Zeeland: 0118 434070, teamzeeland@bndestem-pzc.nl Claudia de Breij vindt het rond uit ontroerend dat het publiek naar het theater komt. Helemaal hun huis uit, iets meemaken in het Echt. Met iCIaudia. Donderdag 12 maart, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 u. Vrijdag 13 maart, Stadsschouwburg, Middelburg, 20.00 uur. Peter Lusse en Kiki Classen spe len in de komedie Niet uoor de Poes twee mensen die helemaal niets met elkaar gemeen lijken te hebben. Toch raken zij tegen wil en dank onlosmakelijk met elkaar verbonden. Vrijdag 13 maart, De Mythe, Goes, 20.00 uur. Zaterdag 14 maart, Scheldetheater, Terneuzen, 20.00 uur. De enige echte nederhopband Osdorp Posse viert zijn twintig ste verjaardag. Osdorp Posse mag dan fans hebben die jonger zijn dan de band zelf, aan het optreden is dat niet af te zien. Tijdens de afscheidstournee doet de groep ook Zeeland aan. Zaterdag 14 maart, Poppodium Brogum, Zierikzee, 21.00 uur. door Ondine van der Vleuten Er is nog geen vip-room waar de kurken knallen, deze keer, er is geen loun ge-hoek met zuurstoffles- sen, massagestoelen en energie drankjes om even bij te komen. Deze keer niet. Maar als het lukt, als Moondance - The Party een evenement met een reputa tie wordt, zoals Egon Verhoeven hoopt, is alles denkbaar. Verhoeven (eerder elf jaar actiefin de band van Hans Dulfer) is gita rist van de nieuwe dance-band Moondance, die morgenavond om middernacht op het podium stapt in het Vlissingse Arsenaaltheater. Vanaf 21 uur hebben de bezoekers van Moondance - The Party dan al kunnen dansen op de beats van DJ Roger Paolo (Café D'Anvers, Antwerpen; Roxy en The Supper- club in Amsterdam), DJ 100% Isis (geen uitleg nodig), de Stereo Di vas (DJ Miss Monica MC Miss Bunty) en DJ Noisy 8c DJ Rize (mede-oprichters van het in Zee land geboren, maar inmiddels in ternationale dj-collectief Champag- Noise). Dat alles onder het motto 'bye bye winter, hello Moondance - dance untill you take off!' Het dance-evenement is opge bouwd rond de band Moondance. Een cross-over band van trance/dance, die electronica com bineert met echte instrumenten. Die manier van werken is onge bruikelijk in de dance-scene, waar dj's de toon zetten. Gitarist Egon Verhoeven, verantwoordelijk voor de snoeiharde gitaren, licht toe: „Dj's maken dj-muziek: die draaien dus gewoon platen. Het ge luid is perfect afgesteld, het is afge- mixt, alle foutjes zijn er uitge haald. Live dat soort muziek spe len is heel moeilijk. Wij wilden de strakheid van de loops en de samp les combineren met het analoge ge luid van een echte band. En dat is wat we doen. Wij gebruiken óók loops, computers, samples, maar als band gaan we daar nog eens he lemaal overheen. Als wij een fout maken, hoort iedereen het. Am bachtelijk muziek maken, gecombi neerd met technologie, zeg maar. Op dj-muziek kun je niet improvi seren, wij kunnen dat wel. Dat geeft verdieping." Egon Verhoeven zou het liefst geen enkele vergelijking met ande re bands horen, maar vooruit, als Het valt niet mee om al je positie ve en negatieve ervaringen als meervoudige EX in je huidige rela tie te verwerken. Bij de Zeeuwse Komedie word deze dramatiek uit vergroot in 'EX'een toneelstuk dat vanuit improvisaties door de groep Carver werd gemaakt. Pijn en humor blijken in dit soort situa ties heel dicht bij elkaar te liggen. Vrijdag 13 en zaterdag 14 maart, Vestzak'99, Vlissingen, 20.15 uur. Na vijfjaar stopt de Zeeuwse soul- band Boaz Black The Soul Pa trol ermee. Maar niet zonder af scheidsconcert. Het moet een waardige afsluiter worden, waarbij wordt teruggeblikt op de afgelo pen jaren, samen met allerlei muzi kanten en danseressen die in die periode het podium met de groep hebben gedeeld. Zaterdag 14 maart, Arsenaaltheater, Vlissingen, 21.00 uur. Iedere hond die zegt dat hij kan praten, liegt en ook glazenwassers moeten op iemand terug kunnen vallen. De logica lijkt ver te zoeken in dit soort beweringen. Het elfde programma van cabaretier Mark van de Veerdonk zit vol mét kron kels van dit kaliber, inclusief een veelheid aan visuele grappen. Ty pisch geval van Ranjaneurose. Zaterdag 14 maart, Ledeltheater, Oostburg, 20.15 uur. Dance-act Moondance, waaromheen het dance-evenement Moondance - The Party georganiseerd is. het dan toch moet: denk Under world, Faithless. Wie zelf wil ho ren, kan de muziek downloaden van hun site. „We hebben nog geen cd uitgebracht. Moondance is primair een live-act. Die moet je boeken en meemaken." Naast Ver hoeven bestaat Moondance uit Koert Nuijten (drums), Frank Stro- kap (bas), Jeroen van Iterson (toet sen) en Marieke Brandt (aka Miekie Fire, zang). Eerder waren de bandleden te horen van Pink pop tot Roskilde en van Canada tot Japan. Na Moondance treden om 1.00 uur de Stereo Divas aan (DJ Miss Monica MC Miss Bun ty). Om 3.00 is het evenement af gelopen. Wie er een speciale avond van wil maken, kan een vip-arrangement Lenny Kuhr verloor haar stem in 1993- Tijdens de herstelperiode zong zij thuis Schubertliedjes met Nederlandse tekst van Herman Pie- ter de Boer. Schubert en Kuhrs ma nier van zingen sloten fraai op el kaar aan. Nu brengt zij Schubert in het theater met Frans de Berg (piano). Het repertoire is aange vuld met werk van Jules de Corte. Zondag 15 maart, De Wegwijzer, Nieuw- en St. oosland, 16.00 uur.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 44