Zaalvoetballers Oranje en België oefenen in Terneuzen ligt onderin een kastje Stouten krijgt zege niet cadeau Hoogerland in achterhoede )ndernemer hoezo recessie? PWC 3 kampioen in Zeeuwse hoofdklasse Zestig deelnemers aan ZK boogschieten Gelijkspel voor Cue's Perfaction Atleet Chambers dacht aan zelfmoord Voorwedstrijd van Z-Vlaamse selectie en Groene Ster Vlissingen. Serooskerkse amazone wint de klasse M in Nieuwland W PZC Donderdag 12 maart 2009 37 WANZELE - Wielrenner Johnny Hoogerland is enkele dagen na zijn eindzege in de Driedaagse van West-Vlaanderen in de achter hoede geëindigd tijdens de Bel gische wedstrijd Wanzele Koerse. De Yersekenaar, bezig aan zijn eer ste profseizoen, won deze koers vo rig jaar. Hoogerland, die uitkomt voor Va- cansoleil, finishte na 166 kilometer achter in het peloton als 95e. Hij had dezelfde tijd als de winnaar, de Belg Steven Caethoven van Agritubel. Tweede werd Bobbie Traksel, ploeggenoot van Johnny Hoogerland. Denis Flahaut (Land bouwkrediet) eindigde in de mas saspurt als derde. Hans Dekkers, de in IJzendijke woonachtige sprin ter van Team Garmin, werd 73e. Lees er alles over op www.deOndernemer.nl middelburg - PWG 's-Gravenpol- der 3 is kampioen geworden in de hoofdklasse van de Zeeuwse dam- competitie. In de slotronde won het achttal overtuigend met 12-4 van concur rent Aagtekerke. De strijd om de tweede plaats werd beslist op bord- punten. Tholen/DSVF, dat met 11-5 van Lammerenburg won bleef Aagtekerke met één bordpunt voor. yerseke - Het Zeeuwse kampioen schap handboogschieten wordt zondag net als ieder jaar gehouden bij handboogschutterij Sint Sebas- tiaan in Yerseke. Er zijn twee ver schillende klassen: compound en recurve. Er zijn zo'n zestig deelne mers. De wedstrijd voor de com- poundschutters begint, om 10.00 uur, de recurve-boogschieters span nen hun bogen vier uur later. VLISSINGEN - De poolbiljarters van Cue's Perfaction haalden uit het duel met Doorgehaald een 4-4-ge- lijkspel. De meeste aandacht ging uit naar het duel Sean Dennis-Dar- cos Pattjnasarany. Beide spelers stonden in het individuele klasse ment exact gelijk, 31-23 en een per centage van 74.19. Na de strijd sloeg de schaal echter door ïn het voordeel van de bezoeker die met 1-4 aan het langste eind trok. LONDEN - De Britse sprinter Dwain Chambers heeft tijdens zijn schorsing van twee jaar we gens doping serieus gedacht aan zelfdoding. Dat liet de atleet giste ren weten in een interview op Sky News. „Ik ging van de top naar het absolute minimum in menselijk opzicht. Zelfmoord schoot meer dan eens door 'mijn gedachten. Ik had nooit de moed ervoor." door René van Stee TERNEUZEN - Het annuleren van de zaalvoetbalinterland tussen Neder land en Georgië zorgde half janua ri voor beteuterde gezichten in Terneuzen. Het verzoek van de KNVB om alsnog een oefenduel tussen Nederland en België in de sporthal van sportcentrum Vlie gende Vaart te organiseren, werd dan ook gretig aanvaard. De oefeninterland van vanavond geldt als laatste internationale test op weg naar de voorrondes van het EK, waarvoor de selectie van bondscoach Vic Hermans later de ze maand afreist naar Roemenië. Oranje zit in een poule met het gastland, Oekraïne en Andorra. De poulewinnaars gaan door naar de eindronde. Ook de beste num mers twee plaatsen zich. Oranje lootte zwaar. .Hermans: „Van Oekraïne kennen we de fysie ke kracht, Roemenië heeft het thuisvoordeel en bij Andorra spe len profs die in de Spaanse compe tities spelen." Nederland en België ontmoetten elkaar gisteren ook al in Berchem. Als opwarmertje voor de oefenin terland in Terneuzen is er ook een voorwedstrijd tussen de Zeeuws- Vlaamse selectie en Groene Ster, dat bijna kampioen is in de eerste Vanavond treffen de zaalvoetbal- teams van Nederland en België elkaar voor de tweede keer in twee dagen. De wedstrijd begint om 20.00 uur in Terneuzen. klasse. Die wedstrijd begint om 18.00 uur. Oranje en België trap pen om 20.00 uur af. Toegangs kaarten zijn nog verkrijgbaar aan de kassa van Vliegende Vaart. De selecties. Nederland: Omar Nejjari, Jeroen Hakkens, Zaid El Morabiti, Abde- latief Zouthane, Jamal El Ghannouti, Fouad Afkir, Achmed Didi, Ronald van Leeuwen, Mohammed Attaibi, Peter Ro zenheek, Dennis Selbach, Kees Thies, Tim Klijnman en Olaf Lindenberg. Zeeuws-Vlaamse selectie: Mark Fackeldey, Youri Bakker, Daryl Rawidjan, Robin Mc Taggart, Michael Peters, Ralph Zegers, Ali Eryürük, Jari Vyane, Bart Rijckaert, Kieran O'Shea. Groene Ster: Najim Boughmari, Loren zo van Trijp, André Siereveld, Etiënne Mallie, Aschraf Elhrouz, Salim Ben Sel- lam, Alfaro Pentury, Saïd Bouzambou, Hoessein Bouzambou, Josimar Pattina- ma, Youssef Ahrouch. NIEUW- EN SINT JOOSLAND - We gens het ontbreken van een accom modatie die aan de eisen van deze tijd beantwoordt, zochten de Schouwse Ruiters voor hun tradi tionele indoorspringwedstrijd on derdak bij Stal de Kroo. De amazones eisten er de hoofd rol op. Wilma Stouten was met Stouten's Ursela de beste in de klasse M. Alysia Janse trok met Ta- nubertha aan het langste eind in de klasse L. Sandy den Exter eiste met Knape Hout's Bomba in de klasse Z de overwinning op. En in de klasse ZZ was het oranje erelint voor Michelle Evertse met Uzel- ma. Met de zege in de klasse B wist de Rotterdammer Jaap Knape met Tornado de hegemonie te doorbreken. Vanwege haar studie voor instruc- trice aan het hippisch opleidings centrum in Deurne loopt Stouten stage bij Stal Catebeke in het Bel gische Heesteren. Over enkele maanden loopt dit leerproces ten einde en begint de amazone weer op de eigen stal in het Walcherse Serooskerke. Voor een korte vakan tie was de amazone afgelopen weekend even terug op de thuisba sis. De pas zeventienjarige amazo ne ging met vier paarden van start. Met vier foutloze basis omlo pen en de overwinning in de klas se M maakte ze de concurrentie duidelijk dat men straks met haar weer rekening dient te houden. Stouten kreeg de zege niet cadeau. Sandy den Exter uit Kortgene en Sophie van Steenbergen uit 's-Heer Arendskerke zetten zeer snelle tijden neer. De laatste mocht zelfs lang de hoop op de overwinning koesteren. Maar Stou ten bleek haar sterkste troef tot het laatste te hebben bewaard. In een bloedstollende rit stuurde ze Stouten's Ursela in een tijd van 30,58 naar een overtuigende zege. niet op de eerste plaats. „Er zijn meer dingen in het leven." foto Willem Mieras op niveau dammen is er weinig ri valiteit tussen hen. „Ik weet ge woon dat hij beter is", vertelt Rian- ka lachend. „Al is het natuurlijk wel leuk als ik van hem win." Rentmeester is een van de weinige vrouwelijke dammers in Neder land. Ze vindt het jammer dat er zo weinig vrouwen de denksport beoefenen. „Het schijnt dat man nen beter zijn in dammen. Het heeft blijkbaar te maken met de manier waarop ze denken. Dit ver schilt van vrouwen. Daarom is het zo leuk dat er een NK speciaal voor vrouwen is en dat ik daar aan mee mag doen. Al maak ik natuur lijk geen kans. De andere speel sters zijn veel sterker." Niettemin gaat ze zich goed voor bereiden op het NK, dat pas over acht maanden is. „Normaal doe ik nooit aan voorbereiding, maar dit is toch het NK." In de aanloop naar het toernooi zal ze voorname lijk eerder gespeelde partijen van haar rivalen doornemen. Deze zijn immers allemaal terug te vinden. „Ik ga me vooral concentreren op hun openingen en een tactiek be denken om daar weer op in te spe len. Hoe het ook mag gaan, ik denk dat ik wel een sterke eigen schap heb. Want hoe slecht ik er ook voor sta, ik probeer er altijd nog wat van te maken."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 39