f? Pitbull wil zijn tanden laten zien in Vlissingen Bert van Hove: in de boeken of in de ring? V Hardlopen, wielrennen en voetbal in Zeeland Zeeuwen in de ring Lees de weblogs van onze verslaggevers op: www.pzc.nl/blogs PZC Donderdag 12 maart 2009 I 33 Na veertig jaar wordt komende zondag in Vlissingen een traditie in ere hersteld. Jarenlang vormde het Concertgebouw het toneel voor drukbezochte bokswedstrijden. Maar eind jaren zestig ging het doek daar naar beneden. Enerzijds omdat de organiserende vereniging DOS onderdak vond in de nieuw gebouwde sporthal Baskensburg. Anderzijds omdat een gouden boksgeneratie nauwelijks opvolging kreeg. Maar zondag gaat het doek weer omhoog in het Arsenaal Theater, de opvolger van het Concertgebouw. Met de terugkeer van het boksen in het Amsterdamse Carré en in het Rotterdamse Odeon is het weerzien met Vlissingen een volgende poging van de Nederlandse boksbond om het 'vergeten' boksen op klassieke grond een impuls te geven. door Rudy Boogert Bert van Hove kon zijn geluk niet op. In zijn eigen Vlissin gen mocht hij de hoofdpar tij boksen tijdens een van de boks avonden in het Concertgebouw. Zijn geluk was echter van korte duur. Omdat hij er op school weer 's met z'n pet naar had ge gooid, mocht hij van zijn vader voorlopig een tijdje niet boksen. „Aangezien het sporten voor mij op de eerste plaats kwam en school op de tweede plaats, gaf dat thuis nog wel eens proble men. Om mij te dwingen beter mijn best te doen op school, moest ik van mijn vader van de sport af als ik de school verwaar loosd had. En als ik weer mijn best ging doen, dan mocht ik er weer op. Dit gebeurde zo enige ke ren." „Nu moest ik net weer van de sport af, toen ik de hoofdpartij had gekregen voor een boksavond in het Concertgebouw. De aan plakbiljetten waren al gedrukt. De heer Nieuwpoort (organisator DOS) was aan de deur gekomen om met mijn vader te praten, maar die hield voet bij stuk: ik mocht niet boksen. Daarna had ik zelf een gesprek met Nieuwpoort en beloofde dat ik wél zou bok sen. Ik had een afspraak met mijn zus gemaakt dat ze me zou hel pen die afspraak waar te maken." „Op de boksavond, toen mijn ouders in hun café stonden te wer ken, ben ik naar buiten geglipt en mijn zus heeft mijn sporttas met boksspullen uit het raam naar be neden gegooid. Ik ben gaan bok sen in het Concertgebouw en won ook nog. Normaal bleef ik na afloop van het boksgala nog een tijdje hangen, maar in deze situa tie toch maar niet." „Mijn zus heeft mij vervolgens op een slinkse manier weer het huis binnengeloodst .zonder dat mijn ouders hier iets van merkten. Zo, dacht ik, dit is prima geregeld." „Toen kwam de maandag, 's Mor gens vroeg naar school, dus mijn ouders nog niet gezien, 's Middags zag ik ze voor het eerst. En toen mijn vader vroeg wat ik die zater dagavond had gedaan, voelde ik nattigheid. Ik vertelde dat ik in een boek had zitten lezen. Op eens zei hij heel boos: 'En wat is dit dan?' en frommelde de PZC van maandag onder mijn neus met een verslag over het boksen van de zaterdagavond en waarin ik zo'n goede partij had gebokst." „Aangezien mijn vader een zwaar gewicht was met een paar enor me handen - hij was in 1931 derde geworden in het kampioenschap zwaargewicht van Nederland bij de amateurs - wist ik niet hoe snel ik bij hem uit de buurt moest komen. Toen besefte ik wel dat ik toch mijn best op school moest doen en toen was het ook snel klaar met het systeem van dan wel en dan weer niet sporten." ring wilt stappen. Dan moet je een knop omzetten. Dat is mis schien dat pitbullkarakter. Maar het heeft ook te maken met goed trainen, goede voeding en dat je psychisch honderd procent bent." „Bang in de ring? Nee, dat ben ik niet. Wél gespannen, want je kan natuurlijk klappen krijgen. Ander half jaar geleden heb ik voor het laatst verloren. Ik brak m'n neus in die partij; het bloed spoot eruit. Maar dat hoort erbij. M'n laatste partij was een mooie. Het ging echt lekker. Niet alles was raak, maar wel veel. In de derde ronde gooide de trainer de handdoek. Dan volgt de ontlading. Opluch ting." Schiewold leeft inmiddels al we ken toe naar het titelgevecht in Vlissingen, één dag na zijn twintig ste verjaardag. Het is een tussen stop ojj weg naar een groter doel: de tweede A-klasser in Zeeland worden, na Danny Roelofs. „Het kan in twee jaar", denkt Schie wold, die in 2007 nationaal junio renkampioen werd. Hij heeft in middels twaalf partijen op zijn naam staan, waarvan hij er acht heeft gewonnen en vier verloren. Districtstitel 2008 »- Zie hoe Justin Schiewold zon dag precies een jaar geleden districtskampioen van Zeeland en Zuid-Holland werd. Ga naar www.bcdos.nl en klik bij fotoal bums op 'Wedstrijd Justin 15-03-2008'. De hele partij te gen Marvin Godschalk is daar op video te zijn. Schiewold bokst in het blauw. Bert van Hove (rechts) boksend in het Concertgebouw. door Rudy Boogert De woorden van de overle den Zeeuwse boksgoeroe Henk Dik zijn Justin Schie wold uit het hart gegrepen. 'Bok sen is schermen met je armen'. „Vroeger werd er hersenloos gesla gen", weet Schiewold. „Maar tegen woordig is het handen omhoog en puntjes scoren." De negentienjarige Vlissinger heeft dit tactische steekspel in zijn vingers. Zondag verdedigt hij in zijn woonplaats zijn districtstitel in het middengewicht (C-klasse). Voor het eerst kan Vlissingen ken nismaken met de Pitbull. Anderhalf jaar geleden miste hij het boksgala in de Vlissingse sport hal Baskensburg, omdat de ziekte van Pfeiffer hem plat kreeg. Dit keer kan niks hem tegenhouden. Zelfs een gescheurde spier _in zijn duim niet. Die liep hij twee maan den geleden op in zijn laatste (ge wonnen) partij. „Ik heb een paar training overgeslagen, maar nu gaat het goed." Eindelijk kunnen zijn voetbalvrien den van Walcheren 5 hun spits (dit seizoen al goed voor 23 goals) op een andere manier punten zien scoren. De derby van zondag tegen Vlissin gen 4 wordt zelfs een uur eerder gespeeld, zodat zijn ploeggenoten 'Het leverde me vijf duels schorsing op en een paar bardiensten' op tijd een plaatsje kunnen zoe ken in het Arsenaal Theater. Ze hebben Schiewold één keer in ac tie gezien. Het was tijdens een voetbalwedstrijd! „Een tegenstan der vond het niet zo leuk dat ik de bal afpakte en sloeg me. Nou ja, dat probeerde hij. En ik laat me na tuurlijk niet slaan... Het leverde me vijf duels schorsing op en een paar bardiensten." Een echte vechtersbaas vindt Schiewold zichzelf echter niet. „Misschien iets meer dan een an der, maar van nature ben ik vrij stil en niet zo'n prater." Dat zou je niet zeggen als je hem in de ring ziet. „Ik word wel 's pitbull ge noemd. Ik ben fel, een bijtertje. Als ik een klap op m'n kop krijg, zeg ik niet 'au, dat doet zeer', maar dan draai ik het om." „In een wedstrijd heb je van die momenten dat je meer moet doen dan je kunt. Meestal aan het einde van de laatste ronde. Je zit er zó doorheen dat je eigenlijk uit de Rolant QuistJ bron Rudy Boogert Justin Schiewold Vier Zeeuwse boksers stappen zondag in de ring in het Arsenaal Theater. Justin Schiewold is de enige die bokst voor het districtskampioenschap van Zeeland en Zuid-Holland. Hugo van Rooyen, Davey Buijs en Kelly Merison, net als Schiewold lid van DOS Vlissingen, komen ook in actie. In totaal staan vanaf 14.00 uur 26 partijen op het programma. Partij 15: junior licht middengewicht Davey Buijs (DOS) Vincent Tenzer (Haagse Directe) Partij 1junior weltergewicht Kelly Merison (DOS) Sabrina Jager (Delfzijl) Partij 14: C-klasse, districtsfinale middengewicht Justin Schiewold (DOS) Levent Ozal (Bok Rotterdam) Partij 26: C-klasse superzwaargewicht Hugo van Rooyen (DOS) Larry de Smet (Voltreffer)

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 35