Van der Sar houdt Inter op de nul Ajax op z'n best op vreemd terrein Doelman op leeftijd kan kunststukje vorig seizoen nog herhalen. I Honkballers in extase na bereiken laatste acht op WK Puerto Rico Donderdag 12 maart 2009 MANCHESTER - Manchester United is vooralsnog niet van plan zijn lei derschap in Europa af te staan. De regerend kampioen van de Cham pions League bereikte gisteren de kwartfinale ten koste van Inter, dat op Old Trafford met 2-0 werd verslagen. In Milaan was het twee weken geleden gelijk gebleven, 0-0. Op zijn oude dag is er voor Edwin van der Sar (38) daardoor nog een herhaling van het kunststukje van vorig seizoen mogelijk. In de fina le van Moskou groeide de doel man van ManU in de beslissende strafschoppenserie uit tot de held. Met het superieure koppel Rio Ferdinand/Nemanja Vidic voor zich lijkt de Nederlander nu nog moeilijker te passeren. Aanvankelijk leek ManU de tegen stander af te troeven op een ma nier zoals Liverpool dat in hetzelf de toernooi een dag eerder tegen Real Madrid had gedaan. In de eer ste minuten overrompelde de for matie van Alex Ferguson Inter, met snel, effectief en doelgericht spel. Het leidde al binnen vijf minuten tot de openingstreffer van de thuisclub. Nemanja Vidic zorgde voor de 1-0, door opvallend gemak kelijk een hoekschop van Ryan Giggs in te koppen. Tegenstander Patrick Vieira had ondanks zijn W* Manchester United plaatst zich ten koste van Inter Milan bij de laatste acht van de Champions League. Ook Barcelona en FC Porto gaan verder. lengte geen grip op de centrale ver dediger. Vrij snel daarna was het gedaan met het overwicht van Manchester United. Inter kreeg meerdere kansen op de gelijkma ker. Bij alle gevaarlijke acties van de Italianen was Zlatan Ibrahimo- vic betrokken, in die fase de ster van het veld. Eerst kopte de Zweed buiten bereik van Van-der Sar op de lat. Daarna leidde hij twee mogelijkheden in van Dejan Stankovic, die beide werden ge mist door de Serviër. Onmiddellijk na de hervatting bleek dat Inter zich de luxe van het laten liggen van de kansen niet kon veroorloven. Opnieuw sloeg Manchester United toe in de ope ningsminuten. Cristiano Ronaldo kwam simpel 'los' van zijn bela gers en kopte de voorzet van Way ne Rooney achter doelman Julio César, 2-0. Inter bleef knokken, maar vocht na de tweede tegentref fer in feite voor een kansloze mis sie. Twee keer was het elftal van coach José Mourinho, oud-Chel- sea, nog dichtbij"een doelpunt. De Braziliaanse invaller Adriano •schoot op de paal, Ibrahimovic zag de bal via zijn gezicht in het zijnet caramboleren. Een succesje was In ter echter niet gegund. Barcelona schakelde Olympique Lyon uit. De Spaanse ploeg won voor eigen publiek met 5-2, na 1-1 in Frankrijk. Atletico Madrid, met John Heitinga op de bank, kwam in en tegen Porto niet verder dan 0-0. Dat was na de 2-2 in Spanje genoeg voor de Portugese ploeg om door te gaan. Arsenal plaatste zich gisteravond moeizaam voor de kwartfinales. Na de reguliere speeltijd en verleningen stond het 1-0. In Londen was het ook 1-0. Ar senal won de penalty's met 7-6. Nemanja Vidic (midden) kopt Manchester United naar 1-0 tegen Internazionale. ■f v foto Paul Thomas/AP MARSEILLE - Aan de boorden van de Middel landse Zee gaat Ajax vanavond op zoek naar een reddingsboei voor een bijna verloren sei zoen. Hoewel het niets zegt over een goede afloop van de ontmoeting met Olympique Marseille, is het opvallend dat Marco van Basten het Am sterdamse vlaggenschip in het buitenland steeds naar rustig water navigeert. Waar Ajax dit seizoen gezichtverlies leed bij Heerenveen (5-2), Vitesse (4-1), Willem II (2-1) en ADO Den Haag (1-1), presteert het buiten de lands grenzen boven verwachting. De ploeg bood meer dan goed partij aan Aston Villa (2-1), nog altijd de nummer vier van de Premier League. Ajax won bij de Duitse kampioenskandidaat Hamburger SV (0-1) en bleef Fiorentina in Flo rence eveneens de baas (0-1). Trainer Van Bas ten heeft geen echte verklaring voor het vaak degelijke spel van zijn ploeg in de Uefa Cup. „Wist ik maar waarom we in de eredivisie kwetsbaarder zijn. Misschien scheelt het dat we het spel in het buitenland niet altijd hoe ven te maken. Daarbij moeten we ook niet overdrijven. We hebben die ploegen nu ook weer niet van het veld geblazen. Zeker bij Fio rentina hebben we mazzel gehad." Ajax speelde in Florence zonder Jan Vertong- hen en Gabri. Beide middenvelders ontbreken ook in Stade Vélodrome. Eyong Enoh en Ras mus Lindgren krijgen op het middenveld waar schijnlijk steun van Vurnon Anita of Ismail Ais- sati. Urby Emanuelson is vermoedelijk weer de schakel tussen het middenrif en beide spitsen Luis Suarez en Miralem Sulejmani. Maarten Stekelenburg is weer helemaal fit. Van Basten wilde gisteren echter nog niet zeggen of de doelman van het Nederlands elftal ook start. „Ik heb mijn keus voor de rest van het sei zoen gemaakt. Ik praat eerst met Stekelenburg en Vermeer. Dan ziet iedereen donderdaga vond wel wie begint." Als Van Basten de mak kelijkste weg bewandelt, kiest hij voor Stekelen burg. Hij is niet alleen aanvoerder van Ajax, maar ook nog eerste doelman van het Neder lands elftal. „Maar dat laatste speelt geen rol voor mij", liet Van Basten nog wel weten. De trainer van Ajax wilde niet zeggen waarom hij zifch niet meteen onvoorwaardelijk voor Ste kelenburg heeft uitgesproken. „We moeten niet vergeten dat Vermeer het ook heel goed. heeft gedaan." Van Basten benadrukte ook dat het Europese voetbal steeds minder verrassin gen telt. „Wie het meeste geld heeft, wint vaak. Negen van de tien clubs met de hoogste begro ting zitten nog in de Champions League. Wat dat betreft is het vervelend dat Olympique Mar seille bijna het dubbele .van Ajax heeft te beste den", doelde hij op de Franse begroting van ruim 130 miljoen euro. CHAMPIONS HE2E Achtste finales, tweede wedstrijd. Barcelona - Olympique Lyon 5-2 (4-2): 25. Henry 1-0, 27. Henry 2-0, 40. Messi 3-0, 43. Eto'o 4-0, 44. Ma- koun 4-1, 48. Juninho 4-2, 90. Keita 5-2. Aantal toeschouwers 88.000. Scheidsrechter Henning (Noo) FC Porto-Atlético Madrid 0-0 (0-0). Scheidsrechter Vink (Ned). Aantal toe schouwers 70.000. -» Manchester United-lnternazionale 2-0 (1-0). 4. Vidic 1-0, 49. Ronaldo 2-0. Aantal toeschouwers: 75.000. Scheidsrechter: Stark (Dui). AS Roma-Arsenal 1-0 (1-0). 9. Juan. Aantal toeschouwers 45.000. Scheids rechter Mejuto Gonzalez. Arsenal wint na strafschoppen: 6-7 Barcelona, FC Porto en Manchester United naar kwartfinales.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 33