alles zomaar regelen, helaas Doorzieken Lees het weblog van onze Haagse verslaggever de vrijheid van een autovakantie! België Brugge Duitsland Traben-Trarbarch www.pzc.nl/zeeuwsezetel PZC Donderdag 12 maart 2009 3 verzamelen op het Stadhuisplein in Vlissingen voor een demonstratie tegen de archieffoto Ruben Oreel Janneke Schermers (CDA): „Ik ben blij met het rapport over de financiële situatie. Het geeft duide lijk aan dat het jarenlang alleen is ge gaan over fuseren met het zieken huis Walcheren. Het is een bevesti ging van een signaal dat we steeds al hoorden: het is een doordende rende trein. Daarom is het ook goed dat de minister vraagt om een plan voor als de ziekenhuizen niet mo gen fuseren. Ik ga de minister vragen om te zor gen dat geen afdelingen meer mo gen worden geconcentreerd voordat het rapport van de NMa is versche nen. Het duurt overigens lang dat het verschijnt. Pas als het er ligt, kan de Kamer een goed debat over de Zeeuwse ziekenhuizen voeren. Wat er uit dit debat moet komen is voldoende vertrouwen dat voorlo pig geen stap verder wordt gezet." Edith Schippers (VVD): „Of ik tevreden ben oyer de brief van de minister en het rapport? Nee, helemaal niet. Sinds 2005 was er maar één doel: fuseren. Dat ging ten koste van goede zorg. Daar ben ik van geschrokken. De minister vraagt nu een goed fusievoorstel. Dan denk ik: is dat er na vier jaar nog niet? Ik vraag me wel af in hoe verre de minister op de hoogte is van de plannen voor een privaat zie kenhuis. Ik wil ook weten wat hij er aan doet om voorkomen dat die plannen verzanden in bestuurlijke procedures. Hoe het verder moet? Ik heb veel familie in Zeeland. Ik heb ze nog nooit horen klagen dat ze van het eiland af moeten voor topzorg. Maar op elk eiland dient wel goede basiszorg te zijn inclusief een afdeling verloskunde. Een extra ambulance is niet genoeg." Henk van Cerven (SP): „De brief van minister Klink en het bijgevoegde rapport over de finan ciële situatie heb ik met gemengde gevoelens gelezen. Ze bevestigen dat het ziekenhuis in Vlissingen moet bloeden voor Goes. De fusie is de oorzaak en geen oplossing. Wat dreigt is tweederangszorg op Wal cheren. Blij ben ik met de vraag van Klink aan het ziekenhuis om een al ternatief scenario te ontwikkelen. Door het stellen van die vraag sluit hij niet uit dat er een basiszieken huis op Walcheren blijft. Dat is winst. Minister Klink moet nu beslis sen of er een basisziekenhuis op Walcheren moet blijven. Daarbij moet hij zich niet verschuilen achter organen. In dit debat zal ik vragen naar zijn antwoord. Als hij een rich tinggevende uitspraak doet, kan er naar toe worden gewerkt." COMMENTAAR Volgens de Zeeuwse huisartsen duurt de onduidelijkheid over de ziekenhuiszorg boven de Westerschelde te lang. Ze hebben gelijk. De discussie ziekt maar door en dreigt onbeheersbaar te worden. Het vertrouwen van zorgvragers en -verleners in de continuïteit en de kwaliteit is zwaar beschadigd. De ziekenhuizen hebben er baat bij, zeker het financieel wankele in Goes/Zierikzee, dat zo snel mogelijk knopen worden doorgehakt. Dat zal niet meevallen. De NMa heeft veel tijd nodig om tot een uitspraak te komen. Ideeën van privé-ondernemers voor nieuwe klinieken fietsen er doorheen. Het vertrek van de directie en de aanstelling van interim-leiders zorgt evenmin voor vlottere besluitvorming. Met ballonnetjes zoals over een nieuw centraal ziekenhuis bij Arnemuiden maakt tijdelijk directeur Vierhout van ziekenhuis Walcheren het nog ingewikkelder. De Tweede Kamer bemoeit zich er ook volop mee en dat is sowieso een garantie dat duidelijkheid nóg langer uitblijft. Het enige lichtpuntje is dat minister Klink (CDA) binnen vier weken een uitgewerkt plan wil hebben, mét een alternatief voor fusie. Dat moet het maar zijn. De Zeeuwse samenleving heeft er recht op dat vóór de zomer helderheid wordt verschaft. Esmé Wiegman (Christenunie): „Hoewel ik achter het antwoord van de minister sta, heb ik vragen bij zijn brief. Want dé vraag die niet wordt beantwoord is: wat moeten we doen met de voortdurende onze kerheid? Al maanden wacht de Tweede Kamer op het rapport van de NMa. Hoezeer ik ook meeleef, vraag ik me wel af wat gemeenten en inwo ners van Zeeland van de Tweede Ka mer verwachten, ledereen wil een ziekenhuis op 10 minuten afstand. Maar als werknemers vertrekken en vacatures niet kunnen worden opge vuld, is er een probleem. Het is geen kwestie van 'de Kamer knipt met haar vingers en het is opgelost'. De Kamer kan niet op de stoel van de Raad van Bestuur en Raad van Toezicht gaan zitten. Wel gaat hij over bereikbaarheid en kwaliteit." BIJ NADER In de tekst bij de infografiek over mosselzaadinvanginstallaties (mzi's) in de krant van woensdag is een fout geslopen. Het gebruik van sleepnetten in de Waddenzee is niet verboden. Mosselkwekers die overigens niet met sleepnet ten, maar met kleinere korren wer ken, leveren een deel van hun vangstgebied voor mosselzaad in de Waddenzee in. Zij gaan probe ren dit verlies goed te maken door mosselzaad met mzi's in te van gen. Als dit slaagt, is met natuuror ganisaties afgesproken dat stapsge wijs meer vangstgebieden worden ingeleverd in de Waddenzee. Dat moet weer worden goedgemaakt door op andere manieren mossel zaad te verwerven. In 2020 zou de zaadvisserij op de bodem van de Waddenzee verleden tijd moeten zijn. Mosselkweek blijft er wel. gaat nét even verder Hotel Memling 2 pers. kamer o.b.v. logies en ontbijt Per persoon per nacht vanaf Vrij Uit Hotel Trabener Hof 2 pers. kamer o.b.v. halfpension 3 dagen Per persoon vanaf 220 winkels www.globereisburo.nl

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 3