Ontslagen glasfabriek Sas OM verliest fraudezaak Netwerk voor alle senioren Bordeel is taboe in Colijnsplaat kwekerij 7De Groene Kraai7 Personeelsreductie treft 30 tijdelijke en 7 oudere medewerkers. man duurt langer Rechter niet overtuigd van schuld 5 inwoners Schouwen-Duiveland. Middelburg krijgt vier helpdesks voor hulp bij computerproblemen. Beertje Paddington boeit kinderen W PZC Donderdag 12 maart 2009 2 7 door Conny van Cremberghe SAS VAN CENT - Sas Glas gaat snij den in zijn personeelsbestand. Het aantal medewerkers wordt terugge bracht van een kleine 170 tot 130. De personeelsreductie is volgens directeur John de Baere van het Sasse bedrijf het gevolg van de eco nomische recessie. „De maatregel treft vooral mensen met een tijdelijk dienstverband. Ook zullen we een aantal vaste me dewerkers moeten ontslaan. Ver der hopen we het aantal feitelijke ontslagen te kunnen beperken door enkele medewerkers - we denken aan zeven - vervroegd met pensioen te sturen", legt De Baere uit. Het Sasse bedrijf - dochter van de Franse multinational Saint Gobain - heeft behoorlijk te lijden onder de economische recessie. In voor gaande jaren draaide het bedrijf, dat gespecialiseerd is in gekleurd en gecoat glas voor grote bouwpro jecten, een omzet van circa 25 mil joen euro op jaarbasis. Vorig jaar bleef de teller staan op 20,4 mil joen. „Dit jaar rekenen we op een omzet tussen 19 en 21 miljoen en dat is gelet op de markt nog ambi tieus gesteld. Gelukkig is onze or derportefeuille -met zo'n zeven miljoen - nog redelijk gevuld, maar ook dat is natuurlijk eindig." De Baere heeft nog overwogen NW Sas Glas brengt het aantal mede- werkers terug van een kleine 170 tot 130. De omzetdaling van ruim 20 procent is te laag voor arbeidstijdverkorting. een beroep te doen op arbeidstijd verkorting, maar die vlieger ging niet op. „Onze omzetdaling was daarvoor iets te klein. Wat we ver volgens zelf gedaan hebben is te ruggaan van een drie naar een twee-ploegendienst." Sas Glas heeft verder het mes gezet in het renovatieproject van de fabriek. De sloop van de oude gebouwen gaat gewoon verder, maar de nieuwbouw zal minder ruim zijn dan oorspronkelijk begroot. Het budget voor de nieuwbouw (1,3 miljoen euro) is met zo'n tien pro cent teruggebracht. MIDDELBURG - Pim, Damien, Gijs, Bradly, Latisha en anderen luisterden gisteren geboeid naar caba retier Adrie Oosterling (rechts). Hij las op de bui tenschoolse opvang Kameleon in Middelburg voor uit Beertje Paddington. Hij deed dat nadat hij het informatiepakket Het Begint Met Lezen had overhandigd. Het bevat informatie en spelop- drachten waarbij gestimuleerd wordt dat kinde ren lezen en worden voorgelezen om de taalvaar digheid te verbeteren. In totaal hebben 1,5 mil joen Nederlanders problemen met de beheersing van hun taal. foto Lex de Meester KATTENDIJKE - De politie heeft nog minstens twee weken nodig om in zicht te krijgen in de doodsoor zaak van de 60-jarige man die zon dag levenloos werd aangetroffen in een woning in Kattendijke. Sectie op het lichaam heeft voorlo pig nog geen duidelijkheid ver schaft over de vraag of sprake is van een natuurlijke dood. Volgens een politiewoordvoerster geeft de sectie wel aanwijzingen om een verder onderzoek te rechtvaardi gen. Daarbij worden de bevindin gen van de sectie vergeleken met beschikbare medische informatie over het slachtoffer. Zij onder streept dat nog steeds onduidelijk is of 'dit wel een zaak is'. „Er is twijfel gerezen, maar het is een las tig onderzoek. Het speelt zich af in een grijs gebied. Het kan ook zijn dat er niets aan de hand is." door Ad Roos MIDDELBURC - De rechtbank in Middelburg heeft gisteren vijf man nen uit Schouwen-Duiveland vrij gesproken van belastingfraude en valsheid in geschrifte. Tegen hen waren boetes geëist van 20.000 tot 5.000 euro. De zaak draaide om de aankoop van veertien recreatiebungalows in 's Gravenzande door een 71-jarige man uit Burgh-Haamstede. Omdat de bank niet wilde financieren, werden tien van de bungalows op naam gezet van zijn twee zonen uit Dreischor en Kerkwerve, bei den aandeelhouder van onroerend goedbedrijf Schelphoek BV. Het drietal werd ervan beschuldigd on regelmatigheden te hebben be gaan, daarbij geholpen door een 62-jarige ex-notarisklerk uit Zierik- zee en een 62-jarige inwoner van Noordgouwe. Zo zou een foutieve aangifte vennootschapsbelasting zijn gedaan, en ook btw-aangiftes- zouden beduidend te laag zijn ge weest. Ook zouden onderhandse koopaktes en facturen zijn ver-, valst. Dat alles volgens het Open baar Ministerie. Maar de rechtbank maakte korte metten met die beschuldigingen. Van vervalste facturen was geen sprake. Het ging slechts om een 'af- Vijf inwoners van Schouwen-Dui veland, die allemaal betrokken waren bij de handel in bunga lows, zijn gisteren door de recht bank vrijgesproken van fraude. rekenvoorstel' van de notaris. Al evenmin achtte de rechter bewe zen dat onderhandse koopaktes waren vervalst. Als iets niet goed was gegaan, dan was dat niet de schuld van betrokkenen. Want ze hadden al hun zakelijke beslomme ringen overgelaten aan een accoun tant die in goed vertrouwen op ei gen houtje handelde. De rechtbank achtte dan ook niet bewezen dat de 71-jarige leiding had gegeven aan frauduleuze acti viteiten. De 62-jarige ex-notaris klerk ging ook vrijuit. Tegen beide mannen was 20.000 euro boete geëist. Ook de twee zonen werden vrijge sproken. Tegen elk van hen was 10.000 euro boete geëist. De 62-ja- rige inwoner van Noordgouwe, van wie het OM 5.000 euro vorder de, kwam ook met de schrik vrij. Dé specialist voor uw nieuwe haag. Haagconiferen 180 - 200 cm nu voor: 7,40 Bij besteding boven de 50,- krijgt u 10% korting Oude Kraayertsedijk 18 Lewedorp telefoon (0113)61 24 59 www.degroenekraai.nl Verkoop alleen op zaterdag: 9.00-14.00 uur of op (telefonische) afspraak door Maurits Sep MIDDELBURC - Het vorig jaar met succes opgezette Netwerk 70-plus wordt omgevormd tot een Senio ren Netwerk. De leeftijdsgrens is losgelaten. Iedere Middelburger die zich senior voelt, is voortaan welkom. Het doel blijft hetzelfde: ouderen helpen met allerlei vragen over het gebruik van een computer. Vorig jaar zijn zo'n honderd Middelburg se senioren geholpen via het net werk, door onder anderen leerlin gen van het ROC Zeeland en me dewerkers van internetbedrijf Zee- landnet. Het Senioren Netwerk richt op vier plekken helpdesks in. Mensen met vragen moeten eerst bellen naar 06-81399075 of mailen met seniorennetwerk@welzijnmiddel- burg.nl. Dan wordt bepaald op wel ke helpdesk iemand terecht kan. Hulp aan huis is ook mogelijk. De helpdesks zijn elke maandag open van 10.00 tot 12.00 uur, behal ve in schoolvakanties. De help desks zijn te vinden in de wijkcen tra Het Palet (Johan van Reigers bergstraat), Het Getij (Oosterschel- destraat) en Hof van Buuren (Oranjelaan) en in het gebouw van de Stichting Welzijn Middel burg in de Molstraat. Het Senioren Netwerk gaat voor het eerst aan de slag op maandag 16 maart om 10.00 uur in Hof van Buuren. COLIJNSPLAAT - Burgemeester Hen- ny van Kooten van Noord-Beve land sommeert sluiting van een bordeel aan de Colijnsplaatseweg in Colijnsplaat. Daar zouden da mes van Oost-Europese afkomst aan het werk zijn. De burgemees ter noemt het bordeel illegaal. Het gemeentelijk beleid biedt ruimte aan maximaal één seksin- richting, maar dan wel buiten woon-, winkel- en recreatiegebie den. Op dit moment is er in heel de gemeente geen enkel legaal bor deel. Als het aan de burgemeester ligt, blijft dat zo. Over de bordeel houder: „We zullen hem flink de duimschroeven aandraaien."

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 29