Sportpark is begin 2011 klaar Gewoon vis, maar dan uit de wind Middelburg komt met 'crisislijst' Gemeente Vlissingen gaat door met aanleg sportboulevard Vrijburg Visboer Henk Marijs krijgt gemetselde kiosk op De Ruyterplein. College somt projecten op die eerder kunnen worden uitgevoerd. w P2C Donderdag 12 maart 2009 2 5 door Maurits Sep VLISSINGEN - Over twee jaar kun nen de Middelburgse en Vlissingse hockeyers en atleten sporten op volledig nieuwe velden en banen op het sportpark -Vrijburg. Al thans, de gemeente Vlissingen 'streeft ernaar sportpark Vrijburg begin 2011 op te leveren'. Het college van B en W legt de sportboulevard aan, ook al zijn Vlissingen en Middelburg het over enkele (financiële) punten nog niet eens. De gemeenten 'zijn het erover eens dat ze daarover van mening verschillen'. Dat mag ver dere samenwerking en voortgang van het project niet in de weg staan, vinden de Vlissingers. De Vlissingse gemeenteraad moet op 2 april een definitief besluit ne men. Meteen daarna zal het colle ge met de sportclubs praten over de vormgeving van het park. Voor juni moet duidelijk zijn hoe de ac commodaties eruit zullen zien. Het gemeentebestuur wil ervoor zorgen dat bij het sportpark ruim te vrij blijft voor de eventuele bouw van een nieuw Walchers zie kenhuis. Wethouder Albert de Vries van Middelburg heeft er ech ter moeite mee dat Vlissingen de sportvelden op een iets andere plek wil aanleggen om ruimte vrij te houden voor een ziekenhuis dat er misschien niet eens komt. „Ik De gemeente Vlissingen wil be- gin 2011 klaar zijn met het nieu we Sportpark Vrijburg. De Mid delburgse hockeyclub is nog niet gerustgesteld door deze belofte. vind het onverstandig die dossiers te mengen." Dat Vlissingen 'streeft' naar 2011 terwijl Middelburg garanties wil voor eind 2010 of begin 2011, vindt De Vries niet zo'n groot verschil. „Het is inderdaad wat voorzichti ger geformuleerd, maar procedu res heb je niet helemaal in de hand." Hij wijst er wel op dat hij voor 1 juni een overeenkomst met Vlissingen moet tekenen en dat hij het Vlissingse raadsbesluit zal toet sen aan de voorwaarden van de Middelburgse raad. „Als daaraan wordt voldaan, zet ik mijn handte ■Bi Henk Marijs bij zijn stek op het De Ruyterplein in Vlissingen, waar hij al zeventien jaar gebakken vis verkoopt. foto Ruben Oreel door Wendy van den Hurk VLISSINGEN - Als het stadshart van Vlissingen een metamorfose on dergaat, kan het gezicht niet ach terblijven. Henk Marijs krijgt een vaste viskiosk. Of ja, krijgtOver het geld moe ten we het nog hebben", zegt de visboer op het De Ruyterplein, ge volgd door zijn authentieke onbe daarlijke schaterlach. „Maar dat het er komt, is zeker. De gemeente vroeg zes jaar geleden of ik wat voelde voor een gemetseld viskot. Natuurlijk! Maar daarna hoorde ik niks meer. Tot een tijdje terug. Als ze het Bellamypark en dit pleintje opknappen, komt er gelijk ook een mooie kiosk te staan." Na zeventien jaar afwassen naast de kraam, dozen en emmers op slaan tussen de wieten, vier truien en twee lange onderbroeken hoeft Marijs zijn lekkerbekjes niet langer buiten te bakken. „En dan is dit nog luxe, vergeleken met de twee planken en het zeiltje dat ik eerst had. De bakplaat stond toen écht buiten. Die werd nogal eens onder- gescheten door meeuwen." Ze zijn nog altijd vaste gast. Sa men met honderden, nee, duizen den andere visliefhebbers. „Ze ken nen me over de hele wereld", zegt de visboer, terwijl hij de gouden garnaal om zijn nek recht hangt. „De enige keer in mijn leven dat ik op wintersport was, ging het gelijk van 'Hé Henkie, heb je geen kibbe ling bij?' Toeristen zijn het zó ge wend dat hier die klep open staat. Straks kunnen ze binnen hun vis je eten, een bakkie doen. Wedden dat zelfs de Duitsers rond de kerst dagen niet meer doorlopen?" Tot die tijd blijft Henk een bikkel. Regen, hagel, sneeuw? Hij staat er toch wel. „Alleen, als ik ziek ben, komt mijn vader helpen. Die man is 82, maar die staat zich 's mor gens uit de naad te werken. Zoals mijn moeder dat ook altijd heeft gedaan, 's Middags ben ik er dan 'Een viskot hoeft niet sjiek te zijn. Ik blijf gewoon mezelf. Henkie de visboer' weer. Ook als ik maar één harinkje verkoop, zoals drie weken geleden. Een dagomzet van een euro zeven tig. Maar ja, zondag stonden ze er weer rijendik." De oude vismijn gaat de zaak heten. Samen met het comfort is dat ei genlijk het enige dat verandert. De foto's van de VLI12 van zijn garna- lenvissende vader- en grootvader gaan gewoon mee. Net als het ra diootje met Frans Bauer-muziek. De visnetjes niet te vergeten. De le gendarische foto van Henk, die de koningin naar zijn kraam tracht te lokken en die van zijn dochters in klederdracht. En denk niet dat de visboer zelf plotseling in kokskos tuum zal verschijnen. Welnee, ge woon zijn blauwe schort. En daar zul je altijd wel een verdwaald darmpje op zien zitten. „Ik blijf gewoon mezelf. Henkie de visboer. Ook mijn zaak blijft zoals die is, maar dan mooier. Maar niet sjiek. Een viskot hoeft niet sjiek te zijn. Dat zal het bij mij nooit wor den. Ik maak er ook geen loempia tent van. Of shoarma erbij. Nee, ge woon vis en een bakje koffie. Maar dan uit de wind." kening, anders niet. Is er dan geen contract, dan gaan wij door met plan B." Streven, garanderen, Vlissingen be doelt het goed, zegt wethouder Piet Polderman. „We hebben alle maal hetzelfde doel. Ga daar maar vanuit." Voorzitter Rob van Eijkelenburg van de Middelburgse hockeyclub is na het besluit van Vlissingen nog lang niet gerustgesteld. Zeker niet als de gemeenten afspraken verschillend interpreteren. „Ik voorzie opnieuw veel gedoe en dat baart me grote zorgen." door Theo Giele MIDDELBURG - Als ter bestrijding van de economische crisis in Mid delburg projecten eerder moeten worden uitgevoerd, zal dat vooral gaan om werkzaamheden in het oosten van de stad. Burgemeester en wethouders heb ben een lijst opgesteld van investe ringsprojecten in de gemeente. Dat gaat van het aanpassen van bushaltes (100.000 euro, 1 mens jaar) tot het bouwen van een lang- zaamverkeerbrug over het kanaal bij Ramsburg (4,4 miljoen euro, 34 mensjaren) en de uitbreiding van de middelbare scholen Neha- lennia en CSW (8,9 miljoen euro, 58 mensjaren). De voorkeur van het college gaat naar het clusteren van werkzaam heden. Dan komen vooral werken in aanmerking die verband hou den met de aanleg van de N57 en de vernieuwing van het bedrijven terrein Ramsburg. De Vereniging Nederlandse Ge meenten heeft alle gemeenten ge vraagd om een lijst met investe ringsprojecten. De VNG fungeert hierbij als tussenpersoon voor het kabinet, meer bepaald de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieu. Binnenkort moet duidelijk worden wat het Rijk gaat doen met de lijst van in vesteringen. De lijst zal deel uit maken van een meer omvattend programma voor de gemeente Middelburg. Het col lege legt dit anti-crisisprogramma eind deze maand aan de raad voor, aldus wethouder Hannie Kool-Blokland. Dat totale program ma zal ook aandacht schenken aan sociaal beleid en de rol die partijen als de woningcorporatie Woon- goed kunnen spelen. Daarbij is het volgens de wethouder van belang dat het een evenwichtig pakket wordt dat ook voor de lange ter mijn goed uitpakt. Gisteren hebben de Zeeuwse over heden - wethouders economische zaken van de Zeeuwse gemeenten, de provincie en de NV Economi sche Impuls - besproken hoe ze sa men kunnen optrekken en in hoe verre projecten elkaar kunnen ver sterken.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 27