voor levenslang leren vv 1 1 weer dat ze een prachtig mens is Akkoord ku(n)st picknick Bijscholing over WMO bij Porthos Vrijwilligers maken schoon in Middelburg Vijftien klachten over Tocht langs bijzondere Verdachten steekpartij Middelburg in 2008 bomen in Middelburg aangehouden www.zwartepoorte.nl W pzc Donderdag 12 maart 2009 23 De les gaat verder. „Wie wil nu vertellen?" „Ik", zegt de verlegen Stefanie ineens stoer. Ze heeft ook twee dieren uitgeknipt, een hond en een goudvis in een kom. „Ik vind een goudvis mooi." „Wat ver- telt-ie over jou?" „Dat ik vrolijk ben." „Apart", zegt Martin. Yvon ne: „Ja, zo zie je maar, zo hoor je nog eens iets van elkaar. Wie nu?" „Ik", zegt Vivianne. „Dan ben ik er maar vanaf" Ze heeft een poes en een vlinder opgehangen. „Een poes vind ik gewoon heel lief en een vlinder vind ik prachtig. Ie mand heeft weieens tegen me ge zegd: 'je bent een prachtig mens' en die gaf als symbool een vlinder. Ja, ik ben een prachtig mens." Martin reageert weer: „Als je dat hoort, van die vlinder... Ik vind het een soort van gedicht." Dan is hijzelf aan de beurt. Martin heeft een hond en een aap geko zen. „Vroeger was ik bang voor honden, maar ik weet nu dat dat niet hoeft. En de aap, omdat die - speels is. Dat vind ik mezelf ook. Ik vind dat ik de vrolijkheid van een aap heb." Kees koos voor een poes: „Die vind ik lief. Ik ben ook lief" Ma- rijn knipte een hond: „Die vind ik zo leuk. Maar soms ben ik een beetje bang." Wim heeft een paard op het bord gehangen: „Ik rij zelf paard, bij Paardoes." En als laatste, alweer, mag Heleen t vertel len. Ze heeft .een zwaan uitge knipt! „Een zwaan is gek op water en ik ook. Omdat ik roei." Yvonne is tevreden over haar cur sisten. „Jullie hebben mooie din gen opgenoemd. Als we elkaar weer zien, denken we daaraan." middelburg - In 2008 heeft de ge meente Middelburg vijftien forme le klachten gekregen, vier meer dan in 2007. Tien konden na inter ne behandeling tot tevredenheid van de klager worden afgedaan. Vijf klachten zijn door de onafhan kelijke Klachtencommissie behan deld. Die verklaarde er twee ge grond, een over de bureaucratie bij het WMO-kantoor en een over een belastingaanslag. Een klacht over een bouwvergunning werd ge deeltelijk gegrond verklaard, de an dere twee ongegrond. middelburg - Micmec Walcheren houdt op woensdag 18 maart, Na tionale Boomfeestdag, een wande ling langs bijzondere bomen in Middelburg. De wandeling begint om 14.00 uur bij De Punt. Via de binnen stad gaat het naar het Molenwater. Een vertegenwoordiger van Stads park Molenwater vertelt daar over de ideeën die de vereniging heeft voor de aanleg van een stadspark. Vervolgens gaat de toch via de bol werken naar de Milieuwinkel in de stad. middelburg - Loketmedewerkers van Porthos in Middelburg wor den bijgeschoold over de regelge ving binnen de WMO. Porthos is hét loket in de gemeenten waar mensen terecht kunnen met vra gen over zorg en welzijn. Porthos-medewerkers zijn echter nog niet in staat vragen te beant woorden over individuele WMO- voorzieningen. Wie daarover vragen heeft wordt doorverwezen naar een kantoor in Sittard. Dat heeft geleid tot onte vredenheid bij cliënten en perso neel. Bovendien past doorverwijzen niet bij de gedachte dat Porthos moet functioneren als één-loket- voor-alle-vragen. Bijscholing en het aanstellen van WMO-consu- lenten moet het probleem uit de wereld helpen. Dental Goes B V Wij werken aan uw glimlach' Voorinformatie of reparatie van uw kunstgebit Van de Spiegelstraat 56 4461 LN Goes T +31 (0)113 231220 F +31 (0)113 250335 www.excent.eu dentalgoes@excent eu Helpende handen voor mooie tanden. 20% bijtelling BMW 116i en 118i middelburg - De jaarlijkse vrijwil- ligersdag Make a difference day staat in Middelburg in het teken van schoonmaken. Op vrijdag 20 en zaterdag 21 maart gaan vrijwilli gers de toren van het stadhuis aan de Markt reinigen en auto's was sen. Ook wordt een diner geser veerd in grand café Buitenrust in samenwerking met Zorgstroom en het ROC Zeeland. In het Gasthuis is een koffieconcert. De ouderen in de aanleunwoningen aan de Gerbrandylaan krijgen een ver wenarrangement. Vrijwilligers die willen helpen, kunnen 2ich nog tot 17 maart aanmelden op vrijwilliger@welzijnmiddelburg.nl domburg - De gemeente Veere ac cepteert alsnog de acht ku(n)st- picknickplekken die de Recron ten geschenken heeft aangeboden. Het gaat om koeien van staal, en ook ij zeren wolken, golven, eieren, een zeilboot, een-palmboom, een slaap kamer en een kerktoren. Die ko men langs fietsroutes op markante plekken in het landschap. Aanvan kelijk voelde Veere er niets voor de kunstwerken te aanvaarden. De ge meente schrok terug voor de kos ten van onderhoud en eventuele reparaties. Om dezelfde reden haakte het waterschap af Veere ac cepteert de gift nu toch, maar be houdt zich wel het recht voor een kunstwerk weg te halen als het on derhoud te veel in de papieren gaat lopen. De kunstzinnige pick- nickplekken zijn ontworpen door Recron-voorzitter Joke de Witte. Een volgende keer wil de gemeen te eerst een onafhankelijk advies over de kwaliteit van de kunst. middelburg - De politie heeft twee mannen aangehouden, om dat ze maandagmiddag een Mid delburgse winkelmedewerker in het gezicht zouden hebben gesto ken. De twee Middelburgers van 20- en 22 jaar hebben bekend en zijn ingesloten. Ze bekenden te vens in nog vijf andere winkels in Middelburg diefstalletjes te heb ben gepleegd. In alle gevallen wa ren ze onder invloed van drank. Het 33-jarige slachtoffer is in het ziekenhuis behandeld aan de ver wonding in zijn gezicht. voorgrond met zwart shirt), Stefanie, Marijn, Kees, Wim, Martin, Heleen 1 en Heleen 2. foto's Lex de Meester

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 25