Zeeland PZC 21 Werk aan zeewering trekt veel bekijks DOMINICUS SPECTACULAIRE TEGELWEKEN Meer Vlissingse bonnen deDRVKKERY «fvart 7-21 maart WALCHEREN 28 22 en 23 Drukte op Vlissingse boulevard door werk bij- Badstrand en Nolledijk. 5 -."www. dominicus.nl Genieten Boekenweek t/i Brasseriemenu Toon Teilegen signeert Toon Tellegen en het Wisselend Toonkwintet Strandevolutie Lost key on tour Tijs Goldschmidt Tim Krabbé signeert Paling staat er beroerd voor, vissers bepleiten noodplan Academie Arduin is schakelbord voor levenslang leren Donderdag 12 maart 2009 Tip? walcheren@pzc.nl foto Ruben Oreel Op de Vlissingse boulevard, bij het Nollehoofd, is het een komen en gaan van mensen, nu alles daar op de schop gaat. door Carla van de Merbel VLISSINGEN - Uitermate 'technisch weer' veroorzaakte gisteren veel belangstelling voor de dijkverster king van Rijkswaterstaat bij het Badstrand en de Nolledijk in Vlis- singen. Bij de hekken op het Nollehoofd is het een komen en gaan van mensen. Onder hen Julius van der Hee uit Vlissingen, gepensioneerd werknemer van De Schelde. Hij k5mt normaal al bijna elke dag even kijken op de boulevard, maar de werkzaamheden trekken hem nu nog wat vaker naar de kust. „Er wordt pittig doorgewerkt. Of het echt noodzakelijk is?" Van der Hee werpt zelf de vraag op, maar zegt er geen antwoord op te weten. Hij weet wel van het gevaar van water. Als vijftienjarige Haagse jongen is hij in 1953 nog in Nieuwerkerk en Ouwerkerk geweest om zandzak ken te sjouwen. Niet iedereen blijft aan de goede kant van het hek. Soms staat het tijdelijk een stukje open, omdat er steeds vrachtwagens met asfalt langs moeten. Sommige toeschou wers lopen dan door de opening om beter zicht te hebben op de ge- 'lk hoop dat het snel weer gaat regenen. Dan is hier niemand te zien' le kranen. Tot ergernis van Ger Renier van hoofdaannemer Boska lis. Hij schuift daarom het hek maar weer eens goed dicht en be vestigt het waarschuwingsbord waarop staat dat het 'ten strengste verboden is het terrein te betre den'. De gemeente wees daarom deze week ook nog maar weer eens op de gevaren, zoals de moge lijkheid van drijfzand. Veel mensen zijn brutaal, vindt Renier. Overal staan hekken en waarschuwingsborden, maar er zijn toch steeds nieuwsgierigen die ze gewoon negeren. Volgens Re nier onderschatten veel mensen de gevaren op het terrein. Hij ver baast zich er ook over dat mensen, ondanks de afzettingen, hun kin deren laten spelen op de enorme bergen zand op het Badstrand of op de hopen stenen. „Mensen ken nen geen gevaar. Het zijn ook steeds dezelfden die je op het werkterrein ziet. Kijk, daar lopen er weer een paar", wijst Renier op een man en een vrouw die komen aanwandelen vanaf het terrein waar de kranen druk bezig zijn. „Waar komen die weer vandaan? Oh ja, het pad richting Zoutelande moet nog worden afgesloten." Ren ier heeft liever slecht weer. „Ik hoop dat het snel weer gaat rege nen. Dan is hier niemand te zien." VLISSINGEN - Fout parkeren en an dere vormen van (verkeersover last worden in de gemeente Vlis singen strenger aangepakt. De gemeente meldt althans dat de controleurs nu ook 's avonds in de straten in Vlissingen en Oost-Sou burg zijn te vinden om bonnen uit te delen. Tot nu toe is vooral gewaar schuwd. Maar ernstige overtredin gen, bijvoorbeeld zó parkeren dat de brandweer er niet meer langs kan, is al beloond met boetes die variëren van zestig tot honderdvijf tig euro. Vanaf zondag 15 maart is volgens de gemeente de periode van waar schuwen echt voorbij. Niet alleen in de binnenstad maar ook in de andere wijken. De gemeente treedt strenger op om de veiligheid en en het veilig heidsgevoel te bevorderen. Markt 51 Middelburg T0118886886 www.drukkerijmiddelburg.nl MM ALMANAK Tipredactie@pzc.nl Het Middelburgse gezin had een huisje gehuurd in de bossen van Brabant. Even uieg, even de zin nen verzetten. Inge kon vanuit haar logeerbed in de slaapkamer haar vader in de keuken zien redderen. Gebak ken eitje met spek voor het ont bijt, rook ze even later. „Ach", hoorde ze de kok even la ter tevreden roepen, „waarom hebben we niet 48 weken per jaar vakantie en moeten we maar vier weken werken Inges moeder bleek wakker en bij de pinken. „Omdat", riep ze vanuit de echtelijke sponde, „om dat je dan van je werk gaat ge nieten. En dat is nou ook weer niet de bedoeling." m 21 maart vanavond vanaf 17.30 uur bospaddenstoelensoep, pilaf en yoghurtbavarois 15,00 en 12,50 (vegetarisch) Reserveren? bel 0118 - 886 866 vrijdag 13 maart 15.45-16.45 uur 20.00 uur Concertzaal (kaarten in De Drvkkery) zaterdag 14 maart 13.00-14 00 uur Jos van den Broek 15.00-16.45 uur dinsdag 17 maart, 20.00 uur Zeeuwse Bibliotheek (kaarten in De Drvkkery) donderdag 19 maart, 15.00-16.00 uur

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 23