De politiek kan niet Minister wil Zeeland niet ontzien Hup België 2 Donderdag 12 maart 2009 PZC Kamer wil dat Ter Horst rekening houdt met economische situatie. WILLEM VAN DAM Briljant idee van de Belgische voetbalbestuurders. Eind deze maand spelen België en Bosnië een belangrijke wedstrijd, waarbij plaatsing voor het WK in Zuid-Afri- ka op het spel staat. Supporters die een kaartje willen kopen, worden verplicht een contractje te ondertekenen, waarin zij plechtig beloven dat zij uitsluitend de thuisploeg (de Belgen dus) zullen aanmoedigen. Wie 'hoi, hoi' roept als de Bosniërs scoren, wordt onmiddellijk in de kraag gevat en uit het stadion verwijderd. De maatregel, getroffen om te voorkomen dat rivaliserende supportersgroepen elkaar de harses inslaan, verdient ook in ons land navolging. Feyenoord- fans die bij Ajax op bezoek gaan, dienen in de Arena een welge meend Op een slof en een oude voetbalschoen wordt Ajax kam pioen aan te heffen; Ajaxsuppor- ters die naar De Kuip afreizen, komen niet eerder het stadion binnen alvorens zij uit volle borst het Hand in hand kameraden hebben gezongen. Dat scheelt geheid een paar gesloopte treinstellen. Ik wil zelfs nog een stapje verder gaan. Waarom zou de maatre gel ook niet voor de spelers van kracht worden? PSV'ers die een uitwedstrijd tegen AZ spelen, mogen het veld slechts be treden onder de voorwaarde dat zij hun nieuwe sofa voortaan via de DSB-bank van Dirk Scheringa financieren, en anders om zweren die van AZ dat zij alleen nog maar Philipslampen in hun fittingen draaien. Onze Nationale Elf voetballen binnenkort een WK-kwalifica- tiewedstrijd tegen Schotland. Gratis advies aan de vaderlandse voetbalbond: verplicht die Schotten om op Hollandse klom pen - het liefst beschilderd met een molentje - te spelen. Wed den dat we winnen? Dankzij de Belgen. Hup België! Voor meer columns: www.pzc.nl/columns COLOFON Krant niet ontvangen? Wijziging van uw adresgegevens? Gebruik maken van de vakantieservice? Abonnement opzeggen? Vul het formulier in op: www.pzc.nl/lezersservice of bel: 088-013 99 10 Toets 1: bezorgklachten (vanaf 07.00 uur) Toets 2: informatie over uw abonnement Toets 3: informatie over LezersExtra Maandag t/m vrijdag: 08.00 - 17.00 uur Zaterdag: 08.00 - 12.00 uur PZC Lezersservice Postbus 3229, 4800 MB Breda U kunt uw abonnement beëindigen tot uiterlijk vier weken voor het einde van de betaalperiode. U ontvangt een schriftelijke bevestiging. Abonnementsprijzen Maand 23,50 (acceptgiro n.v.t.) Kwartaal 66,25 (acceptgiro €69,25) Jaar €254,00 (acceptgiro €257,00) Auteursrechten Alle auteursrechten vo.orbehouden Uitgeverij Provinciale Zeeuwse Courant, onderdeel van Koninklijke Wegener NV. Publicatierecht beeldende kunst via Beeldrecht- Gegevensbescherming PZC is een uitgave van Wegener NV. Wegener legt van abonnees gegevens vast voor de uitvoering van de abonnementsovereenkomst. Deze gegevens kunnen gebruikt worden om u op de hoogte te houden van interessante producten en diensten van andere onderdelen van Wegener en zorgvuldig geselecteerde partners. Indien u geen prijs stelt op informatie van de PZC of indien u uw toestemming voor het gebruiken van uw e-mail adres wilt intrek ken, kunt u dit schriftelijk kenbaar maken bij PZC Lezersservice. Zie ook het privacy statement op www.pzc.nl Wie 'hoi, hoi' roept als Bosnië scoort, wordt verwijderd PZC Park Veldzigt 35, Middelburg Postbus 91, 4330 AB Middelburg 0118- 43 4000 Uitgever/directeur Ad Verrest Hoofdredactie Peter Jansen pjansen@pzc.nl Arie Leen Kroon (adjunct) alkroon@pzc.nl Centrale redactie T: 0118-43 4010 E: redactie@pzc.nl Redactie Walcheren Postbus 91, 4330 AB Middelburg T: 0118- 43 4050 E: walcheren@pzc.nl Redactie Bevelanden-Tholen Postbus 162, 4460 AD Goes T: 0113- 31 5670 E: bevelanden@pzc.nl tholen@pzc.nl Redactie Zeeuws-Vlaanderen Postbus 145, 4530 AC Terneuzen T-.0115- 64 5740 E: zeeuws-vlaanderen@pzc.nl Redactie Schouwen-Duiveland .Postbus 80, 4300 AB Zierikzee T: 0111- 45 4650 E: schouwen-duiveland@pzc.nl Advertenties VerkoopteamZeeland T: 0118- 43 4070 E: teamzeeland@bndestem-pzc.nl Business-to-business/de Ondernemer, Zorg Onderwijs. Educatie. Onroerend Goed T: 076- 531 2277 E: segmentteam@bndestem-pzc.nl Familieberichten: 088- 0139 999 Personeelsadvertenties: 055- 5388 000 Kleintjes: 0900- 6743 836 Vandaag gaat een delegatie Walchenaren naar Den Haag om de onvrede over de ziekenhuisplannen nog eens onder de aandacht te brengen. door Nadia Berkelder en Jeffrey Kutterink De Zeeuwse huisartsen mogen dan vinden dat de discussie over de zie- kenhuisfusie maar eens afgelopen moet zijn, de bestuur ders van de Walcherse gemeenten denken daar in ieder geval anders over. „Je kunt deelnemers aan de discussie niet kwalijk nemen dat ze voor hun belang opkomen", zegt Albert de Vries, wethouder in Middelburg. „Degenen die verant woordelijk zijn voor de gang van zaken zijn degenen die de discus sie zijn begonnen. De vinger van de huisartsen wijst de verkeerde kant op." Samen met zijn collega-wethou der Frans Prins (Vlissingen) en burgemeester Rob van der Zwaag (Veere) praat De Vries vanochtend met de commissie Volksgezond heid, Welzijn en Sport van de Tweede Kamer, 's Middags verga dert de commissie over de Zeeuw se ziekenhuizen. Dat debat wordt gevoerd naar aanleiding van het rapport dat deze week verscheen over de financiële en bestuurlijke situatie bij het Oosterscheldezie- kenhuis. Het bestuurlijk trio gaat hun stand punt nog maar eens een keer uit leggen. „Ik denk dat het goed is dat we duidelijk maken welke pro blemen er spelen. Wij vinden dat er op Walcheren een volwaardig ziekenhuis moet blijven", zegt De Vries. „Met een intensive care, een afdeling eerste hulp en de moge lijkheid om te bevallen. En wij vin den dat een fusie die wens niet in de weg mag staan. En we willen er op wijzen dat vooruitlopend op de beslissing van de NMa allerlei processen in gang worden gezet. Er worden allerlei voorzieningen van Walcheren naar de Bevelan- den verhuisd, zonder dat daar een formeel besluit over genomen is. Het is een sluipend proces, dat in de volle openbaarheid zou moeten plaatsvinden. De manier waarop dat nu gaat, schaadt de belangen van patiënten en personeelsleden. Bovendien laat de communicatie te wensen over." „Of het zin heeft om naar Den Haag te gaan? Dat is de vraag die ik aan de Tweede Kamer heb: wat kunt u doen? En als u niets kunt doen, kunnen we daar dan niets aan doen om dat te veranderen? Patiënten hebben nu in feite niets te vertellen. En dat is niet alleen in de ziekenhuiszorg zo, maar ook bij de woningbouwcorporaties. De marktwerking is te ver doorgescho ten, dat heb ik een WD-Kamerlid deze week nog horen zeggen. Dat is in ieder geval al bemoedigend." „De Zeeuwse ziekenhuiskwestie heeft in ieder geval voldoende aan dacht van de Kamer. Het is goed dat de Kamerleden ook willen luis teren naar de mensen die ermee te maken hebben. Of het resultaat heeft, is een vraag die we niet me teen kunnen beantwoorden.'Men sen denken dat de politiek alles kan regelen, dat politici aan een ra- dartje draaien en dat alles dan gere geld is. Maar dat is helaas niet zo." Tegenstanders van de ziekenhuisfusie ziekenhuisplannen. Debat over ziekenhuizen Half februari gaf minister Klink opdracht om de financiële en bestuurlijke situatie bij het Oos- terscheldeziekenhuis te onder zoeken. De minister wilde we ten of het met het ziekenhuis dezelfde kant op ging als mét de IJsselmeerziekenhuizen. Uit het onderzoek concludeer de Klink deze week dat ingrij pen door de overheid niet no dig is. Wel eist de minister binnen vier weken een financieel uitge werkt fusieplan en en plan voor het geval de NMa de fusie verbiedt. De minister wil de uitvoering van die plannen in de toe komst in de gaten houden. Eelke van der Veen (PvdA): „Opgewekt word ik niet van de fi nanciële situatie van het ziekenhuis in Goes. Maar het rapport dat deze week erover is verschenen geeft wel een goed inzicht. Het is verstandig dat minister Klink vraagt om een j| plan voor als de fusie niet mag door ril, gaan. Het is jammer dat we het rap port van de Nederlandse Mededin- gings Autoriteit nog niet hebben. De NMa doet er wel heel erg lang over. Ik ga er bij de minister op aan dringen dat hij er vaart achter zet. Hoe nu verder? Dat is een zaak van Zeeland zelf. Van de Raad van Be stuur en de Raad van Toezicht. Ik ga als Kamerlid niet op andermans stoel zitten. Wel wil ik dat iedereen bij de toekomstplannen wordt be trokken. Wij letten in Den Haag op kwaliteit van zorg, bereikbaarheid en betaalbaarheid." door Jeffrey Kutterink DEN HAAG - Minister Guusje ter Horst (PvdA, Binnenlandse Za ken) wil Zeeland niet ontzien bij de bezuinigingen op Rijksambtena ren. Een Kamermeerderheid van CDA, PvdA en SP vroeg daar gister middag om. Een Kamermeerderheid vindt dat regio's die er economisch toch al slecht voor staan niet onevenredig hard mogen worden getroffen door bezuinigingen op Rijksdiens ten, zoals politie en justitie. De Ka mer doelt met name op de provin cies Zeeland, Limburg, Groningen en Drenthe. Minister Ter Horst: „De Kamer heeft zelf aangegeven dat het aan tal Rijksambtenaren fors moet worden verminderd. De gevolgen slaan vooral neer op de provincie Zuid-Holland. Daar staan name lijk de departementen. Als u nu vindt dat bepaalde provincies niet mogen worden getroffen, dan wordt het aantal te bezuinigen ambtenaren lager." Ter Horst wil vooralsnog ook niet letten op cumulatieve effecten van bezuinigingen. Wel zegde de mi nister wel toe om binnen een maand de Kamer inzicht te geven in de gevolgen van de bezuinigin gen. Daaruit moet blijken welke re gio's worden getroffen 'en hoe hard. Volgende week stemt de Ka mer over de motie en blijkt of de de minister wordt gedwongen om Zeeland te ontzien.

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 2