JtTTSl i ik 'Stop discussie over ziekenhuizen' CDA irriteert PvdA en CU 'Kankerpatiënt slecht begeleid' Vandaag in de Moondance Party in het Arsenaal Op pad in Oostburg Praat mee: Nooit naar een boerengat! Of toch? 29: jeugddebat Oude tijden herleven bij boksgala in Vlissingen 32 ,0" ff Word ook abonnee! Zorg komt in gevaar door trage fusie, vinden Zeeuwse huisartsen. Oud-leerling richt bloedbad aan op Duitse middelbare school. Belgisch bier is een ommetje waard zie ook: www.pzc.nl/uit DONDERDAG 12 maart 2009 - PROVINCIALE ZEEUWSE COURANT -251e jaarganglr. 61 - los nummer 1,45, zaterdag 2,10 Wisselend Zie bon op pagina 2 of bel 088 -0.13 99 10 WALCHEREN den haag - Het CDA heeft giste ren opnieuw de irritatie gewekt van coalitiegenoten PvdA en CU. Volgens CDA-minister Piet Hein Donner hoeft er niet geïnvesteerd te worden om de economie toch draaiende te houden. PvdA en CU denken daar anders over. Ook her haalde Donner dat de staatsschuld met too miljoen euro per dag op loopt als er niet wordt bezuinigd. Zaterdag zei CDA-fractievoorzitter Pieter van Geel dit ook al, tot woe de van de coalitiegenoten. Vicepremier Wouter Bos (PvdA) wilde niet op Donners uitlatingen ingaan. „Mensen zitten nu niet te wachten op politici die partijpoli tieke spelletjes spelen." den haag - De begeleiding van kankerpatiënten in ziekenhuizen schiet ernstig tekort Patiënten krij gen in elke fase van de behande ling met andere specialisten en ver pleegkundigen te maken. Dat werkt fouten in de hand. Dat stelt de Inspectie voor de Gezondheids zorg in een rapport dat vandaag verschijnt. De Inspectie, die tien ra diotherapeutische centra en twin tig ziekenhuizen bezocht, is met name kritisch over de zorg rond prostaatkanker en longkanker. V&.VN, de beroepsvereniging van verpleegkundigen en verzorgen den, herkent de problemen. Voetbalwet haalt niets uit reageer op www.pzc.nl Zie pagina 5 'UW reacties: 423 Premies moeten omhoog om pensioenen te redden eens 42% oneens Ü9H 58% door Nadia Berkelder MIDDELBURG - De Zeeuwse huisart sen roepen belangengroepen en in dividuen op om te stoppen met de discussie over de fusie van de zie kenhuizen boven de Westerschel- de. De Huisartsenkring Zeeland, onderdeel van de Landelijke Huis artsenvereniging, maakte gisteren - nogmaals - bekend het fusieplan van de ziekenhuizen te ondersteu nen. De huisartsen vinden dat sen timenten en eigenbelang een te grote rol spelen in de discussie. Juist vandaag vraagt een delegatie van Walcherse bestuurders in Den Haag aandacht voor de - negatieve - gevolgen van de fusie. De onduidelijke situatie over de toekomst van de ziekenhuizen duurt bovendien te lang, vinden de huisartsen. Daarom krijgen de minister van Volksgezondheid en kartelwaakhond NMa binnenkort een brief waarin de huisartsen hun bezorgdheid uiten. Want de continuïteit van de zorg dreigt in gevaar te komen, zeggen de huis- artse. De ziekenhuiszorg dreigt af te brokkelen en het vertrouwen in de kwaliteit van de ziekenhuizen loopt terug. Bovendien levert de stagnerende fusie onzekerheid bij specialisten op. Artsen vertrekken naar elders en nieuwe specialisten zijn huiverig om in Zeeland te ko men werken. De Zeeuwse huisartsen vinden de discussie over de fusie van de ziekenhuizen schadelijk. Zij vin den bovendien dat het te lang duurt voordat er duidelijkheid is. Ook patiëntenorganisatie het Kla verblad wil snel duidelijkheid over de toekomst van de ziekenhuis zorg. Het Klaverblad is voorstan der van een fusie, als die leidt tot verbetering van de zorg. De organi satie vindt het prima dat de nieu we interim-directeur Pieter Vier hout nu twee maanden de tijd neemt om rust te brengen, maar vindt wel dat er daarna snel.een knoop moet worden doorgehakt. pagina 2 en 3: politiek kan niet alles zomaar regelen, helaas pagina 3: commentaar 'Onopvallende jongen' Leerlingen rouwen bij de Albertville-school in Winnenden. door onze correspondent Achilie Prick winnenden - „Hij zat altijd alleen in de bus, meestal achterin", aldus een oud-medeleerling over de 17-jarige Tim Kretschmer die op zijn oude school in Winnenden en daarbuiten gisteren vijftien mensen doodschoot. „Het was een hele rustige jongen. Hij was opvallend onopvallend." De streek, zo'n twintig kilometer ten noordoosten van Stuttgart, ver keert in een shocktoestand. De in woners zijn op zoek naar antwoor den op de vele vragen over de mo tieven van de dader en vragen zicg af hoe het zo ver kon komen. „Het gaat om een jongen zonder vriendin die een jaar geleden zijn diploma haalde op de Albertvil le-school, de school waar hij van daag zijn verschrikkelijke daden be ging", zei politiecommissaris Mi- chelfelder gisteravond. „Zijn cijfers waren middelmatig, leraren om schrijven hem als niet al te ijverig, maar toch was hij bezig aan een vervolgopleiding. Wij hebben geen enkele aanwijzing dat deze jongeman bang zou moeten zijn voor de toekomst of andere frustra ties met zich meedroeg." De 17-jarige Kretschmer was enig kind en groeide op in een normaal gezin in het gehucht Weiier zum Stein op een steenworp afstand Een 'onopvallende' oud-leerling heeft op en bij zijn oude middel bare school in Winnenden vijf tien mensen doodgeschoten. Daarna pleegde hij zelfmoord. foto Daniel Roland/AP van Winnenden. Zijn vader is vol gens Duitse media een succesvol ondernemer, het heeft de familie nooit aan iets ontbroken. Oud-medeleerlingen omschrijven hem als rustig, een enkeling als een tikje arrogant, omdat hij goed was in tafeltennis. Vaste vrienden zou hij niet gehad hebben. Een jaar geleden was hij begonnen met krachttraining en hij bedreef ande re sporten in verenigingsverband. pagina 8 en 9: zinloos om van school vesting te maken bloedbad Alabama Zeeland: 2, 3, 21 t/m 29; Binnen land: 4 t/m 7; Buitenland: 8 en 9; Meningen: 12; Achtergrond: 13; Beurs: 15; Economie: 17; Weer: 18; Strips: 19; Sport: 31 t/m 37; Te levisie: 38 en 39. 8 7116

Provinciale Zeeuwse Courant | 2009 | | pagina 1